Skocz do zawartości
xywameg

Xperia Z3c, a brand operatora, simlock, bootloader - dyskusja, opinie, temat zbiorczy.

Rekomendowane odpowiedzi

Na zdjęcie simlock będzie trzeba przeznaczyć ~100zł (pod warunkiem że nie ma zablokowanego licznika). Jak ma zablokowany licznik to jeszcze więcej będzie to kosztować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a taki customization version

1288-7915_R2C

Z3C sw: 1285-6521_23.1.A.0.690

to jakiś brand?  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Aruxo
    1288-7915_R2C

Ten numer jest niebrandowany na centralną europe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie

Korzysta ktoś z płatności telefonem? Podpisałem nową umowę w T-Mobile, stałem się właścicielem Z3C. Domyślnie w telefonie nie było aplikacji MyWallet. Wysłałem SMS o treści A na numer 8011. Powinienem dostać link do aplikacji. Niestety, w wiadomości było napisane, że karta jest poprawna, ale telefon jest nieobsługiwany.

Trochę to dziwne, Z3C ma NFC, przecież to ten sam telefon co Z3. Spotkał się ktoś z czymś takim? Skąd wziąć tą aplikację i czy na prawdę Z3C nie jest z nią kompatybilna? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    m_gal

Ja korzystam z płatności przy pomocy telefonu, uważam to za całkiem sensowne rozwiązanie. Wszystko chodzi bez problemu. Jeśli telefon brałeś od T-mobile, to wszystko powinno działać, bez zastrzeżeń.

Fakt, że jak otrzymałem telefon, w nim również nie znalazłem preinstalowanej aplikacji, dopiero później pobrałem ją i musiałem poprosić w mBanku o wyrobienie nowej karty PaySIM, gdyż stara przestała działać po zmianie karty SIM - wcześniej w Z1 Compact była większa karta.

Jeśli nie działa, dzwoń do BOK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W poniedziałek przejdę się do swojego konsultanta. Dzisiaj BOK i tak nie odpowie. Na stronie T-Mobile Trendy są wypisane kompatybilne urządzenia, Z3C jest kompatybilne:

System operacyjny i jego wersja: Android 5.0.2
    Wersja oprogramowania: 23.1.A.0.726

ja mam:

System operacyjny i jego wersja: Android 5.0.2

Wersja oprogramowania: 23.2.A.1.62

Jak zwykle T-Mobile po raz kolejny daje ciała i nie aktualizuje aplikacji dla najnowszych aktualizacji telefonów. A ja mam telefon z NFC, którym nie mogę płacić.

EDIT:

Odpowiedź konsultanta z 20.06 na T-Mobile Trendy odnośnie braku aplikacji na najnowsze telefony:

"Witam. Obecnie sprzedawane modele nie wspierają MyWallet. Oprogramowanie wspierające tę funkcjonalność jest dopiero w przygotowaniu. Niestety może to potrwać około 2-3 miesiące. Pozdrawiam."

Edytowane przez KrzysiuGKW

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    m_gal

Nie wiem z kim rozmawiałeś, ja mam ten sam numer kompilacji (23.2.A.1.62) i wszystko śmiga jak powinno.

P.S. aplikacji MyWallet nie aktualizowano już dłuższy czas, a i tak działa. Wersja 3.10.4 ostatnia aktualizacja 26.08.2014

Nie poddawaj się, tylko walcz o swoje, zawsze możesz złożyć reklamację, dział techniczny T-mobile powinien ogarnąć temat w ciągu kilku dni.

Edytowane przez m_gal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za wiadomość. W takim razie zaraz leci zgłoszenie do BOA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    m_gal

Dziś wyskoczyła mi aktualizacja OTA, zrobiłem - mam teraz Lolipop 5.1.1 o oznaczeniu końcowym . 546, musiałem tylko odinstalować apkę MyWallet i ponownie ją doinstalować, wszystko działa jak powinno.

<<< na'Tapatalkowane na Z3c >>>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi