Skocz do zawartości
Sumeek

Sony M4 Aqua - dyskusja i opinie na temat telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

xperiagosc

Ten telefon sam w sobie nie jest zły, wina leży w niedopracowanym sofcie, moim zdaniem. Sony chyba na siłę coś tam próbuje naprawić, bo słyszałem, że jest jakiś nowy soft do m4a

Tylko że jsk ja to mówię, z piachu bata nie ukręcisz, więc nie za wiele to da. Miejmy nadzieję, że może do pianki się lepiej przyłożą.

Wysłane Samsungiem Galaxy J5 (SM-J500FN)™

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    brzytew

A ja myśle, że najwięcej problemów sprawa procesor snapdragon 615 i ten wyższy 810 mają problemy z przegrzewaniem się. W HTC 820 czy M8s jest to samo i też lipa. Dlatego sony dało mediateka w M5, a tak samo HTC wypuściło 820 w wersji z mediatekiem i jest o wiele wydajniejszy od snapdragona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    beep

@@PISowiec
    co do głośników w tym tel są za******e :) jeden z wielu głośniejszych moich tel, jestem zadowolony :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy w m4 aqua jest folia na ekranie (ta z logiem sony, jak to ma w przypadku np. z1)? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma takiej folii, już od czasów Z2 jej nie dają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    UserYT

Ja użytkuję aque od miesiąca prędzej miałem LG L9 a jeszcze prędzej Xperie X8 do żadnego nie mogłem się przyczepić, przez ręce przewinęło mi się mnóstwo smartfonów i mogę wywnioskować że najgorsze są budżetowce Samsunga, HTC i Huaweia

Wracając do M4aqua to jedyna wada to 1.8gb pamięci, mi to wystarcza bo w gry nie gram.[ciach]

Ocenię ten telefon pod kilkoma aspektami

1. Wygląd 5/5 co tu komentować jak każdy Sony jest piękny

2. Wykonanie 4/5 o ile jakość spasowania wzorowa jest o tyle tylna klapka z błyszczącego plastiku to porażka może ładnie wygląda ale rysuje się niemiłosiernie bez etui się nie obejdzie a szkoda zaasłaniać tak piękny design, ramki są chyba Alu więc jest ok, mogli klapke też dać alu albo szkło.

3. Ekran 5/5 - IPS 5" HD nic więcej do życia nie potrzeba. Kąty, kolory i jasność bardzo dobra.

4. Dźwięk 5/5 - co tu dużo mówić na słuchawkach dobrze, a głośnik jak na smartfona mega głośny, nie da się dzwonka nie usłyszeć

5. Aparat 4/5 - robi świetne zdjęcia ale 13mpx od Sony to spodziewałem się czegoś naprawdę mega, a to robi tylko dobre zdjęcia.

6. System 5/5 swietna nakładka i ogólnie system fajny i przyjazny choć LG też miało fajny soft.

7. Wydajność 3/5 w gry nie gram ale system czasem urwie animacje po takim procesorze i ilosci ram spodziewałem się petardy.

8. Jakość rozmów 5/5 - spełnia się w tej funkcji

9. Bateria 4/5 jak ma tą pojemność jest dobrze ale mogli wsadzic jakieś 3k mAh.

Ale moim zdaniem konkurencja nie ma lepszego, co najwyżej porównywalne

Edytowane przez mattaj86
    Usunięto część postu, zbędna informacja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ma lepszą, huwai p8 lite i do tego nieco tańszy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    UserYT

Huawei nie jest żadną lepszą alternatywą i na pewno bym go nie wybrał, bo ma baterie do kitu, i nie jest wodoszczelny. Co najwyżej może być alternatywą ale wcale nie lepszą. Do normalnego korzystania ze smartfona, nie oferuje mi ani lepszego ekranu, ani lepszej jakości rozmów, internet na nim też szybciej nie działa. W czym więc on ma niby być lepszą alternatywą? Niepodważalnym atutem Xperii jest wodoszczelność, w końcu nie trzeba się martwić o zalanie smartfona.

Edytowane przez UserYT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz, choćby dwa razy więcej pamięci wewnętrznej czy lepszy aparat. Dla wielu to ważne kwestie.

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@UserYT ta wodoszczelność tylko na papierze ładnie wygląda a w rzeczywistości to jest różnie, notabene śmiem twierdzić że kirin siedzący w p8 lite jest lepszy od snapka 615 w m4,przewaga 2 glosniczkow stereo nad 1 w m4, piszesz ze audio na słuchawkach w m4 jest dobre, tu znów się mylisz, posłuchaj sobie jakości dźwięku na z2, z3 i wróć do dyskusji, dopiero odpowiednimi soundmod można wyciągnąć na tych sprzetach rewelacyjny dźwięk. M4 aqua i długość pracy na baterii -jest średnia, dawno już nie osiągnąłem tak słabych wyników spośród urządzeń Sony

Edytowane przez mattaj86

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi