Skocz do zawartości
tomoyokiv

rom [5.0.2][D802] Google Edition 1.5

Rekomendowane odpowiedzi

Odnoszę wrażenie, że po przesiadce z 1.2 na 1.5 telefon mocno zwolnił. Mówię tutaj o prędkości działania po miesiącu od instalacji a nie na świeżo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alex80
    Napisano (edytowane)

Mi też coś zaczął mulić a chwaliłem go, ale jak sprawdzić co to powoduje?

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez alex80

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sturek
    Napisano (edytowane)

Trudno moim zdaniem obwiniać  Rom, że zwolnił po miesiącu. Warto przeanalizować co zainstalowałeś przez ostatni miesiąc i jakie aktualizacje zostały wykonane. Tu moim zdaniem należy szukać przyczyny. Można też zrobić wipe cache i dalvik - system powinien nabrać świeżości.

W połączeniu z kernelem Dorimanx można zastosować też coś takiego (propozycja z XDA - właśnie testuję)

To increase smoothness on rom GE v1.5 without losing too battery life.

Default profile with these changes:

MASTER CORE
    CPU governor sample rate20000 rate

CPU HOTPLUG
    CPU Hotplug sample rate 10
    min online core 2

GPU CORE
    simple laziness value 3 or 4 step
    simple ram threshold 6000 ramp

+ optional

CRON Tasks
    Reset System UI
    TRIM System data and cache
    Restart Google service
    If you notice some lags

Edytowane przez sturek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mojo

Jak widzisz nie tylko mi...

Fakt jest taki że z czasem z tego wypieku wręcz nie da się korzystać, każdy z nas po kilka romow na karku ma i mniej więcej orientuje się gdy coś jest na rzeczy, a vipe co 2tygodnie nie jest rozwiązaniem idealnym.

-nie jest to problem ramu , mam 500-600mb wolne

-i nie jest to zainstalowanym oprogramowaniem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sturek

Cóż, u mnie GE v1.4 wraz Dorimanx działa wyśmienicie. Wyrzuciłem co prawda apki Googla; Dialer, Galerie i Klawiaturę oraz działam na Nova Launcher.

Nie wiem jednak czy może to mieć wpływ na działanie romu.  Zauważyłem jednak, że wszystkie apki od Googla rosną coraz bardziej po każdej aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alex80
    Napisano (edytowane)

Zrobiłem ponownie vipe dalvik-cache i jest dużo lepiej, zobaczymy na jak długo.

Edytowane przez alex80

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej ludziska, mam nie lada problem z powróceniem do KK 4.4.2 z tego właśnie softu. Opiszę co zrobiłem i co się dzieje.

1. Wgrałem czystego 4.4.2 przez LG PC Suite >> http://forum.android.com.pl/topic/185000-najprostszy-i-najszybszy-spos%C3%B3b-na-debranding-i-powr%C3%B3t-do-stocka/
    2. Zrobiłem roota iorootem
    3. Wgrałem TWRP AutoRec’em
    4. W TWRP zrobiłem wipe, wchodzę do download mode i postępuje zgodnie z powyższym poradnikiem
    5. Instalacja wiesza się  przy 2%

Próbowalem na innym kompie z innym systemem i problem jest ten sam. Kilkakrotnie reinstallowałem system za pomocą LG PCSuite i zawsze przebiegało bez problemu.

Download mode i TWRP działają bez zarzutu, ale generalnie nie mam pomysłu jak odbrickować telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałeś recovery i za każdym razem jedziesz przez PCSuite - po co? Może nadal masz recovery  to wgraj D802_PATCH_RETURN_KK_droidth i dowolny rom na KK. Jak się zatrzymuje to pewnie żle pobrany rom. Ale namieszałeś. Wlaściwie to nie wiem gdzie jesteś, albo nie wiem po co to wszystko jak masz recovery. Po to się je instaluje żeby potem nie cudować z takimi programami jak PCsuite

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ramzex

Korzystam od tygodnia i jest na prawdę spoko, narazie stock kernel.

Możecie doradzić jakiś kernel i ustawienia głównie pod szybkość działania i stabilność?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałeś recovery i za każdym razem jedziesz przez PCSuite - po co? Może nadal masz recovery  to wgraj D802_PATCH_RETURN_KK_droidth i dowolny rom na KK. Jak się zatrzymuje to pewnie żle pobrany rom. Ale namieszałeś. Wlaściwie to nie wiem gdzie jesteś, albo nie wiem po co to wszystko jak masz recovery. Po to się je instaluje żeby potem nie cudować z takimi programami jak PCsuite

Już ogarnąłem, po długiej walce udało mi się zainstalować sterownik do telefonu tak żeby komputer widział G2 jako partycję.

System mam postawiony od kilku dni i póki co jestem zadowolony. Ba, w moim przypadku nawet bateria dłużej trzyma :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi