Skocz do zawartości
philip83

LG G4s (beat)dual H736/LG G4s H735 pierwsze wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,zakładam nowy temat odnośnie telefonu, jest świeży,więc czekam na jakichś użytkowników i ich odczucia co do niego,ja posiadam go 2 tygodnie i na razie super, dodawajcie jak macie ten telefon swoje posty :) Zapraszam też oczywiście do dyskusji użytkowników wersji H735 z jednym slotem sim. :)

Edytowane przez philip83

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Posiadam ten telefon w wersji dual sim od paru tygodni. Poprzednio miałem LG L90 dual i do niego będę go porównywał.Do zalet mogę zaliczyć: Szybki gps, dobry wyświetlacz. Z wad to brak czujnika światła (w L90 też nie było ale jako mini flagowiec powinien to mieć). Mało pamięci wewnętrznej (telefony konkurencji w tej klasie cenowej mają 16GB a ten tylko 8GB z czego jest 3,8GB). Brak funkcji smart look (trzeba cały czas palcem przewijać bo ekran gaśnie. W L90 to było). Dziwnie działające Wi-fi (wyszukuje sobie sieci jakie sam chce. O co chodzi LG.......Nie wiem czy to wada mojego egzemplarza ale nie potrafi mi znaleźć wszystkich sieci w zasięgu. W pracy wszystkie telefony widzą  5 różnych sieci a ten tylko jedną. W domu mam jedną sieć i na początku ją znalazł. Po resecie który wykonałem( myślałem, że coś to pomoże) już tej sieci mi nie widzi. Pytam się o co chodzi z tym telefonem. Nie potrafię się też przyzwyczaić do tych płaskich ikon. Wygląda to po prostu nijako. Bateria trzyma tak jak L90 (przynajmniej przy moim użytkowaniu). Tylna obudowa jest niskiej jakości tworzywem. Zbiera rysy chyba nawet od paznokci. Telefon bez żadnego etui jest strasznie śliski. Od razu kupiłem do niego etui bo bez niego miałem wrażenie, że telefon wypadnie mi z ręki. Następnie niby mamy 5.2 cala ale przyciski ekranowe zabierają miejsce. W L90 były pod ekranem to jest dużo lepsze. Natomiast na plus, że mogę te przyciski poukładać jak mi pasuje. W L90 zawsze jak żona brała mi telefon dotykała przycisku zmiany domyślnej karty i dzwoniła nie z tej karty co potrzeba. Tutaj przycisk można usunąć.

To co wkurza w LG to aby odebrać mms z karty która aktualnie nie jest domyślną do danych trzeba zmienić ręcznie dane na drugą kartę. W samsungu odbywa się to automatycznie.

Na razie to tyle. Jak mi się coś jeszcze przypomni to napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, jeśli chodzi o wifi,to u mnie wszystko gra bez problemów,musi coś być nie tak z Twoim egzemplarzem,polecam reklamowanie jednak,bo tak nie może być. Brak czujnika światła uzupełniłem aplikacją lux auto brightness,jest płatna,ale doskonale się sprawdza,bo wykorzystuje przedni aparat do "odczytu" oświetlenia. Generalnie ja jestem zadowolony z tego telefonu,rzeczywiście jest dość śliski,ale ja zawsze od razu kupuję plecki i szkło hartiwane nawet wtedy gdy telefon super się trzyma i jest z super wytrzymałych tworzyw,jednak trzeba chronić telefon przed upadkiem. Przyciski na ekranie już dawno natomiast stały się standartem,więc akurat do tego już dawno się przyzwyczaiłem i stosuje je prawie każdy producent już teraz. Zadziwiła mnie też na plus płynność działania,to jest bardzo świeży model,więc na pewno jeszcze wyjdą aktualizacje poprwiające jego działanie .Jest owszem tylko 8gb pamięci,ale od czego są karty sd,jeśli będzie aktualizacja do wersji androida 6.0 nie będzie już to problemem,bo będzie cała pamięć traktowana jako wewnętrzna,więc to od użytkownika będzie zależało ile tej pamięci będzie miał i od jego pojemności karty sd. Aparat bardzo też mnie zaskoczył szczególnie w trybie ręcznym,gdzie foty wychodzą super ostre i kolory są bardzo naturalne,to na razie tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ShoRtie

Też myślę nad zmianą L90 na G4S bo jako jeden z nielicznych telefonów ma wymienną baterię i liczę na aktualizację do 6.0 czego na razie LG nie potwierdza jak ich pytałem na FB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja już wymieniłem, i jak na razie rewelacja.Tylko brak mi CM, fachowcy z 4pda już testy przeprowadzają test odblokowania boodloadera.       

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ShoRtie

Ja też na 90% go wybiorę bo G3 jest za duże a S5 ma mulącego TaczWiza a cała reszta nie ma wymiennej baterii. Szkoda trochę, że nie dali 2GB Ramu i większej baterii niż te 2300.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,szczerze,to LG jesli chodzi o wersje 6.0 nie zapowiada,ale też nie zaprzecza,oni po prostu podali modele które na pewno dostaną,albo już dostały,raczej nie wyobrażam sobie,żeby któryś z nowych modeli jak np nasz pozostał na pierwotnej wersji androida,bo nigdy tak nie było,rzadko który model w lg pozostaje. Ja myślę,ze nasz dostnie w pierwszej połowie tego roku jakoś,później jakies budzetowce na koncu,jak to mialo miejsce z lollipopem. Co do ramu, to powiem ,że zrobilem maly tescik i zainstalowalem fejsbuka,no i rzeczywiscie telefon lekko stracil na plynnosci,to go**o zzera tyle zasobow,ze glowa boli,mowie tu o aplikacji fejs,nie o meesengerze,juz nie jeden telefon zamulil od tego,masakra,po odinstalowaniu spowrotem zaczal chodzic pieknie :) Wedlug mnie nawiekszya bolaczka jest malo pamieci,ale ja nie instaluje praktycznie zadnych gier,mam zainstalowane 15 aplikacji i zostalo mi jeszcze 2,5gb wolnej pamieci,wiec tragedii nie ma :) Rozmiar ekranu i telefonu dl amnie idealny,mialem g3 i dla mnie to cegla...5,2 cala to optymalna wielkosc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ShoRtie

Dziś odebrałem mój telefonik i jak na razie mega pozytywnie zadowolony. Od jutra zaczynam testowanie bo chwilowo mam problem z wymianą mojej karty sim na micro ale jutro ide do salonu po nową. Android już zaktualizowany jak i wszystkie programy, etui kupione + szkło więc w piątek będe w pełni gotowy do działania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spoko,jak coś dziel się spostrzeżeniami :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ShoRtie

Teraz dopiero zauważyłem, że ten telefon ma diodę powiadomień coś czego mi bardzo brakowało a miałem w starych Nokiach :) Z minusów tak na szybko to nagrzewające się plecki pod obciążeniem i brak diody IR do pilota oraz tandetna klapka baterii (i tak będzie etui) ale to takie drobne niuanse.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi