Skocz do zawartości
Shinjiru

Jak uwolnić pełny ram z GPU?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akurat taki model który z tego co się dowiedziałem, zjadł mu ponad 200mb ramu z pełnego 1gb ponieważ reszta siedzi w grafice... czy serio nie ma jakiegoś sposobu na to, żeby ten ram uwolnić? Bo to jest jakieś...nieporozumienie, nie mogę narzekać na wydajność, ale ten brak 200mb jednak zabolał po tym newsie...

chyba że to nie jest kwestia systemowa, a sprzętowa...to przepraszam za temat, niech ktoś mi tylko wyjaśni ten fenomen :D

Edytowane przez Shinjiru

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@@Shinjiru

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ( dopiero piję poranną kawę ) ale czy ty chcesz uwolnić pamięć RAM znajdującą się w 'Grafice' telefonu ?

EDIT:

Ok kawa dopita mózg zaczyna pracować :) 

Czy chodzi ci o Hardware Acceleration ( Wymuszenie użycia GPU do rysowania 2D ) ?

Bo to jedyne co mi przychodzi do głowy. Wejdź w Ustawienia >> Opcje programistyczne i odszukaj opcję Renderowanie na GPU ( u ciebie może to być inaczej sformułowane ) i odznacz tą opcję jeśli jest zaznaczona. To powinno zaoszczędzić trochę pamięci RAM bo elementy 2D będą rysowane przez CPU a nie GPU telefonu.

Jeśli masz roota to możesz sobie sprawdzić ile pamięci RAM jest wykorzystywane przez GPU prostą komendą w terminalu :

dumpsys gfxinfo

Applications Graphics Acceleration Info pokaże ci ile pamięci RAM wykorzystuje każda aplikacja do renderowania tekstur itd.

Edytowane przez maxprzemo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tom91

Prawdopodobnie chodzi tobie o przydział RAM na potrzeby układu graficznego (jak z integrami w pecetach/notebookach). Prawdopodobnie jest to związane z konkretnym kernelem.

Jest to kwestia sprzętowo-programowa, bo układy graficzne często są integrowane w SoC. Producenci nie widzą sensu montować osobne układy RAM dla potrzeby grafiki, skoro można przydzielić mu pewien jej zakres z RAM(tak jak to masz w PC).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deus

@@Shinjiru

O jakim urządzeniu rozmawiamy?

Jak wspomina kolega wyżej to kwestia sprzętowo-programowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeśli dobrze zrozumiałem to zależy ci na zwiększeniu dostępnej ilości pamięci ram tak ? jeśli o tym mowa to task killer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@@Shinjiru

Od czegoś trzeba zacząć . Zrób tak jak pisze @@FanatyczekHTC wywal wszystkie  task killery typu Ram Booster, advanced task killer, cleaner master czy battery savery z telefonu. Od razu telefon odżyje bo przestaną mu mieszać te badziewia w telefonie.

Edytowane przez maxprzemo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paveu241

@@maxprzemo, ale fanatyczek pisze, żeby taskkillera zainstalował...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@@paveu241
    Nie no chyba nie. Przecież takiego Advanced Task Manager to ja jestem w stanie wyśmiać w 4 linijkach tekstu.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie napisałem by zainstalował tylko pomyślał o tych programach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paveu241

@@maxprzemo, a jednak... :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi