Skocz do zawartości
radokizi

Ładowarka samochodowa do Spicy - za słaba?

Rekomendowane odpowiedzi

Konwerter DC->AC (z zapalniczka na 220V) jest:

1) dość duży

2) droższy od ładowarki samochodowej

Oczywiście można tak zrobić i będzie działać bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Esc

@Evilsphinx: a co ty rozumiesz pod pojeciem adapter ? wytlumacz bo widze ze wiekszosc z nas ma inne skojarzenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lalas
    20zł + przesyłka, troszkę drogo, a jak by podłączyć kablem USB + adapter do gniazda zapalniczki?? testował ktoś takie rozwiązanie??

Zgadza się, nie jest tanie, na ceneo znalazłem od 49 zł ten adapter :D, także na allegro jest jeszcze względnie.

W moim przypadku opłaca się zainwestować, ponieważ mam jeszcze telefony Nokii i generalnie ładowarka robi się uniwersalna.

W samochodzie mam także wyjście USB (można podpiąć pendrive i słuchać mp3 w fabryczny radiu), teoretycznie można by ładować telefon z tego portu, jednak jeszcze nie próbowałem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bogie

Ja spróbuję takiego rozwiązania - Adapter zapalniczka - usb (prąd 0,5A - 1A) i do tego kabel usb - micro usb. Mam nadzieję tym ładować Motkę V9 i i5700. Jak się sprawuję - napiszę za parę dni jak przyjdzie. Koszt na allegro ok. 10zł z przesyłką. Nie sądzę, żeby możliwe natężenie zniszczyło telefon - pobiera on po prostu tyle, ile potrzebuje (np. niektóre USB w komputerach też mają wyższe możliwe natężenia - ostatnio było o tym głośno przy ładowaniu iPada)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    @Evilsphinx: a co ty rozumiesz pod pojeciem adapter ? wytlumacz bo widze ze wiekszosc z nas ma inne skojarzenia

takie coś mniej więcej:

2941D8C1-ABF5-4A5F-9023-EE17B97C6DA9.JPEG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Evilsphinx:

Przecież to nic innego jak ładowarka USB - czyli taka do której podpinasz kabel USB

Adapter to element który umożliwia podłączenie np. podłączenie ładowarki z grubszym końcem do telefonu z cieńszym (np. żeby stare ładowarki nokii chodziły z nowymi telefonami) albo wtyczkę angielską wpiąć do naszego polskiego gniazdka...

Jak coś z 12V robi 5V to nie jest to adapter.

Wracając do Twojego pytania - ja używam takiej ładowarki (jest ona co prawda od odbiornika GPS), ale nie ma kabla, a gniazdo USB i działa.

Jednak jak ktoś już na forum wspomniał, problem ze słabym ładowaniem może objawić się w lecie - przegrzewanie się akumulatora...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

adapter z gniazda zapalniczki na USB, ładowarka jak dla mnie to bezpośrednie połączenie z gniazdka/zapalniczki do ładowanego urządzenia, ale jak kto woli

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yameso

Jak dla mnie, ktos, kogo stac na samochod, mógłby sobie kupic oryginalną ładowarkę a nie jakiś chiński badziew rodem z targu. Rozumiem tanie uchwyty, karty pamieci, pokrowce/etui. Ale ładowarka może zniszczyc ci albo telefon, albo samochod. (kiedys widzialem samochod ze stopiona cala deska rozdzielcza, wlasnie od ladowarki w gniezdzie).

Nie twierdze ze na bank samsungowa jest bezpieczna a chinska nie. Biore pod uwage doświadczenie z użytkowania wszelkich chińskich produktów-podróbek lub no-nejmów.

I przynajmniej jeśli coś już się stanie, to wiem kogo do sądu podac :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeśli ktoś ma już trochę sprzętu kończącego się na miniusb (czyli 99% nawigacji, smartfony), to warto zainwestować w takie coś jak przejściówka motoroli SKN6252A - działa zarówno jako konwerter kabla do przesyłania danych jak i z ładowarkami od nawigacji - sprawdziłem - daje odpowiednią ilość prądu, aby można było używać ładowarki 1A do zasilania i5700 do nawigowania

wszystkie noname'owe ładowarki usb itp badziewia mają jedną poważną wadę: strasznie zakłócają cb-radio, a niektóre egzemplarze nawet radio samochodowe. firmówki, typu np.mitac (mio) są neutralne dla otoczenia, bo producent nie oszczędza na dławiku za 0,01$

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi