Skocz do zawartości

1+1 czy 1+X?  

6 użytkowników zagłosowało

1. 1. 1+1 czy 1+X? Napisz dlaczego w poście!

• OnePlus One
        5
      • OnePlus X
        1

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Zaczyna mnie już irytować mój LG G2 przez swoją wielką liczbę problemów i ogólnie słabym wsparciem oprogramowania, więc stwierdziłem, że czas zmienić telefon, 

Szukam telefonu, który ma mi działać - chciałbym mieć w nim dobry aparat tylni oraz przedni, wyświetlacz minimalnie Full HD do okularów Google Cardboard oraz przyzwoite wsparcie producenta i developerów "z zewnątrz". Wpadły mi w oko te dwa telefony - OnePlus One oraz OnePlus X. Spełniają moje wszystkie wymagania oraz są bardzo tanie, dodatkowo OnePlus X można kupić bez zaproszenia. Teraz tutaj najtrudniejszy wybór - który wybrać?

OnePlus One jest starszym modelem z roku 2014 (w kwietniu będzie miał już dwa lata),  ale jest za to większy oraz posiada wymienną klapkę, z tyłu ma aparat od Sony, co mówi samo za siebie. 1+X posiada jakiś aparat od Samsunga, za to z przodu ma 8 mpix, obudowa wygląda bardzo dobrze, choć boję się, że łatwo będzie się rysować, ogólnie dbam o mój telefon, chyba że jestem na imprezie, wtedy nie pamiętam skąd się wzięła dziura w ekranie.  <_<

1+1 jest tańszy, używany można dostać nawet za 700 zł, choć jeśli miałbym go brać, to dozbierałbym do nowego ze strony producenta. 1+X używanego ciężej będzie znaleźć. Jak wy myślicie, co brać?

Modele niby podobne, ale mocno się różnią - inne modele snapa 801, inne ekrany, inne aparaty, inne technologie, inne wygląd - który lepszy?  :crazy8gz:

Edytowane przez Zenderable

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Zenderable Ja bym wybrał model X.. dlaczego? wydajność praktycznie identyczna mimo innych wersji sd 801, oba mają 3gb ramu, 16 gb łącznie, aparaty 13 z czego model one nie robi świetnych zdjęć, podobnie jak model X.. w internecie bardzo łatwo zobaczyć fotki z obu modeli których wiele nie różni..  model one jest lepszy wielkością wyświetlacza ale model x jest nowszy co oznacza dłuższe wsparcie, ma świetny design- kwestia gustu lecz dla mnie zdecydowanie piękniejszy od One, posiada również oledowy ekran który chwalą recenzenci na serwisie youtube..

Brak zdejmowanej ścianki oznacza lepsze spasowanie, więc i to ma zalety.. 

z własnego doświadczenia wiem, że modele używane mają wiele niespodzianek, tych negatywnych.. polecam dopłacić do nowego urządzenia.. 

Edytowane przez Mateusz1212

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

A ja bym wybrał One'a. Wydajność będzie nieco lepsza (nie ma buga w kontrolerze GPU, który obcina taktowanie do 200MHz w OPX), ma znacznie lepiej dopracowanego CyanogenModa, znacznie lepszą baterię, a ekran mimo większej przekątnej nie jest mniej szczegółowy - matryca RGB ma więcej subpikseli niż Pnetile w AMOLEDzie. Ekran w OPX kusi kontrastem, ale sama kalibracja jest po prostu zła. Erany we wszystkich OnePlusach są bardzo zimne. Oba robią też mocno przeciętne zdjęcia.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że na pewno nie będą robić gorszych zdjęć niż mój LG G2 - z przodu mam totalny szum, nie widać żadnych szczegółów, a z przodu wpada za dużo światła jakby, nie potrafi złapać ostrości i jest mgła na rogach (czyszczenie nie pomaga).

@@penguino

Ten bug to wina firmware czy software?

W sumie tak zauważyłem, że OPO ma o wiele lepsze wsparcie (w końcu producent wszystkie źródła udostępnił, więc developerzy mają otwartą drogę), O+X ma te wsparcie prawie żadne... nawet nie ma drzewka na github cyanogenmoda, aż w sumie dziwne - zbyt nowy telefon?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@penguino mimo wszystko 500mah z hakiem więcej + ekran o 0,5'' większy to będą osiągi tylko lekko na + względem modelu X. Proponuję też zobaczyć porównania na yt pod względem wydajności w grach jak i zwykłych programach.. zobaczysz że jest bardzo zbliżona, porównanie ekranu na korzyść X możesz również zobaczyć na zagranicznych filmach na yt... nie licząc ekranu i dłuższych aktualizacji ze względu na datę premiery design robi wrażenie, chyba że dla kogoś kwestie estetyczne mają znaczenie minimalne.. osobiście jestem zdania, że nawet warto dopłacić za styl urządzenia z którym będziemy obcować rok, dwa czy dłużej

Edytowane przez Mateusz1212

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pantin

@@Zenderable Oneplus X nie ma takiego wsparcia CMa (tak jak OP2), bo współpraca się zakończyła (tylko OPO ma oficjalnie 2 lata od daty wypuszczenia). Również brał bym OPO.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

@@Zenderable

Wiele wskazuje na soft.

@@Mateusz1212

One trzyma znacznie lepiej niż X, SOT ma prawie dwa razy dłuższy. Na yt jest sporo filmików pokazujących jak OPX laguje w grach. Ekran może wydawać się lepszy na pierwszy rzut oka przez wyrazistość AMOLEDa, ale kolory są zimne i mocno podbite.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Mateusz1212

Myślę, że jako O+X jest nowszy nie ma znaczenia - OnePlus One będzie miał zapewne długie wsparcie od Cyanogen z COS (pewnie podobne jak OnePlus X z nakładką Oxygen) + potem pewnie jeszcze CyanogenMod. :)

Połączony post:

@@pantin

A co ma piernik do wiatraka? CyanogenOS jest tworzony przez firmę Cyanogen - CyanogenMod jest tworzony przez ludzi z zewnątrz, bo jest otwartoźródłowy, więc go może robić każdy. Myślę, że prędzej jest problem z dostępnością developerów chętnych to robić i sterowników od producenta...

Edytowane przez Zenderable

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pantin

Czym różni się firmware od software? Przecież to jedno i to samo.

Edytowane przez pantin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

Pewnie chodziło o hardware.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi