Skocz do zawartości
szaszlyk24

stock Stock Rom - [5.1.1] 14.6.A.1.236 - prerooted - flashable [ZB][OB]

Rekomendowane odpowiedzi

patrikos23

@irondick ja na swojej z1c-w zasadzie żony ;) robiłem tak

1. cofałem się flashtoolem do tej wersji https://drive.google.com/file/d/0B9abNGWS32qVRUduNEdBZ0ZXVzQ/view?usp=sharing

2. root tym programem https://drive.google.com/file/d/0B9abNGWS32qVUGhKdThBUUt1SDg/view?usp=sharing (wyłącz antywirusa bo usunie plik potrzebny do roota-w telefonie włącz debugowanie usb w opcjach programistycznych, w zabezpieczeniach włącz instalację z nieznanych źródeł i opcję sprawdzania, włącz tryb samolotowy i ekran ustaw na pol godziny bo będziesz go potrzebował do potwierdzania komunikatów, sam root to podlączasz telefon do kompa i klikasz install.bat, za pierwszym razem w połowie ci się zatrzyma ale to nic, wyłacz konsole i uruchom ponownie i pojdzie :))

3. instalujesz supersu ze sklepu play-jak trzeba aktualizujesz binaria-wybierasz opcję normalnie

4. instalujesz recovery stąd https://drive.google.com/file/d/0B9abNGWS32qVTVIxQWhmQWtWQTg/view?usp=sharing (wypakuj na kompie gdziekolwiek, podłącz telefon do kompa, uruchom install i potwierdzaj komunikaty na telefonie i kompie, po wszystkim telefon uruchomi się w trybie recovery-wejdz do power option i power off, następnie uruchom telefon)

5. Skopiuj na telefon ten rom https://drive.google.com/file/d/0B9abNGWS32qVTWQ4LTlMamJFb0U/view?usp=sharing , jest to wersja prerooted czyli z rootem i recovery-sam robiłem i działa, zainstaluj go przez recovery (uruchamiasz je tak: wyłaczas telefon, uruchamiasz ponownie i podczas zapalenia się zielonej diody kliknij kilka razy vol-)

po zainstalowaniu ma roota z recovery na lizaku

opis długi ale robi sie to szybko :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za informację. Skoro już to pobrałem KingRoota, zainstalowałem na telefonie i uruchomiłem root. Niby wszystko w porządku i rootchecker pokazuje pełny root jednakże mam teraz komunikat na belce odinstaluj szkodliwą aplikację... KingRoot. Czy jeśli to odinstaluje to root zostaje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

Powinien zostać, wgraj supersu i wtedy dopiero odinstaluj kingroota

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstalowałem metodą cofnięcia wersji systemu. Dzięki.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ten stock nie ma przyklejonego żadnego syfu, jak w co niektórych (co kilka minut wywala na cały ekran reklamy pop-up, wszędzie itp.., niestabilne, drenujące baterię). Czy faktycznie mogę go zainstalować wyłącznie mając dualrecovery? Czy Mając inny custom rom 5.1  z rootem muszę stosować się do instrukcji cofania się do starszego systemu -> instalacja dualrecovery -> ponowne rootowanie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

wgrywając stocka robisz to flashtoolem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, ale z poradnika, który napisałeś wynika, że instaluję przez recovery itp.. w końcu już nie wiem jakie kroki mam podjąć. Po prostu od razu instaluję ten stock rom z tematu przez flashtool? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

dobra, sprecyzuj co chcesz...

stock może być w dwóch wersjach: w formie ftf i zrootowanej prerooted. 

ftf wgrywasz flashtoolem, a prerooted przez recovery

i teraz sam powiedz co ty chcesz konkretnie wgrać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałbym wgrać soft, którego dotyczy ten temat - " [5.1.1] 14.6.A.1.236 - prerooted - flashable [ZB][OB] ". Czy jedyna różnica między stockiem od Sony jest taka, że ma odblokowane uprawnienia? Tzn. czy ktoś to wgrywał, bo potrzebuję w końcu softu, który będzie po prostu działał. Autor tematu napisał, że trzeba się cofnąć do Kitkata, inaczej się nie wgra?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

@Michał Łukasz Bartoś ten rom z tego tematu to zwyły stock z rootem, i tak, jeżeli chcesz go wgrać musisz sie cofnąc do kitkata aby zrobić roota iu wgrać recovery a potem ten z tego tematu przez recovery. Kilka postów wcześniej napisałem jak ja to robie krok po kroku łącznie z linkami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi