Skocz do zawartości
radokizi

Ładowarka samochodowa do Spicy - za słaba?

Rekomendowane odpowiedzi

Może i ja się tu dopiszę :)

Wróciłem właśnie z wakacji, 750km w jedną stronę. Kupiłem za bodaj 22zł w carefourze ładowarkę, a w zasadzie przejściówkę z zapalniczki na zapalniczkę i usb. Telefon podłączyłem orginalnym kablem usb. No i spełniła swoje zadanie, całą trasę z gps baterii albo przybywało albo nie ubywało. Tutaj wyżej jest napisane, że na to ma wpływ temperatura. Zgadzam się, jak bateria miała 51* to jej ubywało dosyć szybko.

Podsumowując, kupiłem uniwersalną ładowarkę taniej niż orginał samsunga (na allegro 35, w komisach 45, ale coś to podejrzanie wyglądało), której nie brakuje mocy, natomiast nadmiaru nie jestem w stanie stwierdzić (nie znam się na tym więc nie wiem czy telefon może ucierpieć), ale wydaje mi się, że podpinając orginalny kabel usb do gniazdka o parametrach 'komputerowego' gniazdka powinien dziawać napięcię dokładnie takie jak po podłączeniu do komputera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nawiązując do mojego postu z poprzedniej strony mam jeszcze jedno pytanie przed urlopowym zakupem.

Zdecydowałem się już na:

http://www.komputronik.pl/index.php/product/82092/Urz_dzenia_mobilne/Odtwarzacze_MP3_i_MP4/Zestaw_adowarek_USB_Logilink_PA0008_.html?cpsrc=nokaut

ale w ostatniej chwili przed wypełnieniem formularza zakupów dorwałem się na innej stronie do jej parametrów

Specyfikacja techniczna :

Ładowarka USB

Złącze USB A żeńskie

Wejście AC 100 V - 250 V, 50 Hz, 130 mA

Wyjście DC 5,0 V, +/- 5 %

Max 1000 mA, +/- 50 mA

Ładowarka USB samochodowa

Złącze USB A żeńskie

Wejście DC 12 V - 24 V

Wyjście DC 5,0 V, +/- 5

Max 500 mA

Diody LED sygnalizujące pracę

Wiem, że zasilanie z ładowarki sieciowej jest napewno wystarczające, ale czy te 0.5A z samochodowej jest wystarczające? Czy uciągnie na niej GPS?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wiem, że zasilanie z ładowarki sieciowej jest napewno wystarczające, ale czy te 0.5A z samochodowej jest wystarczające? Czy uciągnie na niej GPS?

Nie uciągnie. Pożyczyłem taką od kumpla i wiem, że 0,5A wystarczy tylko i wyłącznie na samo ładowanie (długie ładowanie)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to du*a. Jednak trzeba będzie targać 4 ładowarki zamiast tej jednej.

No chyba, że ktoś jeszcze zna taką uniwersalną, która by wydoliła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem oryginalną ładowarkę samochodową

Ładowarka Samochodowa Samsung i8000 Omnia 2 i8910 (1131223619) - Aukcje internetowe Allegro

model CAD300UBE 5.0V 700mA i mam wątpliwości czy poprawnie funkcjonuje. Gdy podłączony telefon nic nie robi (tzn żaden program nie jest włączony) ładowarka co 5-10 sekund na przemian włącza i wyłącza ładowanie. Wygląda to tak jakby coś nie łączyło i przerywało. Jeżeli natomiast na dłuższą chwilę włączyłem program do nawigacji złapałem sygnał, ładowarka nie przerywała tylko ładowała (w zasadzie chyba bardziej utrzymywała stan baterii taki jak przed podłączeniem do zapalniczki chociaż dokładnie nie wiem bo nie czekałem aż bateria się naładuje)

Czy mam odsyłać i reklamować ładowarkę czy jest to jej prawidłowe działanie? Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też miałem taki problem, ale występował on co parę sekund. Kupowałem w hqgsm tarnowskie góry I facet bez problemu wymienił... Reklamuj!

Wysłano z mojego GT-I5700 przy użyciu Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozpoczalem ten watek i po kilku miesiacach mam pewne wnioski.

Moja ladowarka 500mA o dziwo jednak nadaje sie do uzytku ale.... TYLKO przy kozystaniu z iGO jako nawigacji. Kiedy odpalilem SYGIC niestety ale prad jest zarty w tempie zastraszajacym.

Bez wlaczonej nawigacji 500mA laduje telefon ale straaaasznie powoli.

Nie mialem ladowarki 700mA ale 1000mA uwazam, ze do samochodu jest najlepszym rozwiazaniem i w kazdym przypadku dostarczy wystarczajaco duzo pradu. Moja HTC po Diamondzie (1000mA) dziala jak ta lala.

Swoja droga bardzo ciekawa jest pradozernosc niektorych aplikacji do nawigacji. Ma ktos jakies spostrzezenia na ten temat co do innych aplikacji poza iGO i SYGIC-iem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zdecydowałem się już na:

Zestaw ładowarek LogiLink - Komputronik

ale w ostatniej chwili przed wypełnieniem formularza zakupów dorwałem się na innej stronie do jej parametrów

Specyfikacja techniczna :

Ładowarka USB

Złącze USB A żeńskie

Wejście AC 100 V - 250 V, 50 Hz, 130 mA

Wyjście DC 5,0 V, +/- 5 %

Max 1000 mA, +/- 50 mA

Ładowarka USB samochodowa

Złącze USB A żeńskie

Wejście DC 12 V - 24 V

Wyjście DC 5,0 V, +/- 5

Max 500 mA

Diody LED sygnalizujące pracę

ladowarki z tej strony komputronika, obie maja wyjsciowy prad max 1A...mam takie własnie firmy LogiLink i jest napisane na samochodowej 1000mA. Takze nie wiem jak Twoje, ale moje daja rade znakomicie :)

P.S jak kogos odstraszaja koszty transportu, warto zobaczyc ich dostepnosc w sklepie Komputronika...ja kupiłem w Magnolii we Wrocławiu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Moich" to jeszcze narazie nie ma żadnych. Nic narazie nie kupiłem. Na stronie komputronika nie ma jakichkolwiek dokładnych danych technicznych, a na stronach 3 innych sklepów internetowych znalazłem te ładowarki i parametry były wszędzie takie jak powyżej. Skądś to 500mA dla samochodowej pewnie wzięli. Martwi mnie właśnie czy to uciągnie GPS. Opis na w/w stronie komputronika jest na tyle niejasny, ze nie wiadomo czy ten opis się odnosi do sieciowej, czy do samochodowej czy do obydwu. Dziwi mnie, że piszesz, że samochodowa ma 1000mA a sklepy piszą co innego. Jeśli rzeczywiście jest taki prąd jak piszesz to nadal jestem skłonny ją kupić. No chyba,że masz inny model np: PA0009 , chociaż one to chyba różnią się tylko wyglądem i ceną.

I jeszcze pytanie z "innej beczki". Czy można gdzieś znaleźć jakieś przejściówki/adaptery żeby z samochodowej ładowarki nokii (jack 3,5mm lub 2mm) wpiąć się do LG KP 500 i I 5700? Tych ładowarek jestem pewny i fajnie byłoby móc je jeszcze wykorzystać. Czy może mnie ktoś oświecić, czy mam rację, że KP500 ma gniazdo mini USB a i5700 micro USB. Bo tyle tego jest (a niby standaryzacja), że juz nawet nie wiadomo o co się pytać w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no ja je kupiłem niedawno, nie miałem kiedy przetestować. na nalepkach i opakowaniu jest informacja ze Output: 0.5V/1A w przypadku sieciowej, jak i samochodowej, jutro pstrykne fote i wrzuce :) model PA0008

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi