Skocz do zawartości
pan_banan

Utracone kontakty, sms'y, kalendarze po update systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

życie zmusiło mnie do założenia konta, a raczej zaufanie komunikatom wyświetlanym przez oprogramowanie SE.

Podłączyłem dziś telefon, aby zaktualizować oprogramowanie. PC Companion wyświetlił informację, że należy zrobić backup kontaktów, sms'ów, kalendarzy, ponieważ bez tego, po wykonaniu aktualizacji nie będą one dostępne. Zrobiłem backup przy użyciu narzędzia systemowego i zapisałem plik backup na karcie SD.

Po zrobieniu aktualizacji okazało się, że ta wersja nie ma narzędzia systemowego, umożlwiającego wykonanie restore. Plik jest na karcie SD, ale nie mogę z niego wyciągnąć danych.

Kombinuję przez cały dzień jak to ugryźć, ścigągnąłem BackupX10.apk, Backup-and-restore-x10.apk - żadnej z nich nie mogę zainstalować, pojawia się komunikat "aplikacja nie jest zainstalowana".

Włączona jest oczywiście zgoda na instalowanie aplikacji niepochodzących z AndrMarket.

Zrootowałem system i.. dalej nic. Nie mam więcej pomysłów, jak wyciągnąc dane z pliku, a jest tam sporo bardzo cennych dla mnie danych. HELP!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    artlin

Zainstaluj najpierw aplikacje którą robiłeś backup, potem kombinuj z przywracaniem danych albo z jej poziomu, albo z poziomu wspomnianych przez Ciebie aplikacji do wykonywania restore.

Czym się strułeś tym się lecz...

I jeszcze jedno, jeżeli aplikacja do backupu nie wymagała roota, to po grzyba ma wymagać roota do przywrócenia tych danych ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Backup zrobiłem narzędziem systemowym dostępnym w Android 2.1. Tego narzędzia w aktualnym systemie nie ma.. Zeby było weselej, wykonanie backupu tym narzędziem zaleca PC Companion.

Dziś dostałem informację od Sony, żebym użył do odzyskania danych innego telefonu, który ma jeszcze system 2.1. Genialna porada! Myślę, że może być sporo grupa osób, które utracą swoje dane, mimo zrobienia backupu.

Z problemem poradziłem sobie dzięki użytkownikowi forum, który wystawił do pobrania system 2.1. Po powrocie do starego systemu odczytałem kontakty i sms'y. Co ciekawe część kontatów przepadła - bez żadnego logicznego klucza, po prostu zniknęły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi