Skocz do zawartości
Sumeek

Sony M4 Aqua - dyskusja i opinie na temat telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

Sumeek

Spokojnie. Poczekamy zobaczymy. Osobiście jestem zadowolony z tego telefonu. Pierwszym moim smartfone była Xperia neo V. Służyła mi 2 lata po czym sprzedałem. Do firmy Sony mam sentyment i cóż, lubię ich produkty. Między czasie miałem też s4 i że względu na baterie nie mogłem jej mieć, nie mogę sobie wyobrazić ładować telefon 2 razy dziennie. Coś za coś. Każdy telefon ma inne atuty. Mi się w niej podoba głosik, bateria, ekran, wydajność może być, mi odpowiada, super design i wytrzymałość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piwakk

Ja jestem zawiedziony. Telefon mam od około 4 miesięcy. Po pierwsze słaba wydajność. Gry nie chodzą płynnie, zacinaja się. Jakiej bym nie uzywal przeglądarki to i tak korzystanie z internetu to udręka. Co jakis czas przeglądarka się zacina i trzeba kilka sekund czekać zeby znow moc cokolwiek przeglądać. Poza tym bardzo mala pamięć wewnętrzna. Wgrałem kilka apek i juz powiadomienie. Teraz mam link2sd bo bez tego sie nie obejdzie w tym telefonów niestety. Podsumowując kolejnym telefonem nie będzie juz raczej sony. Bardzo spodobała mi sie motorola z tego roku a mozna nie dużo dołożyć i ja wyrwac :)

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sumeek

W gry nie gram, lecz z ciekawości wgrałem kilka (około 7 + 6 apek i pamięci jakoś nie brakowało). Usprawiedliwiam ten telefon bo moim zdaniem to naprawdę dobra produkcja i nie rozumiem tego hejtu. Można się przesiąść na samsungi, fakt, ale co z tego że przeglądarka działa szybko i płynnie, gry także, jak będziesz musiał ciągle przy gniazdku siedzieć i ładować telefon 3x dziennie.

Tutaj przeglądarka działa moim zdaniem dobrze, trochę gorzej od samsungów, ale naprawdę tak dużą różnice robi ci ta jedna max dwie sekundy więcej? tyle przynajmniej trzeba czekać u mnie na odpalenie i swobodne działanie na facebooku, youtube i innych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

No też miałem neo v, i dobrze ten telefon wspominam. Całe 4 lata chodził bezawaryjnie, tylko pp tym czasie bateria się zjechała, no ale co się dziwić. Jednak jedno muszę zauważyć, jakość produktów sony, to niecto samo, co SE. To jednak mimo wszystko inna klasa była. Miałem w tękach parę SE i parę sony, to mam porównanie.

Zacinanie się przeglądsrki na fonie z 2 gb ramu? O.o... A to ciekawe. No ale jak smoka chrome ktoś używa, który doi transfer i ram jak wampir krew, to i nie dxiwota. Zawsze wywalałem/wyłączałem ten badziew, bo na tym się nie da neta przeglądać...

Wysłane Samsungiem Galaxy J5 (SM-J500FN)™

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jolusia

Witam , do moderatora uważam że tytuł posta tendencyjny i sugeruje negatywną opinie o tym telefonie , jeśli to możliwe to proszę o zmianę tytułu . Mam dwoje znajomych i mają ten telefon i jakoś nie słyszę co by narzekali . Powiem więcej sa zadowoleni i nawet dziś z nimi rozmawiałam twierdzą że nie widzą większych wad tego telefonu i kupili by go drugi raz . Oczywiście każdy ma prawo do swojego subiektywnego zdania , być może za dużo oczekiwał od telefonu w końcu to nie jest model z najwyższej półki . Negatywne opinie słyszałam tez o SGS 6 a to jest topowy model . Acha dodam tylko że z Sony nie mam nic wspólnego :rolleyes2:

Edytowane przez jolusia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mxs

odpal normalne pelnowymiarowe gry ktore zajmuja z okolic 500mb i wtedy wroc tu dyskutowac o wydajnosci

czemu tak ciezko sie przyznac do wtopy przy zakupie?

albo jest sie czlowiekiem ktoremu byle co wystarczy, byle ladne z zewnatrz, albo jest sie poprostu nie obeznanym w temacie noobem.

kupowalem xperie neo za podobna sume i w podobnym czasie od wyjscia na rynek co obecna m4.

niebo a ziemia.

neo mialo: 2 glosniki, wydajne jak na swoj czas i 1ghz, wyjscie micro hdmi, aparat dobry no i wszystko mozna bylo na karte przeniesc (ok taki android akurat byl, ale byla taka mozliwosc i to sie liczy)

m4: 1 glosnik, slaba wydajnosc jak na obecny czas i 8rdzeni, aparat jak wyzej pisalem, brak przenoszenia na karte wielkich aplikacji

przewaga jest jedynie w jakosci wykonania i ekranie ips (tylko ze rozdzielczosc juz szalu nie robi).

neo byla biodegradowalna i sie rozkladala sama z siebie,

m4 wydaje sie solidna i ladna (wyglad jako glowne kryterium zadowolenia z zakupu moze wystepowac tylko u kobiet i metro/homo)

kiedy sony tak upadlo? wyglada ze w ciagu, jak dobrze pamietam, ostatnich 4 lat.

nigdy wiecej sony a bylem fanem marki

Edytowane przez mxs

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

No, nwo v miałem, i.na tamte czasy to był git telefon.

A opinie co do m4a to zależy kto i jak jej używa, tak mi się zdaje.

Wysłano przy użyciu LG L7 II (P710) Tapatalkiem 4

Edytowane przez xperiagosc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jolusia

@@mxs w takim razie według ciebie co innego w tej samej cenie ?? szukam telefonu  .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mxs

xperiagosc, dokladnie tak, roznica zdan wg sposobu uzytkowania tel. ja chcialem dobry aparat bo nie mam cyfrowki i dobra wydajnosc, bo lubie czasem zagrac. jestem graczem od czasow commodore c64. a spotkal mnie fail na obu polach.

jolusia, jestes kobieta, wez jednak m4.

nie bedziesz grac, wiec wydajnosc nie ma znaczenia (farmy i angry powinne dzialac super, gorzej z grami 3d) ani to ze zostaje malo pamieci na aplikacje. na te podstawowe wystarczy. choc juz gps potrafi zjejsc 1/4 tego co jest dostepne.

aparat jak aparat, moze to co oferuje m4 ci wystarczy. mojego na imprezie pirotechniczej rozblyski przerosly i obraz przeskakiwal (rozesmialem sie i przestalem krecic). to samo na imprezie techno, stroboskopy wywolaly ten sam efekt. xperia neo na tej samej imprezie tylko rok wczesniej dala rade, a nawet obraz w filmie byl ostrzejszy!

jest za to ladny, wodoszczelny i kurzodoprny (nie testowalem, dmucham na zime) a wlaczona latarka swietnie podkresla krawedzie telefonu. bedzie sie dobrze prezentowal.

fejsa nie uzywam, insta tez, wiec jak to dziala, niewiem.

ps. gps lapie wolniej lacznosc z satelitami niz moj sluzbowy samsung trend2 lite (ktory w tanim abomenacie jest za 1zl), zalamalo mnie to troche. jako gps wole uzywac samsunga mimo malego tragicznego ekranu. nie lubie czekac az telefon z laski swojej odpali nawigacje

alternatywa?

"niestety" chinczyk, huawei p8 lite. (niestety bo dla niektorych chinczyk = druga kategoria)

widzialem zdjecia jakie robi, kasuje jakoscia te z m4, mam na mysli robione te w slabszym oswietleniu

ekran jak dobrze pamietam full hd. a nie hd ready jak w m4

nie pamietam jak wydajnosciowo, ale mysle ze nie bedzie gorzej. moze i procek bedzie starszej generacji ale co nam po naszym 64bitowcu, jak jakims cudem nie spelnia oczekiwan (a moze mam oczekiwania za wielkie?)

16gb pamieci.

to chyba glowna alternatywa cenowa dla m4. nie orientuje sie co mozna dostac za 100-200zl wiecej, mozliwe ze s4, htc m8s? 

doszedlem do wniosku, ze lepiej starszego flagowca, niz obecna srednia polke. zdanie te podziela kilka osob z mojego otoczenia, choc nie dyskutowalismy glebniej nad tym.

Edytowane przez mxs

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piwakk

W gry nie gram, lecz z ciekawości wgrałem kilka (około 7 + 6 apek i pamięci jakoś nie brakowało). Usprawiedliwiam ten telefon bo moim zdaniem to naprawdę dobra produkcja i nie rozumiem tego hejtu. Można się przesiąść na samsungi, fakt, ale co z tego że przeglądarka działa szybko i płynnie, gry także, jak będziesz musiał ciągle przy gniazdku siedzieć i ładować telefon 3x dziennie.

Tutaj przeglądarka działa moim zdaniem dobrze, trochę gorzej od samsungów, ale naprawdę tak dużą różnice robi ci ta jedna max dwie sekundy więcej? tyle przynajmniej trzeba czekać u mnie na odpalenie i swobodne działanie na facebooku, youtube i innych.

Otwieram przykładowo stronę onet.pl. Otworze jedna zakładkę w tle i przewijam w dół stronę główną. Zawiesza się na kilka sekund. Potem kiedy dajmy na to ta karta w tle się otworzy(jak sie przyłącze na nią) wrócę dalej do przewijania znowu się zawiesza na kilka sekund. Fb tak samo. Próbowałem z Firefoxem, CM browser, chrome, dolphinem. We wszystkich to samo sie dzieje. Jeśli chodzi o baterie telefon ładuje codziennie, czasami dwa razy dziennie.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi