Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

lukecz

ZTE Grand SII (S2 S291) pytanie o gapps i romy

Rekomendowane odpowiedzi

lukecz

Czy ktoś na forum posiada wspomniany telefon?

Można go było zakupić tanio w ostatnich promocjach u chinczyków w cenie 82-88$

Telefon ma 5,5 calowy ekran 1920x1080, procesor Snapdragon 801 2,26GHz, 2GB Ram, aparat 13m od Sony, baterię 3100mAh

Ja się skusiłem bo cena całkiem niezła, wczoraj doszedł, w tej cenie rewelacja :)

Nie byłem pewny czy zadziała LTE (kupowałem wersję TD-LTE), ale działa w PL bez problemu! :)

Niestety na starcie mamy andka 4.3 (jest j. polski)  w którym brakuje gapps-ów czyli np. w opcjach konta Google nie mam synchronizacji kontaktów (sklep Play za to jest i działa)

Chciałbym zapytać czy da się je (Gapps) dograć bez instalacji nowego recovery?

Czy użytkownicy tego telefonu mogą polecić jakieś inne romy w których jest j. polski?

Na forum MYZTE jest tego dużo, ale forum jest chiińskie i ciężko dojść w których romach jest j. polski, na XDA jest jeden wątek na ponad sto stron i o ile dobrze widzę jeden custom ROM)

Edytowane przez lukecz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kawec

Witaj!

Ja również stałem się posiadaczem S291, wigilijne awizo i bieg na pocztę, żeby zdążyć przed 14 :P Jak na razie ogarnąłem root'a i recovery, znalazłem nawet angielskie recovery. Wgrałem sobie Androida 5.1 z MiFavour i staram się ogranąć, do wybory język chiński i angielski, jednak pomimo wybrania jęz. angielskiego część apek jest po chińsku :) Ogólnie polecam tłumaczenie strony przez google translate :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lukecz

Witaj!

Ja również stałem się posiadaczem S291, wigilijne awizo i bieg na pocztę, żeby zdążyć przed 14 :P Jak na razie ogarnąłem root'a i recovery, znalazłem nawet angielskie recovery. Wgrałem sobie Androida 5.1 z MiFavour i staram się ogranąć, do wybory język chiński i angielski, jednak pomimo wybrania jęz. angielskiego część apek jest po chińsku :) Ogólnie polecam tłumaczenie strony przez google translate :)

Mógłbyś zapodać linki do roota (u mnie z XDA niedziała) i angielskiego CWM?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AreQM

tez chcialem go kupic ale jak wybieram platnosc karta przy pomocy yandex to nie moge kupic. podobno yandex pobiera prowizje jeszcze a ja mam tyle usd co na telefon. jak znowu uzupelnia to sprobuje przez qiwi wallet. musze go kupic:P jak ogilnie sie sprawuje ? jak kamera? spraedzaliscie cm12 ? tam moze byc pl. na xda ktos pisal o dodanie pl to ktos od cm12 napisal ze doda do nowej wersji teraz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lukecz

Ja najpierw zrootowałem zgodnie z poradnikiem na XDA i wgrałem chińskie recovery, później dopiero dograłem angielskie recovery :) A jaki masz problem z rootem z XDA?

ROOT: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2762565
    CWM: http://www.speedyshare.com/8jt5s/CWM6.0.4.9US.zip

Po użyciu tego narzędzia do roota, straciłem dotyk :/

Dzięki pomocy innych użytkowników dowiedziałem się że winny jest uszkodzony plik boot.img

W moim przypadku podmieniłem go (używająć ADB) z wersji softu B17 (ja mam B11, czyli taki jak na starcie w telefonie z JD.COM)

Jeśli ktoś chce mieć roota, to polecam jednak użyć chinskiego recovery i potem od razu wgranie angielsiego CWM które już ma roota

Chętnie wypróbowałbym inne wersje softu, ale nie wiem które mają polski język (wspomniane B11 ma, ale B17 już nie)

Jak potwierdzi się że CM12 ma PL to będę instalował (na XDA ktoś napisał multilanguage, ale wiem że jak wcześniej tak pisali to np. ktoś narzekał że nie ma czeskiego )

Narazie telefon sprawuje sie całkiem dobrze, wgrałem Titanium Backup (zamroziłem niektóre apki z romu B11), Greenify i AdAway i narazie wszystko chodzi tak jak powinno.

Troche dziwnie jest w Sklepie Play, bo przy niektorych aplikacjach po instalacji mam "App not instaled" a aplikacja normalnie się zainstalowała :)

Antutu ma u mnie 40416 pkt co jest chyba całkiem niezłym wynikiem biorąc pod uwagę co dostajemy za 82-87$ :)

Narazie jestem trochę rozczarowany kamerą, bo filmy nie są płynne (płynniejsze mam na Galaxy S2 i S3, czyli starsze i gorsze telefony)

Może to kwestia aplikacji kamery lub romu?

U mnie filmy nie są płynne jak w testowym video na YT:

)

Jak u innych z filmami kręconymi Grand S2 LTE?

Edytowane przez lukecz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, rozwalilem swoj telefon w dokladnie ten sam sposob. Mozesz mi podeslac te dane, ktorymi naprawiles swoj sprzet?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kawec

U mnie problem dotyku rozwiązał boot.img wgrywany przez recovery: 

http://speedy.sh/fuTyN/boot.zip

Dziwi mnie fakt, że u mnie root i recovery przez ten programik poszedł bez problemu. Ściągnąłem CM 12.1 z XDA

https://cloud.mail.ru/public/4cC2CexW9PcD/P897A20-ota-eng.alexeei_28.12.15.zip

I potwierdzam, podczas konfiguracji jest dostępny język polski. Jak na razie wszystko działa poprawnie. W Antutu wynik na poziomie 43500pkt co uważam za bardzo dobry jak za te pieniądze. Co do filmów to w dzień przetestuję jak to u mnie wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie z kolei ten kernel nie dziala, probowal ktos inny? :(

Mógłbyś mi podać cały ROM, który działa na Twoim telefonie? Gdzie znalazłeś ten kernel?

Edytowane przez Tomekxd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kawec

Kernel wpadł mi przy okazji problemów z MIUI, podałem wyżej link do CM'a 12.1, z językiem polskim, działał od razu bez problemów z dotykiem :) Ja za pierwszym razem, kiedy zepsułem sobie dotyk wgrałem rom ZTE B17 z ich strony.

http://www.ztedevice.com.cn/support/b94e46e5-ec6d-4b81-8b2f-36e4cf75e2eb.html

I jeszcze raz rootowałemi wgrywałem recovery :) Spróbuj tego Cyana, jak nie zadziała to B17 od ZTE wgraj.

Edytowane przez Kawec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi