Skocz do zawartości
kudix

X8 jako licznik rowerowy

Rekomendowane odpowiedzi

kudix

Witam, zakupiłem xperie x8 z myślą, że wykorzystam ją jako licznik/ nawigację rowerową, aktualnie mam zainstalowaną wersję androida 2.3.5 (MiniCM-2.07). Do nawigacji używam aplikację locus map. Wszystko było by OK, ale starsze wersje locusa nie mają wyznaczania trasy, a gdy chcę zainstalować jakąś nowszą to wywala "błąd pakietu". Czy da się coś zrobić, żeby leciwa x8 pociągnęła nowe wersje oruxa?

PS. Jak mam wgrany ten custom rom to mam odblokowany bootloader? (próbowałem to sprawdzić, ale program S1 nie wykrywa mojej x8)

Edytowane przez kudix

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeżeli rom jest wgrany na stock kernel, to nie masz odblokowanego bootloadera. A S1 Tool nie wykryje ci xperii, ponieważ nie masz zainstalowanych sterowników gordongate na kompie. A xperię podłączasz wyłączoną z wciśniętym klawiszem wstecz.

Edytowane przez hubert123454

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niziu2

Witam! Domyślam się że niewiele osób siedzi na forum tak wiekowego telefonu już :-) ale mam problem ponieważ chciałbym zrobić sobie zrobić z Xperii X8 licznik rowerowy ponieważ łączy się z czujnikami ANT+. Do tego jest potrzebna appka która wymaga nowszego androida, toteż zrobiłem unlock bootloadera jak i roota ale problem pojawił się przy wgrywaniu xRecovery: potrzebuję do tego BusyBoxa który nie jest już dostępny w Android Markecie. Sklepu Google Play nie mogę zainstalować bo nie mogę zainstalować nowszego andka bo nie mam recovery i koło się zamyka. Chyba że jest jakaś inna możliwość na rozwiązanie tego problemu. W miarę możliwości byłbym wdzięczny gdyby ktoś bardziej ogarnięty zajrzał tutaj jeszcze, odkurzył dział i posłużył radą :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

łap busybox'a;

http://www.mobiles24.co/downloads/s/483782-m1257-busybox

ściągasz i kopiujesz na sd, a później instalujesz z karty sd :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi