Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że w tematach telefonów oraz systemu Android jestem totalnym świeżakiem - nie wiem o nich kompletnie nic, dotychczas korzystałem praktycznie wyłącznie z komputera. Właśnie z tego powodu proszę o dokładne instrukcje, z góry dzięki za chęci :-).

Posiadam aktualnie wersje Androida dosyć starą, bo 2.2.1 - nie mam pojęcia jak go zaktualizować. Opcja aktualizacji w ustawieniach nie odnajduje mi nowszych wersji (tak, podczas próby wyszukiwania nie jestem offline, mam włączone wifi, bluetooth oraz mam dobry zasięg) co jest oczywiście wyraźnym błędem. Nie mam pojęcia jak zaktualizować Androida - proszę o pomoc, z góry dziękuje wszystkim.

Edytowane przez Lenehan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@@Lenehan
    Ścieszka wydawania aktualizacji/nowych wersji androida wygląda mniej więcej tak:

• Google publikuje źródła nowej wersji systemu Android. 
    • Źródła pobiera producent telefonu i przystosowuje go do hardwarowych podzespołów telefonu. Tak czysty android od google nie ma żadnych szans na uruchomienie się na twoim telefonie. To producent musi go jeszcze przystosować do podzespołów jakie są w telefonie ( wyjątkiem jest seria telefonów Nexus którą Google wspiera ).
    • Producent dodaje swoją nakładkę na system i aplikacje.
    • 3a System trafia na serwery producenta i po kolei wysyła go do urządzeń lub:
    • 3b System trafia do operatora komórkowego który znowu dodaje swoje śmieciowe aplikacje i dopiero wtedy trafia na serwery. 

Nie wiem jak długo taka aktualizacja czeka na serwerach na pobranie ale wątpię żeby była wiecznie dostępna.

Edytowane przez maxprzemo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    plantator

Poza tym co @up to czy jesteś pewien że twój model powinien posiadać dalsze aktualizacje? a może zakończył oficjalne wsparcie na tej wersji, którą masz aktualnie? Wtedy nie zaktualizujesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deus
    Posiadam aktualnie wersje Androida dosyć starą, bo 2.2.1

Ostatnia kompilacja dla i9000 to 2.3.6 i pochodzi z XI 2012 roku: http://www.sammobile.com/firmwares/database/GT-I9000/XEO/

Tutaj tutorial "jak to zrobić": http://forum.android.com.pl/topic/104714-wgrywanie-rom%C3%B3w-samsunga-za-pomoc%C4%85-odina/

Co prawda jest on przeznaczony dla S4, lecz różni je model urządzenia - Twój z tego co widzę to właśnie Galaxy S i9000.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najnowszy Android dla i9000 to 2.3.6. Oczywiście oficjalny.

Wysyłane z mojego PMP5670C_DUO za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nieoficjalny? :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O ile się nie myle to ROM jest systemem telefonu, więc spróbuję go zmienić na najnowszy - dzięki, "postawie ci piwo" jak zadziała ;-).

@EDIT

Mam nieco inny problem, gdy podpinam telefon przez USB do mojego laptopa z Windows 10 to jest pierw dźwięk, że podłączono, a później, że odłączono. Nie jest to kwestia kabla bo na innym telefonie wszystko działa tak jak należy. Macie pomysły co to może być, że nie chce mi czytać mojego telefonu?

Edytowane przez Lenehan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi