Skocz do zawartości
Barrozo

Wygląd aplikacji - problem dla zielonego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kolega robi aplikacje na Androida. Ja nie mam zielonego pojęcia o co w tym chodzi. Mimo młodego wieku coś tam umiem robić w photoshopie.  Mam stworzyć stronę główną aplikacji oraz obrobić ponad 1000 zdjęć. Problem polega na tym, że mój kolega zrobił sobie wolne przed świętami. Niestety nie używa on fb i poza szkołą nie mam z nim kontaktu. Teraz mam trochę wolnego, więc mogę się za to zabrać. Mam do Was kilka pytań.

W jakich wymiarach powinna być ta strona startowa, czy dopasuje się sama do wszystkich ekranów?

Zdjęcia mają być w postaci kwadratów/prostokątów, coś tak jak w tej grze Quizwanie. Jakie to mogą być wymiary?

Jeżeli biorę zdjęcie z internetu to muszę umieścić adres strony z której je pobrałem?

A tak przy okazji, jeżeli te zdjęcia będą (nie wiem jak to nazwać) w pamięci aplikacji to przy takiej ilosci (ponad 1000) ta aplikacja nie bedzie miala zbyt dużo mb (ponad 50mb załóżmy)? Nie lepiej wrzucić to na jakąś stronę i aby w trakcie działania tej aplikacji zdjęcie się ściągało?

Może moje pytania mogą być banalne czy głupie, ale ja niestety za bardzo się tym nie interesowałem i stąd moja niewiedza. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi