Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Nie zauważyłem tutaj tematu związanego z komendami głosowymi. Wydaję mi się, że wielu użytkownikom ułatowiłby ten temat współpracę z moto 360.

Zamieszczajcie tutaj komendy jakie działają na waszym smartwatchu + nazwy aplikacji odpowiedzialnych za działanie wskazanych poleceń głosowych.

Wszystkie polecenia zaczynamy od komendy "OK Google" do swojego zegarka:

1. Zadzwoń do [nazwa kontaktu]. - dzwoni do wskazanej osoby.

2. Wyślij do [nazwa kontaktu], [treść wiadomości] lub Wyślij [treść wiadomości] do [nazwa kontaktu]. - wysyła SMS do wskazanej osoby.

3. Wyślij maila do [nazwa kontaktu] [treść wiadomości]. - działa w przypadku, gdy do kontaktu mamy przypisany adres mailowy.

4. Ustaw budzik na [godzina] lub [czas za jaki ma nas obudzić], Obudź mnie o [godzina] lub Obudź mnie za [czas].

5. Ustaw minutnik na [podajemy czas].

6. Pogoda (miejscowość) jutro/dzień tygodnia - pokazuje pogodę za pomocą standardowej aplikacji od google.

7. Przypomnij mi [treść przypomnienia] [miejsce/godzina].

8. Droga do [adres] - Ustawia nawigację na podany adres.

9. Uruchom Spotify - uruchamia aplikację spotify ( o ile mamy ją zainstalowaną w telefonie ).

10. Pokaż bicie serca - sprawdza tętno.

11. Pokaż kroki.

12. Uruchom stoper.

13. Zagraj piosenkę - uruchamia losowy utwór poprzez aplikację zdefiniowaną wcześniej w telefonie. (standardowo - odtwarzacz muzyki).

14. Jak jest po [język] [słowo/zdanie], np. "Jak jest po [angielsku] [Dzień dobry]"

15. Gdzie jestem - podaje naszą lokalizacje.

16. Znajdź [obiekt, miejsce] - podaje np "statoil" blisko twojej lokalizacji.

17. Utwórz Notatkę [treść].

18. Włącz odliczanie [czas].

Wszystkie powyższe komendy działają na moto360.

Jeżeli podoba Wam się ten temat to zamieszczajcie w nim komendy, o których nie wiedziałem bądź ich nie używałem. - będę je wychwytywał i dodawał do głównego wątku.

Pozdrawiam.

Edytowane przez kwas106
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W "przypomnij mi" mozna zamiast daty i godziny powiedziec np.: "jutro" lub "za dwie godziny"

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy działa po polsku, ale może ktoś sprawdzi - można mu kazać dzwonić wg. pokrewieństwa, np. zadzwoń do siostry/żony (call sister/wife).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok kilka spraw do omówienia:

1. W Moto 360 nie da się głosowo wysyłąć wiaodmości czy cokolwiek poprzez pokrewieństwo. Mam Żonę o imieniu gabriela i pseudonimie Grażyna.  W Galaxy s4 google Now reaguje na Gabi, Żona, Grażyna. W Moto 360 tylko na GABI

2. OK Google reaguje nie tylko na OK Google ale wyrazy brzmiące podobnie. Działa OK Gestapo, Ok Gogol, a nawet OK Gó*no :]

3. Moto 360 ma często problem z reakcją na OK Google, Szczególnie tm gdzie potrzebuje najbardziej czyli w samochodzie. Muszę się często wysilić mówiąc to kilkukrotnie aż w końcu w złości powiem Ok Kur** i wtedy o dziwo zareaguje :]

4. Czasami pojawia się Błąd połączenia z telefonem, przy próbie ponownego wysłania nagle działa, czasem pojawia się ze jest offline. Nie często ale zdarza się.

5. Wystarczy długi rękaw zachodżacy na mikrofon i już nici z mówienia.

Edytowane przez baciany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AjTee

Cześć,

Mam problem z komendą "Uruchom..."

Wcześniej jak powiedziałem "Uruchom Spotify" włączało mi Spotify na zegarku, teraz jak to powiem to odpala się popup "Otwórz na telefonie" nie mogę nic innego wybrać. Jak to naprawić? Wcześniej po słowie Uruchom, jak apka była zainstalowana na smartwatchu to włączał na smartwatchu, a dopiero jak nie była to została ona włączona na Telefonie. Reszta komend działa ok. Jak to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć.

W pierwszej kolejności wejdz w aplikacje android wear -> ustawienia moto 360 -> ponownie zsynchronizuj aplikacje ( ta opcja jest na samym dole ).

W drugiej kolejności możesz rownież wejść w aplikacje android wear i zjechać na sam dół, gdzie znajduję się sekcja "steruj zegarkiem za pomocą aplikacji" <- zobacz czy wszystko jest ustawione pod Ciebie.

W trzeciej kolejności, po prostu zrób reset do ustawień fabrycznych ( wszystkie aplikacje masz na telefonie, więc wystarczy, że po resecie go ponownie zesparujesz z telefonem, a on wszystko zrobi za Ciebie do maksymalnie 40 minut ). Zostaw go najlepiej na ładowarce, bo musi być naładowany do minimum 80 % zanim zacznie cokolwiek robić.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kwas106

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AjTee

Hejka,

Czynności jakie wykonałem:

1.Resetować urządzenie do ustawień fabrycznych -> nic nie dało.

2.Sprawdziłem "steruj zegarkiem za pomocą aplikacji" -> wszystko ok.

3.Ponownie zsynchronizowałem aplikacje -> również nic.

4.Reinstalacja Android Wear na smartphonie -> również nić.

5.Szukałem opcji jakiejś w Google Now -> nic nie znalazłem.

6. Aktualizacja softu na obu urządzeniach -> nic a nic.

Nie wiem gdzie może leżeć problem, na pewno gdzieś w sofcie/ustawieniach tego softu.

Reszta komend głosowych, jak tłumaczenie, włączanie liczby kroków, pokazywanie tętna, sprawdzanie wieku, uruchamianie nawigacji, dzwonienie, pisanie maili/smsów działa bez zarzutu. Problem jest tylko z tą "Uruchom [nazwa aplikacji]".

Poniżej nagrałem krótki filmik, jak to dokładnie wygląda:

https://www.youtube.com/watch?v=Aua0KswNMfg

Jak widać w filmiku zamieszczony w powyższym linku, mogę normalnie odpalić w zegarku aplikację w tym wypadku "Spotify", ale tyczy się do wszystkich aplikacji, po prostu tą aplikację wybrałem do filmiku. Natomiast za pomocą komendy głosowej odpala się jak wspomniałem wcześniej popup z przekierowaniem na telefon.

Czy ktoś wie jak to naprawić?

Pozdrawiam.

Edytowane przez AjTee

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy to dobry pomysł, ale warto to sprawdzić. Próbowałeś zesparować zegarek z innym smartfonem i sprawdzić czy problem nadal występuję ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AjTee

Cześć,

Próbowałem i nadal to samo. Już sam nie wiem gdzie może leżeć problem? W oprogramowaniu zegarka? Cierpliwie czekać na aktualizacje? Android Wear ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mcp

To wina nowego softu. Wcześniej można było odpalać głosem wszystkie apki na zegarku, hangouts, muzyke spotify itd, a teraz wszystko odpala się na telefonie a nie zegarku. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi