Skocz do zawartości
kkamil4sz

Skutki nabicia flagi knox 0x1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakie są skutki nabicia flagi knox 0x1 ? Szukałem, ale nie mogłem znaleźć niczego co by w jednym miejscu zbierało wszystkie informacje na ten temat. 

Zakładając, że zgubiłem kartę gwarancyjną i gwarancja mnie już nie interesuje, czy są jeszcze jakieś skutki uboczne nabicia flagi ? Czytałem coś o tym, że niektóre aplikacje przestają działać np. MyKnox, Samsung Pay oraz nie można już aktualizować telefonu poprzez OTA. Ile w tym prawdy ? 

I tak dla innych którzy będą tego szukać:

Potwierdzone skutki nabicia flagi KNOX 0x1:

- Utrata gwarancji (choć podobo zdarza się, że czasem naprawią).

- Nie można będzie korzystać z oprogramowania KNOX np. "My KNOX".

- Nie można będzie korzystać z Samsung Pay (które i tak póki co nie jest dostępne w Polsce).

Edytowane przez kkamil4sz
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adif1

Myknox i samsung pay teoretycznie nie dzialaja ale poprzez modyfikacje (wymagany root) da sie to niby naprawic zreszta w nowszych modelach w twrp masz opcje format emmc i telefon po takim zabiegu nie wstaje a co do gwarancji zaleznie jak trafisz, ja oddawalem s3 z cynaogen modem i przyjeli oraz zalanego lg g3 ktory wpadl do mleka (wyczyscilem ale zostal niebieski slad od tych zabezpieczen na wkrety) i wymienili calosc

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co z OTA ? I czy istnieją jakieś aplikacje, które sprawdzają flagę KNOX i odmawiają posłuszeństwa ? Czy flaga KNOX może wpłynąć na konto samsung lub usługę samsunga "Find My Mobile" ?

Zamierzam rootować telefon i zastanawiam się czy zrobić to w jakiś normalny, prosty sposób nabijając flagę, czy bawić się w cofanie do kitkata i wracanie spowrotem na lollipop bez jej nabijania, co mnie trochę odstrasza ze względu na skomplikowanie (a będzie to mój pierwszy root w życiu).

Edytowane przez kkamil4sz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lepiej zrootować wracając do kk nie wiesz co cie spotka za chwile może coś siądzie w środku! Po roocie oczywiscie OTA nie zadziała..

I czy istnieją jakieś aplikacje, które sprawdzają flagę KNOX i odmawiają posłuszeństwa ? Czy flaga KNOX może wpłynąć na konto samsung lub usługę samsunga "Find My Mobile" ?

​Co do tego muszą sie wypowiedzieć użytkownicy którzy nabili flage ;) 

Edytowane przez aresza20
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adif1

Find my phone dziala na 0x1 sam mam s6 edge + z nabita flaga

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy możesz korzystać z Samsung Pay ? Z tego co wyczytałem, to sprawdza flagę i nie można już korzystać z tej aplikacji.

Ps. Jak bardzo ryzykowne jest to rootowanie bez nabijania flagi z cofaniem do kit kata i wracaniem na lollipop ? Czy poradzi sobie z tym taki nowicjusz jak ja ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adif1

Samsung pay nie dziala w polsce

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy możesz korzystać z Samsung Pay ? Z tego co wyczytałem, to sprawdza flagę i nie można już korzystać z tej aplikacji.

Ps. Jak bardzo ryzykowne jest to rootowanie bez nabijania flagi z cofaniem do kit kata i wracaniem na lollipop ? Czy poradzi sobie z tym taki nowicjusz jak ja ?

Poradzisz sobie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może i poradzę, ale co z ryzykiem ? Czy zdarzają się przypadki uceglecia ? Czy można odratować jakoś telefon ?

No i wracając do tematu:

Ma ktoś jakiś pomysł, jak nabicie flagi KNOX 0x1 może jeszcze wpłynąć na urządzenie i jego funkcjonalność ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adif1

Wyczerpalismy temat.. czego Ty chcesz dalej xd

W innych tematqch masz odpowiedz na pytanie zreszta na 99% twoj s6 ma zablokowana mozliwosc downgrade..

Edytowane przez adif1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi