Skocz do zawartości
Sumeek

Sony M4 Aqua - dyskusja i opinie na temat telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego xperia e4 ma dużo niższą rozdzielczości ekranu w porównaniu do HD m4, co przekłada się na to że e4 ma mniej do renderoeania stąd odczucie lepszej wydajności,ja do działania swojej m4 nie mam powodu się przyczepić bo działa sprawnie i w wymagających grach też sobie radzi, spróbuj na e4 odpalić np assassina identity, założę się że nic z tego. Hejtujesz aparat w m4 a czego się spodziewales że będzie cykac fotki jak lustrzanka, już to pisałem w dobrym oświetleniu nawet w automatyce fotki na m4 są dobre. Kolejka rzecz nie tylko Sony olewa modele z średniej półki w aktualizacji,spójrz na Samsunga, kiedyś flagowy s4 pozostał na kitkacie. Prawda jest taka że tylko nowe modele będą aktualizowane do nowszej wersji softu (pomijając np 5.0 do 5.1)m4 5.1 nie dostała ale będzie 6.0 i zazwyczaj większość modeli otrzymuje 2 duże aktualizacje andka a w przypadku serii zetek to już trzecia, ba na z3 jest też wersja testowa andka N co sugerowalo by że dostanie oficjalnie N, ale raczej to tylko testy które wykorzystają dla serii X.Czytajc większość wpisów na tym forum dochodzę do wniosku że ludzie wymagają za dużo od m4 bo wg niektórych snapek 615 to nie wiadomo jaką wydajnością powinien dysponować a prawda jest taka że pomimo 8 rdzeni to sredniak wśród sredniakow, zresztą system arm 64 to też jakieś nieporozumienie. Swoją drogą Sony ma też problem z nową linia xperii x które podczas nagrywania po chwili się przegrzewaja a o nagrywaniu 4k to już całkiem można zapomnieć bo gotują się jesze szybciej.

[Dodano: 10 czerwiec 2016 - 11:31]

Jak juz kiedys pisalem ten telefon zostal uwalony przez 8GB pamieci, z 16GB pamieci bylby spoko i w dodatku szybciej by dzialal (jak zawalicie storage Z3 tak zeby zostalo 300mb wolnego miejsca to tez zaczyna wolno chodzic)

To ciekawe co piszesz bo aktualnie mam tak zawalona pam że aktualizacji apek w sklepiku nie mogę już zrobić a m4 mi nie zwolniła, jedyny problem mam z opera gdzie od czasu do czasu jest tak ze pasek wczytywania strony zatrzymuje się zaraz na początku, jedyna opcja by opera znów działała dobrze to jej ręczne ubicie, ale z niczym innym nie mam problemów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda, że mi np laguja gry w [ciach]. Zainstalowałem na początku z dwie gry fruit ninja i coś jeszcze i obydwie gry logowały. W fruit ninja to spada do 5 fps. Pozdro z ta wydajnościa. [ciach] Więc wydajność tego telefonu to porażka. A co do aparatu to by mi wystarczyło gdybym mógł zrobić dobre zdjęcie zeszytu, rozkładu. A nie robić 20 razy to samo bo cały czas wychodzi rozmazane. Nie wiem może mam ze sobą nosić specjalnie oświetlenie żeby łapał ostrość.

Edytowane przez mattaj86
    Nie cytujemy postu poprzedzającego. Nie używamy wulgaryzmów. Proszę o tym pamiętać .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego a napisz tylko czy do mierzenia fps używasz jakiejś apki czy oceniasz na oko,mogę wymienić jakie gry mam aktualnie a testowałem więcej, do mierzenia używam opcji mierzenia fps w gltools i tak np rr3 działa średnio 15-20fps, assassin identity podobnie, MMX Hill climb nawet nie mierzylem bo działa b płynnie a cechuje się ładną grafiką , druga rzecz chyba nie umiesz robić zdjęć, nie dawno robiłem fotkę rozkładu jazdy na PKP i bez problemu za 1 podejściem,

post-25381-0-74117200-1465557778_thumb.jpg

Edytowane przez patrikos23
    Filmy i obrazy wstawiamy w tagu SPOILER - poprawione. Proszę o tym pamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szybkie pytanko. Czy Xperia M4 z Tmobile ma simlocka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Nie. T-Mobile już dawno nie zakłada simlocków. W sumie, to chyba tylko Orange się jeszcze tego trzyma. Ale pewności nie mam.

Tapatalk + Samsung Galaxy J5 (SM-J500FN)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

Nie ma simlcocka, jak kolega wyżej wspomniał to już od bardzo dawna t-mobile tego nie praktykuje, a i sam orange od jakiegoś roku również tego nie robi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

T-Mobile chyba od 2009 roku, bo pamiętam jak mi konsultant w BOK mòwił, że już nie zakładają .

Tapatalk + Samsung Galaxy J5 (SM-J500FN)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sony Xperia m4 Aqua...
    Nie polecam tego telefonu mój telefon odwiedził serwis już 3razy w tej chwili jako tako działa bo wymienili wadliwe części..najpierw mnie nie było słychać jak z kimś próbowałam rozmawiać (najdziwniejsze że serwis nie wykrył żadnej usterki, sądzą chyba że wzięłam telefon na abonament po to żeby z niego nie korzystać i dawać co chwile do naprawy i być bez przez 2-3tyg..żenada), za drugim razem ja nie słyszałam drugiej osoby z którą próbowałam rozmawiać..i teraz 3raz serwisowania było przyczyną tego samego co za pierwszym razem czyli nie było mnie słychać i dodatkowo rozłączało podczas rozmowy..firma nie podchodzi profesjonalnie do klienta beznadziejnie zostalam potraktowana..pierwszy i ostatni raz wybralam ta marke :/
    !ODRADZAM!!!!!
    Edytowane przez mattaj86
    Temat połączony z istniejącym o podobnej tematyce. Proszę o więcej uwagi przy zakładaniu nowych wątków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadam telefon Xperia m4 aqua. Telefon jest zrootowany, mam problem co mógł bym zrobić by instalować aplikacje i pobierać filmy z netflixa na kartę SD. Posiadam kartę pamięci 64GB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@ProGamer Żeby filmy z Netflix pobierać na kartę, wystarczy to ustawić w aplikacji. Odnośnie instalowania aplikacji automatycznie na SD to o ile dobrze pamiętam to nie da się tak, ale da się przenieść istniejące aplikacją link2sd. Poradnik niekoniecznie musi być dla tego telefonu. Poszukaj w bardziej ogólnych działach, na pewno jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi