Skocz do zawartości
radokizi

Ładowarka samochodowa do Spicy - za słaba?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem w zeszłym tygodniu do Spicy ładowarkę Motorola P513.

Na wyjściu ma 5V 950mA więc nie ma problemu z rozładowującą się baterią przy używaniu GPS.

Wtyczka microUSB prawie tak samo chuda jak w oryginalnym kablu USB Samsunga więc pasuje doskonale.

Tutaj link http://www.allegro.pl/item1051924088_oryginalna_motorola_p513_do_e8_v8_v9_u9_q9_aura.html

Działa super, polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czesiu
    Ta wydaje się ok, ale czy końcówka jest dobra? Nie mam i5700 od wzcoraj, nie znam się jeszcze na samsungowych wtyczkach

wtyczka nie jest samsungowa

telefon uzywa standardowego microusb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam,

mam ladowarke HTC, ktora ma 1A/5V na wyjsciu i zlacze miniUSB. Moge to podlaczyc przez

Adapter Motorola SKN6252A miniUSB>MicroUSB do Spicy, ale mam watpliwosci czy nie zajade baterii. W teorii 1A ladowarki to prad maksymalny, wiec ladowarka powinna podawac tylko potrzebne spicy 0.7A, ale czy tak jest w rzeczywistosci? Moze cos samsung spapral i bede ladowac aku 1A, co mogloby skrocic jego zycie.

Ktos ma jakies doswiadczenia w tym temacie?

Pozdrawiam

Trantitel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yameso

Bede dośc oszczędny w słowa:

Sprzedaj stare na allegro, kup nowe na allegro/sklepie/komisie/inne ;)

Zastanawiam się czemu jeszcze nie widze postów:

"Kupiłem Nokie E51 i ekran przejściówkę z Samsunga i5700. Myślicie że się sprawdzi?"

Po prostu żałośc mnie bierze :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo mi pomogleś. Na pewno żona z telefonem HTC się ucieszy, że sprzedałem ładowarkę. Mam nadzieję, że ktoś poważniej podejdzie do tematu.

Pozdrawiam

Trantitel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trantitel, nie bój nic, elektronika sama zassie ile potrzebuje, nie zrobisz nic baterii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yameso
    Bardzo mi pomogleś. Na pewno żona z telefonem HTC się ucieszy, że sprzedałem ładowarkę. Mam nadzieję, że ktoś poważniej podejdzie do tematu.

Pozdrawiam

Trantitel

Ok, nie wziąłem wszystkiego pod uwagę :oczami:

No to może coś takiego będzie dla was wygodniejsze?

http://elektroshop.com.pl/pl/hama-ladowarka-samochodowa-usb-pico.html

Wystarczy że wezmiesz kabel od komputera. Masz akurat 5V i 0,7 A ;) i Naładujesz przy okazji MP3, każdy rodzaj telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podobnie jak inni mam dylemat dotyczący wyboru ładowarki. Waham się pomiędzy oryginalną (uważam, że zdecydowanie za droga), a jakimś zamiennikiem. Co sądzicie o tej ładowarce, czy będzie odpowiednia, parametry chyba są ok ?

http://www.allegro.pl/item1047681538_ladowarka_samsung_i8000_i8910_s7350_s5620_monte.html

No i jak to jest z tymi "przejściówkami" na USB, nie będzie dostarczać zbyt małej ilości energii dla działającej nawigacji?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    No i jak to jest z tymi "przejściówkami" na USB, nie będzie dostarczać zbyt małej ilości energii dla działającej nawigacji?

nie, przynajmniej przejściówka motoroli (SKN...) nie ogranicza nic - tak wynikło z moich kilkugodzinnych testów z włączonym gps. czyli: gps działa, program nawigacyjny też i bateria też się naładowała

Waham się pomiędzy oryginalną (uważam, że zdecydowanie za droga), a jakimś zamiennikiem

jak na zamiennik to całkiem droga ;)

poza tym warto poszukać oryginałów od np. nokii czy motoroli - może być taniej niż samsungowa, a standard micro usb jest jeden, więc nie ma obaw o działanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gwoli ścisłości: jest jakaś różnica między oryginalnymi ładowarkami Samsunga:

CAD300UBE a CAD300UBEC?

I jedno i drugie niby jest kompatybilne, ale myślałem, że tylko jeden model odpowiada do tego modelu w oryginale...

Moje "propozycje":

http://www.allegro.pl/item1056814502_cad300ubec_oryginalna_ladowarka_s8300_s7220_i8000.html

http://www.allegro.pl/item1054071014_oryginal_ladowarka_samochodowa_samsung_i8910_i8510.html

Z czego bardziej skłaniam się ku tej tańszej...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi