Skocz do zawartości
akon1111

[Y560] Jak włączyć dubugowanie USB przy zepsutym dotyku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam następujący problem z moim telefon huawei y560. Po przywróceniu ustawień fabrycznych telefon został zalany wodą i po osuszeniu nie działa dotyk. W związku z tym, że przywracane były ustawienia fabryczne po włączeniu telefonu należy wybrać język menu etc (czego zrobić nie mogę ze względu na niedziałający ekran dotykowy). Chciałbym uruchomić telefon i sprawdzić czy w telefonie działa wszystko poza ekranem dotykowym. Chciałbym podłączyć go do komputera bądź przez kabel microusb podłączyć myszkę i wtedy dokonać oględzin. Ze względu na to że wyłączone (prawdopodobnie) jest debugowanie USB po podłączeniu myszki, telefon nie reaguje. Co mogę zrobić w tej sytuacji ? Jak mogę ominąć "menu początkowe" (z wyborem języka etc) oraz włączyć debugowanie aby podłączyć myszkę ?  Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

Edytowane przez deus
    Dodano [...]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@@akon1111

A czy twój telefon wspiera w ogóle USB OTG (On The Go) ? Bo jak nie to sobie możesz kombinować ile chcesz ale i tak myszka bez podania napięcia nie ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie nie wiem, z góry zakładałem że wspiera OTG. Jak to sprawdzić ?

@@maxprzemo, czy jest jakaś inna możliwość ominięcia tego menu początkowego i/lub odebrania połączenia za pomocą przycisków bocznych ?

Edytowane przez akon1111

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@maxprzemo, niestety nie widzi urządzenia. Czy jest możliwość żeby wrzucić coś na kartę pamięci i zrobić z niej update (aby włączyć debugowanie) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi