Skocz do zawartości
jelenio_uchy

Magic - zawyżone wartości temperatury baterii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu Magic 32A mojej dziewczyny zaczął wariować pod względem czasu ładowania i działania na baterii, więc została kupiona druga bateria (Batimex) co nie rozwiązało problemu. Telefon może się ładować całą noc (na ładowarce AC oryginalnej) i rano mieć 30% baterii. Zauważyłem ze pomimo tego, że telefon jest zimny, pokazuje kosmiczne wartości dla temperatury baterii (w temp pokojowej ok 45-60 stopni C). Dzieje się tak zarówno na starej jak i na nowej baterii. Czy ktoś wie czy czujnik temperatury baterii znajduje się w baterii czy może gdzieś na płycie w pobliżu miejsca gdzie instalowana jest bateria? Baterie obie na pewno są dobre bo sprawdziłem je w innym Magicu i ładują się bezproblemowo i przy ok 30 paru stopniach. Jeżeli czujnik znajduje się w baterii to wie ktoś może w jaki sposób telefon pobiera z niego dane? Jakoś cyfrowo, czy może po prostu zmiana rezystancji na 3cim pinie baterii?

Znalazłem gdzieś informacje, że przy zbyt dużej temperaturze baterii ładowanie zostaje wstrzymane, co wg. mnie może być przyczyną nie ładowania baterii. Dodam też że próbowałem zarówno na CM 7 for D/S na Radiu 3.22.20.17/ SPL 1.33.2010 jak i na oryginalnym romie 1.5 z jakiegos starego RUU z radiem 6.35.08.29/SPL 1.76.0008. Jedyną różnicą jest to, że na nowszym radiu i oryginalnym sofcie co chwila wyrzuca komunikat "The charging current is not enough for device power consumption(..)", a dioda pomarańczowa zaczyna mrygać zamiast świećić ciągłym światłem, wyświetlany jest status baterii: Przegrzanie.

Posunąłem sie do radykalnego sposobu schłodzenia telefonu z baterią (nie bedę się przyznawał jakiego :) ). Telefon dalej twierdził że bateria ma 50stopni, jednak po zresetowaniu pokazał że ma 19, zaczął ładować baterie i zdążył naładować o jakies 3% zanim znów pokazywał że bateria ma ok. 50 stopni, a ładowanie zatrzymało się (procenty nie rosły lub nawet spadały).

Edytowane przez jelenio_uchy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwszy raz spotykam się z takim zachowaniem. Ładowarka na pewno sprawna? Spróbuj może na innej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, zapomniałem dodać, że sprawdzane na trzech oryginalnych ładowarkach, dwóch od Magica i jednej od mojego Dreama. Problem ciągle ten sam.

Metodą "prób i błędów" doszedłem do tego, że czujnik temp znajduje się w baterii. Ciekawe tylko jak telefon pobiera informacje z niego, i czemu są zawyżone. Jeżeli analogowo to może dałoby rade oszukać to "zabezpieczenie". Co do tego problemu to też starałem się coś wygoglować i nic podobnego nie znalazłem. Ludzie mieli problemy z ładowaniem baterii i z tym komunikatem, ale nikt nie sprawdzał wtedy temperatury baterii podawanej przez telefon.

Edytowane przez jelenio_uchy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Slavex

Cześć mam podobny problem z nową baterią, udało Ci się go rozwiązać?

Wysyłane z mojego N70-S za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety u mnie dzialo sie tak na kazdej baterii. Dodatkowo wartosci napiecia bateri byly zanizone o ok 0.3V co powodowalo ze telefon bardzo szybko stwierdzal ze bateria jest rozladowana (co bylo nieprawda) a przy maksymalnym naladowaniu baterii (sprawdzone w innym magicu) twierdzil ze jest ok 50% i nie chcial wskaznik isc w gore. Na poczatku skompilowalem samemu rom przerabiajac obsluge poziomu naladowania baterii (nie wylaczac przy 0% i mnozac odczytywany stan przez 2) oraz wykasowalem wszystkie akcje przy przegrzaniu baterii. Po jakims czasie uzywania tego telefonu w taki sposob trafilo mnie cos i wymienilem plyte glowna :) W twoim przypadku jednak moze to byc wina baterii.

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Slavex

Ja mam xperie x8, byłbym wdzięczny gdybyś mi opisał co trzeba zmienić w romie, mam taką sytuację ze bateria potrafi pokazać że ma nawet 100 stopni gdy na prawdę ma może 30. Ładować mogę tylko przy wentylatorze. Na oryginalnej baterii która jest już słaba pokazuje dobrze temperaturę.

Wysyłane z mojego N70-S za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi