Skocz do zawartości
radokizi

Ładowarka samochodowa do Spicy - za słaba?

Rekomendowane odpowiedzi

Serwus. A ja Panowie znalazłem coś takiego: http://www.komputronik.pl/index.php/product/82092/Urz_dzenia_mobilne/Odtwarzacze_MP3_i_MP4/Zestaw_adowarek_USB_Logilink_PA0008_.html?cpsrc=nokaut myślę że cena i zestaw super. Co do prądu i ładowania to ostatnio i5700 padło przy nawigacji. Akurat miałem ze sobą małego laptopika i kabel. Podłączyłem i prąd z usb spokojnie zasilił telefon(ładowanie plus nawigacja) tak że myślę że coś takiego spoko wystarczy. Kupię to napiszę co i jak. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W moim przypadku jako ładowarka pod GPS'a wystarcza radio samochodowe z portem USB. Wierzcie lub nie po czterech godzinach jazdy na GPS'sie podłączonym do radia bateria z naładowanej na maxa taką pozostała, cały czas 'charged'.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ty Kloszard ale pomysł biegnę sprawdzić czy moje to będzie umieć :) jak tak to niepotrzebnie zamówiłem ten zestawik USB Logilink nic przyda mi się przynajmniej sieciówka

DZIAŁA :) pomysł wart dobrej wódki :)

Edytowane przez muszyna2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szachu

Rozwalisz, czy nie to i tak USB to tylko 500 mA, do ładowania Spicy potrzeba 700 mA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

rozwali zasilacz raczej a nie fona. chyba xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też, ale z odbiorem osobistym w HQGSM. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do różnicy pomiędzy CAD300UBEC a CAD300UBE mam swoją teorię. Kupiłem oryginalną ładowarkę Samsunga właśnie z oznaczeniem na pudełku CAD300UBEC w RTV Euro AGD (cena 39zł, warto sprawdzić, bo na Allegro niektóre sklepy chcą za taką nawet 45zł). Po otwarciu okazało się, że w środku znajduje się ładowarka, ale z oznaczeniem... CAD300UBE.

Najprawdopodobniej to jakaś kolejna partia, np. wyprodukowana w kolejnym terminie. Oczywiście wszystko działa i nie ma co się zastanawiać, czy są między nimi jakiekolwiek różnice :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piopo

Panowie!

Nie wypisujcie tu farmazonów, tylko poczytajcie o ładowaniu jakąś literaturę.

W skrócie i wybiórczo:

- na ładowarkach jest podawana maksymalna wydajność prądowa przy konkretnym napięciu

- telefon posiada układ regulujący prąd ładowania (zmniejsza się wraz z naładowaniem akumulatora)

- akumlatory mają układy elektroniczne "informujące telefon" o stanie ich naładowania

- ładowanie to skomplikowany (wbrew pozorom) proces i zależy od wielu czynników (temperatura,

rezystancja = czystość styków baterii itp)

Dbajcie o sprzęt, czyście styki co jakiś czas, nie rozładowujcie akumulatora do zera (nowe tego nie lubią)

a telefonik odwdzięczy się wam długim i bezawaryjnym działaniem.

Ładowarka o mniejszym prądzie nominalnym będzie ładowała dłużej a o większym tak samo jak orginalna.

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi