Skocz do zawartości
Nekser

root [Lollipop 5.0.2 i 5.1.1 ] Root za pomocą KingRoot 5.0.1

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra udało się - problem leżał w ustawieniach telefonu - nie miałem włączonej pamięci masowe

ale mam kolejny problem - nie widzi roota  pisze unable to root

i nie da się usunąć KingRoota  - wszystko  już próbowałem

nawet na apce checker root pisze ze nie ma roota

dlaczego skoro wcześniej był ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

Zainstaluj program supersume, ona usuwa kingroota i wgrywa supersu. Ale z tego co się orientuję jest płatna w sklepie play

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem tego super sume ale mam kolejny problem albo się zawiesił albo to tak długo musi lecieć działa narazie 30 minut i nic

A wiec tak po długim boju udało się

a wiec od początku

po zakupie Super sume nic nie dało zwiesił się program i przez dłuższa chwile

po restarcie telefon nie wstał - dochodził do okienka sony i kolejny restart

ale po przytrzymaniu wszystkich przycisków coś go tkneło i ruszyło do recovery zrobił format cache i dalvik

i po restarcie telefon wstał ale z oporam, oczywiście jak już się włączył to od ustawin fabrycznych 

ociągnąłem apke root checker - pisze ze sa uprawnienia roota - o co kaman - nie wiem ale wazne ze sie udało

Edytowane przez Cichyyy
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Satar
    Napisano (edytowane)

Mam kilka pytań

1. Tak sobie wszyscy zainstalowali te krzaki, a czy to ustrojstwo ktoś przetłumaczył?

2. Skoro moi przedmówcy stwierdzili, że IMEI idzie w świat, to nie mam zamiaru robić roota w ten sposób. Skąd mogę wiedzieć, czy nie wklepią mojego IMEIa w sony do ściągania BL tak na przykład, lub magicy w ChRL nie użyczą mojego Imeja kradzionej zetce?

3. Czy po zainstalowaniu ktoś przeczesał kompa antyświrusem ADW lub innym malwareusuwaczem? 

4. Ciekaw jestem czy SuperSume to nie badziew ciągnący trojany jak np w sofcie jakiegoś biedronkowego tableta.

Edytowane przez Satar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nekser
    Napisano (edytowane)

@@Satar

1. Tak
    2. Jak nie chcesz robić roota w ten sposób to po co tu piszesz??? A masz jeszcze takie coś jak umowa na telefon która potwierdza że telefon jest twój , anie kradziony. A sony nie ma prawa wnikać w sprawy innej firmy więc nic Ci nie zrobią. A zresztą jeszcze nikomu to się nie zdarzyło. Mi jeszcze drzwi policja nie wyważyła. A jak tak się boisz to pewnie żadnej apkek nie instalujesz na telefonie, bo każda potencjalna apka może wysyłać twoje dane i to nie tylko imei (np. ES FILE EXPLORER).
    3. Tak ja. Kaspersky i mcafee skanowałem i nic nie znalazło się. Nawet telefon skanowałem tymi programami z poziomy kompa. A potem telefon też sam osobno skanowałem AVD i też nic nie znalazło. ( A po drugie w pierwszym poście nie masz nic napisane że masz użyć supersume)
    4. A co ADW to nie sprawdzałem ale już pobieram i sprawdzam. EDIT: sprawdzone nic nie znalazło.

Każdy rootu swoje urządzenie na własną odpowiedzialność.

Edytowane przez patrikos23
    Nie namawiamy do warezu. Supersume jest apką płatną a inne źródła są nielegalne. Usunięta zbędna część postu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Satar

@Nexer.

Dzięki za odpowiedzi na pytania,

Nie szukam dziury w całym. Bawiłem się kiedyś w kuchni androida i komendy z wiersza poleceń nie są czymś nowym dla mnie, więc roota sobie cyknąłem we własnym zakresie od razu na superuserze :) Po prostu miałem kilka pytań, dlatego zawarłem je w topicu. Z poziomu kompa Eset Internet Security też nic nie znalazł.

O malware , ale w jądrze systemu wpomniałem, bo przez trzy dni walczyłem z malware siedzącym w sofcie od producenta - tak miał myTab mini 3g. Nie dał się skurczybyk zrootować, tak malware się broniło. Po prostu na dość sceptycznie podchodzę do krzaczastych programów, bo ostatnio kojarzą mi się wyłącznie z tym malware. Przepraszam, jeżeli coś nie tak napisałem i pozdrawiam Satar

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    komski

Można zainstalować to na Androidzie 5,1,1     264 końcówka

Edytowane przez komski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

@@komski tak ale pobierz najnowszą wersję. 4.9.3 już na z3 działała http://forum.xda-developers.com/android/apps-games/one-click-root-tool-android-2-x-5-0-t3107461

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    komski

A mogę innaczej zrootować telefon z moim systemem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi