Skocz do zawartości
hooded

[PORADNIK] Root 2.3.3 + Recovery

Rekomendowane odpowiedzi

hooded

root.gif?w=510

ROOT:

ROOT to tak zwany korzeń systemu, a zROOT-owanie to nadanie nam prawa dostępu do tego korzenia. W prosty sposób można powiedzieć, że gdy mamy do niego dostęp, możemy modyfikować/zmieniać/kopiować każdy plik systemowy. Instalować oprogramowanie, które wymaga takiego dostępu. Takie oprogramowanie posiada dużo większe możliwości niż standardowe, będziemy mogli instalować najnowsze wersje lub MOD-y dostępnych ROM-ów. Masz szansę stać się posiadaczem najnowszego systemu Android, na długo przed informacją o ewentualnej aktualizacji lub wydaniu go w twojej sieci.

Bardzo dobry felieton wyjaśniający wiele ogólnych zagadnień związanych z rootowaniem: Felieton: Rootowanie to zło?

Aby zrootować gingerbreada potrzebujemy:

-Program SuperOneClickv1.9.5-ShortFuse

-Plik .apk z najnowszą wersją aplikacji superuser przeznaczoną dla systemów 2.1+ do pobrania z tej strony.

-Sterowniki USB dla P500

-Plik cmd.exe który należy skopiować z C:WindowsSystem32

Metoda 1:

1. Jeśli nie mamy zainstalowanych sterowników USB to uzupełniamy braki

2. Wypakowujemy archiwum z SuperOneClickv1.9.5-ShortFuse

3. Kopiujemy plik cmd.exe do folderu SuperOneClickv1.9.5-ShortFuseADB

4. Przechodzimy do SuperOneClickv1.9.5-ShortFuseRoot i tam podmieniamy aplikację superuser na tą ściągniętą przez nas

5. Podłączamy telefon w trybie debugowania

6. Uruchamiamy cmd.exe jako administratora (PPM)

7. Wpisujemy następujące komendy (można skopiować z forum):

adb devices

adb shell

echo 1 > /data/local/lge_adb.conf

8. Nie wyłączamy cmd.exe i uruchamiamy SuperOneClick a następnie klikamy root

9. Aplikacja wyświetli nam komunikaty takie jak Starting ADB server... Waiting for device... i running psneuter... po czym zawiesi się, wtedy w telefonie wyłączamy tryb debugowania po czym aplikacja się odwiesi i wyświetli komunikat Starting ADB server... a wtedy ponownie włączamy tryb debugowania

10. Po tym zabiegu powinno wszystko pójść jak po maśle ;) Jeśli nie to próbuj kilka razy włączać i wyłączać tryb debugowania, za którymś razem powinno zaskoczyć.

11. Uruchamiamy ponownie telefon i jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami roota ;)

Sam przeprowadzałem roota pierwszą metodą a drugiej nie próbowałem ale podobno również wszystkim działa.

Aplikacja superuser służy do administrowania programów którym nadajemy prawa roota.

Metoda 2:

Wykonujemy kroki od 1 do 7 z poprzedniego poradnika po czym uruchamiamy SuperOneClick i z prawej strony zmieniamy metodę z psneuter na GingerBreak po czym klikamy Root. Telefon powinien bez problemu się zrootować. Uruchamiamy ponownie telefon i również jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami roota ;)

f-705-10

RECOVERY:

Recovery mode to opcja systemu, dostępna po uruchomieniu urządzenia odpowiednią kombinacją klawiszy. Daje nam dostęp do kilku funkcji, które w bardzo ekstremalnych sytuacjach mogą uratować nasze urządzenia. Można w nim np. wgrywać nowe ROMy, tworzyć kopię zapasową systemu lub też przywracać go do stanu fabrycznego.

Moja metoda jest bardzo prosta ;) Ściągamy ROM Manager z marketu. Uruchamiamy i nadajemy prawa roota po czym klikamy Zflaszuj ClockworkMod Recovery i po chwili jesteśmy posiadaczami najnowszej wersji CWM recovery ;)

W razie problemów z wgraniem recovery upewnij się czy na pewno nadałeś mu prawa roota!

Jeśli koniecznie nie chcesz używać rom menagera do wgrywania recovery lub podana metoda nie działa na Twoim telefonie to możesz spróbować jedną z tych metod: [HOWTO] Flashing custom recovery

W trudnych przypadkach jak bootlop (ciągle kręcące się logo CM bądź nie znikające logo LG) itp. recovery uruchamiamy przy pomocy skrótu klawiszowego home (domek) + ciszej (ściszanie z prawej strony telefonu) + power (włączanie / blokowanie telefonu).

Poradnik v1.7 [wersja ostateczna]

post-74310-14255698977001_thumb.png

post-74310-14255698977212_thumb.png

Edytowane przez hooded

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Root przebiegł zgodnie z instrukcja i wydaje sie wszystko w początku ale gdy próbuje wgrać recovery pojawi sie problem, jak wgrywam metoda która jest podana w tym poradniku wyskakuje mi pod koniec instalacji problem z superuser i brakiem dostępu do odpowiednich uprawnień co można z tym zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ozone

SuperUser zaktualizowany do najnowszej wersji. Mimo to mam taki sam problem co sylwek4411.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hooded

Czy nadaliście prawa roota dla Rom menagera?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

problem juz rozwiązany u mnie pomogło wgranie SuperUser przez ADB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wykonałem dzisiaj root według pierwszej metody z pierwszego posta, nie pobierałem nowego superusera, gdyż SuperOneClick miał już nową wersje. Instalacja poleciała do przodu, po wyłączeniu i ponownych włączeniu debugowania instalacja ruszyła dalej ale na koniec program się zapytał czy wgrać busybox gdyż nie ma go w urządzeniu. Dałem na tak i zobaczyłem komunikat o udanej operacji rootowania. Po tym chciałem zainstalować sobie pobranego z marketu Titanium Backap lecz po instalacji, gdy program prosi o uprawnienia SU wyskakuje komunikat o tym, że "Aplikacja Superuser została nieoczekiwanie zatrzymana" i lipa. Próby czyszczenia danych w zarządzaniu aplikacjami nic nie dają. Dodam, że telefon ma stockowego roma z Plusa. Co poszło nie tak ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hooded

Byłeś mądrzejszy i nie zaktualizowałeś superusera tak jak zostało to napisane w poradniku i taki jest efekt. Wejdź na stronę z su która podałem w poradniku, ściągnij najnowszego dla swojego systemu, zainstaluj jak normalną aplikacje. Uruchom ponownie telefon i wszystko będzie działać ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie na stronie jest nowszy numerkami :) nie dopatrzyłem się wcześnie i różnicę jaką widziałem między plikami ze strony SU i z paczki SuperOneClick to daty plików :) ten z paczki SOC jest nowszy. Zainstalowałem ten z strony SU, chyba tak to się miało odbywać, pobieram, rozpakowuję, wchodzę do katalogy system/app i kopiuję z niego plik superuser.apk na kartę SD ? Jeżeli tak to teraz chwila prawdy :)

---------- Post dołączono o 12:36 ---------- Poprzedni post napisano o 12:35 ----------

Work Great !!! :D Piwo leci do Ciebie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi