Skocz do zawartości
dread18

Android x86 - instaluje się, lecz nie uruchamia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów

Jeśli zły dział prosze o przeniesienie.

Pobrałem ostatnio android 5.1 x86 rc1 jako alternatywe dla ubuntu. Pomagałem sobie instrukcjami na forach i filmikami na YT i tam ludziom wszytko działa, natomiast mi instaluje się ok ale nie może uruchomić systemu :( Próbowałem to zrobić na toshibie satelite a300, hp probook 450 g1 i kompie PC 2008 rok chyba. na każdym z tych sprzętów system się instaluje ale nie uruchamia się. Może ktoś mi pomóc?

Edytowane przez deus
    Sprecyzowanie nazwy tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tom91

Czy zainstalowałeś GRUB w MBR kiedy o to prosił?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prubowałem z grubem a potem bez i nic

Edytowane przez dread18

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tom91

Obecnie nie jestem na bieżąco w temacie.

GRUB powinien pomóc pozwolić uruchomić system Android. Nie wiem czy do instalacji nie potrzebujesz go mieć na osobnej partycji.

Upewnij się że masz wyłączony SecureBoot w ustawieniach BIOS/UEFI komputera. Od tego warto zacząć.

Znalazłem też coś na kształt poradnika do instalacji na maszynie w trybie UEFI(nie w trybie zgodności z BIOS) na dysku podzielonym w schemacie GPT.

https://groups.google.com/forum/#!msg/android-x86/D85Jq02cLrE/RhTWtOjH3H0J

Generalnie im więcej informacji o osiągnięciach dostarczysz, tym może uda się dostarczyć lepszą pomoc.

Co do tośki A300 to nie wiem czy uruchomi na starszym układzie zintegrowanym (coś koło GMA900/GMA950).

Więcej wątpliwości miałbym co do blaszaka z 2008 roku ze względu na nieintelowski układ graficzny. O ile się orientuję, to ze sterownikami do współczesnych układów Intela(~HD3000 czy nowsze) nie ma jakichś wielkich kłopotów, natomiast z Nvidia jest tu trochę wątpliwa(jeżeli chodzi o sterownik nouveau) czy AMD o którym wiem mniej jezlei chodzi o linucha.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam korzystam w win 8.1 pro dla mnie linuxy są raczej do zabawy (ewentualnie linux mint też do pracy). Chciałem postawić Ubuntu na pierwszym dysku żeby już był obecny grub i wtedy andka na drugim. Czyli musiałbym mieć określone parametry maszyny żeby to zrobić? Narazie nie patrzyłem jeszcze w ustawienia biosu ale popróbuje mimo wszystko. Dzięki za pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi