Skocz do zawartości
mundek9098

TUTORIAL [I500] Metoda na unbrick telefonu (ROM naprawczy)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Po długich bojach związanych z podniesieniem wydawałoby się niemożliwego do podniesienia urządzenia marki 象形字 postanowiłem podzielić się z Wami sposobem jak i plikami, którymi tego dokonałem. Nie widziałem tutaj podobnego poradnika, a nawet to co na forum jest mi nie pomogło, dlatego udostępniam opis dla osób w podobnej sytuacji co ja. Poradnik dotyczy modelu INSIGNIA 500.

Jaki był problem:

Telefon uruchamiał się, pokazywał splash screen po czym w ciągu 5 sekund się wyłączał. Nie wiem czy w innych problemach z ucegleniem będzie w stanie ten poradnik pomóc.

Co otrzymujecie?

-Sprawny telefon :)

-Android 4.2 (nie wiem jak z możliwością aktualizacji o czym zaraz)

-CWM Recovery

-Patched boot.img

Oprogramowanie, którym flashujecie telefon należy do firmy Evercoss - żadne pliki GoClevera nie chciały podnieść telefonu (wyświetlał splash screen po czym się wyłączał - brak boota bądź nie wiem czego uniemożliwiał start telefonu) więc po spisaniu modelu z płytki telefonu odnalazłem bliźniaka. Odpowiednie połączenie plików jednego ze znalezionych softów i drugiego umożliwiło podniesienie telefonu a tym samym jego unbrick. Dlatego też nie wiem czy aktualizacja oprogramowania do 4.4.2 jest możliwa, lecz to może rozwiąże kolejny flash czystym oprogramowaniem od GoClever'a po pomyślnym unbricku. UWAGA! - Używając tej metody tracicie numery IMEI oraz MAC adresy BT oraz WiFi. Jeżeli nie posiadacie backupu NVRAM to w paczce znajduje się takowy, który przywróci Wam "nie swój" adres MAC i IMEI lecz w przypadku IMEI odsyłam do:

http://forum.android.com.pl/topic/259561-i500-jak-przywr%C3%B3ci%C4%87-utracony-numer-imei/

Aby naprawić swój telefon wykonujecie poszczególne kroki:

1. Pobieracie przygotowany ROM naprawczy: https://www.mediafire.com/?zkxm4berkdcidcd

2. Pobieracie SP Flash Tool w wersji 5.1420.03 (może być prawdopodobnie nowsza, ale ja działałem na tej): http://www.mediafire.com/download/dgigbqmgmmy85c6/SP_Flash_Tool_v5.1420.03.rar

3. Uruchamiacie SP Flash Tool

4. Wskazujecie w Scatter-loading plik MT6582_Android_scatter.txt. W tym kroku wszystkie potrzebne pliki są już wybrane.

5. Z menu rozwijanego wybieracie Format All + Download

6. Uruchamiacie proces naprawy klikając na przycisk "Download"

Po tak przeprowadzonym procesie telefon powinien się uruchomić. Splash zostaje od GoClever, lecz animacja bootowania zamienia się na tą od Evercoss. Tak samo jak model (A66A). Ja walkę na tym zakończyłem, ale prawdopodobnie po tym zadziała oprogramowanie od GoClevera, lecz tego już nie testowałem. Mi chodziło tylko o ożywienie telefonu i o tym też mówi ten poradnik.

Aby naprawić WiFi należy wgrać backup NVRAM-u, ewentualnie samemu podmienić MAC Adres na jakiś poprawny (lub na swój jeżeli na pudełku można go odczytać - u mnie się nie dało)

W razie pytań pozostaję do dyspozycji NA FORUM. Nie obsługuję PW w sprawach związanych z tym poradnikiem.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej. Ja usiłowałem wgrać CM i skończyło się zbrikowaniem telefonu. Niestety ta metoda nie pomaga. Podpięty do kompa telefon ciągle się restartuje samoczynnie. Czy macie jeszcze jakieś pomysły jak mogę postawić go na nogi...tzn na androida?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ollo98

Podczas podpinania telefon jest wyłączony?

Jak tak to włożyłeś baterię?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podpinam i dostaje sygnał dźwiękowy, zapala się ekran. Kolejny dźwiek (z komputera o podłączeniu sprzętu, ale bez jakiejkolwiek notyfikacji, na telefonie tylko wibracja), ekran gasnie...i tak w kółko. Scenariusz bez baterii.

Z baterią: po podłączeniu sygnał dźwiękowy w kompie, wibracja i włączenie ekranu (choć wciąż jest ciemny i nic się nie wyświetla) i tak zostaje. Mimo to w Flash Toolu nic się nie dzieje po wybraniu wskazanych wyżej plików i naciśnięciu download. Próbowałem zarówno z jak i bez baterii:(

Wybacz późną odpowiedź, ale pozostaje bez telefonu, co ogranicza mój kontakt ze światem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ollo98

Musisz próbować wielu wariantów. Czyli inna wersja flashtool. I to jest bardzo ważne, musisz zainstalować sterowniki adb, zaraz dam Ci linka. Najlepiej zrób to na Windows 7 bo na innych może być problem. Może ale nie musi. Zainstaluj pdanet+ . Jesteś w stanie wejść do recovery?

http://androidurdu.net/mediatek-adb-usb-vcom-driver-pack-mt65xx-support/

Tutaj masz linka .

Zainstaluj to z poziomu menedżera urządzeń w Windowsie .

1. Wykryje Ci nowe urządzenie oznaczone jakoś "Preloader MT6582" coś takiego.

2. Kliknij na niego szybko i właściwości.

3. Zainstaluj sterownik wybierając folder "MT65xx Preloader" który masz w paczce.

4. Dodatkowo jeszcze Pdanet+ też masz w paczce.

Jeśli możesz wejść do recovery to weź sobie zgraj stocka czy jakiś system na karte SD w innym tel, włóż do Insigni , full wipe i wgraj. ;)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Edytowane przez ollo98

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, to moze byc kwestia sterowników. Kiedyś na 7 to ogarnąłem. Teraz mm tylko W10. Może w tym tkwi problem. Spróbuje z Pdanet+

Niestety nie moge wejść do recovery. tak, wtedy byłoby łatwiej.

Dziękuje za sugestie, będę sprawdzał i się zamelduje:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok. Ostatecznie udało mi się go dziś postawić na nowo. Zadziałał ten ROM do insignii, który wrzucił już wcześniej ollo.

Problemem były sterowniki dla Windowsa 10. Trzeba wyłączyć przypisywanie cyfrowe sterowników, oraz automatyczne wyszukiwanie sterowników. Zadziało jednak dopiero na sterownikach pod windows 10: 

http://laurentiumihet.ro/technology/windows-10-mtk-vcom-usb-drivers-for-32-64-bit-drivers-installation-tutorial/

SP Tool najpierw wysypywał błąd NO RESPONSE 40001. Ale po włożeniu baterii i trzymaniu Vol - ostatecznie jakoś zassał tego roma.

Dzięki za pomoc ollo. Muszę się zastanowić czy warto jednak zmienić na jednego z tych romów portowanych przez Ciebie, bo mnie wkurza tylko brak pamięci i marne czasy na baterii...trochę mam już dość goclevera i tej Insignii! :P

Thx i pozdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ten tut znajduje zastosowanie na 550i ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ollo98

Tak, ale potrzebujesz nie systemu do wgrania z I500 tylko I550i, znajdziesz taką "instalke" na needroms.com . :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi