Skocz do zawartości
bluur

ROM [i9506][6.0][CM13] Cyanogenmod 13 by Temasek dla S4 LTE-A i9506 (nieoficjalny)

Rekomendowane odpowiedzi

bluur

mIy1TyC.png

temasek's UNOFFICIAL CM 13 BUILDS 

Oficjalny temat: XDA

Fakty przed instalacją:

- po instalacji nabijasz flagę Knox na 0x1.;
    - autor nie odpowiada za uszkodzenia wywołane przez błędną instalację oprogramowania oraz zniszczenie karty SD;

Ogólnie o romie odemnie:

Mamy do dyspozycji rom tworzony przez Temasek'a na podstawie nieoficjalnego CM13 z Android Marshmallow 6.0.
    Rom jest ultra płynny i lepiej trzyma baterię niż Stock Lollipop.

Instalacja Romu:
    (opisuję mój prosty sposób)

LINKI SĄ NA KOŃCU POSTA

1. Wgrywamy na kartę SD wszystkie potrzebne pliki. (Znajdują się na samym dole tematu)

2. Pobieramy CWM 6.0 (klik) i wgrywamy go przez Odina do naszego telefonu. (jest z rozszerzeniem .tar)

(W tym momencie nabiło nam flagę knox na 0x1)

3. Uruchiamamy nowe recovery poprzez kombinację Home+Power+VolumePLUS.

(uwaga: mogą się pojawiać dziwne efekty na ekranie)

4. Robimy Full Wipe telefonu czyli WIPE DALVIK, CACHE, DATA, (FACTORY RESET)

5. Wgrywamy poprzez Install Zip plik: arter97-recovery-i9506-6.59.0.zip
    Uruchomi nam się teraz nowe recovery. Jeśli nie, to pewnie CWM będzie prosiło o restart więc robimy to i włączamy nowe recovery kombinacją Home+Power+VolumePLUS.

6. Flashujemy nasz nowy Rom czyli install zip z karty SD: cm-13.0-20151205-UNOFFICIAL-temasek-ks01lte-V1.4-REUPLOADED.zip

7. Flashujemy kernel czyli Install zip z karty SD:  arter97-kernel-i9506-X-REUPLOADED.zip

7b. Flashujemy patch pod i9506 czyli:  arter97-ks01ltexx-cm-patch-2.0.zip

8. Odpalamy telefon na nowym romie i przechodzimy przez podstawową konfigurację. 
    Nie mamy sklepu Google Play. Musimy zainstalować NAJMNIEJSZE GAPPS czyli wersję Pico pod Android 6. Wchodzimy znowu w recovery.
    Instalujemy 
    open_gapps-arm-6.0-pico-20151225.zip

9. FINAŁ: Robimy full wipe telefonu razem z dalvikiem. Musimy to wykonać ponieważ będzie się bugował Rom po instalacji gappsów i nie będzie się dało nic zrobić bo będą wyskakiwały błędy zamkniętych procesów.

Odpalamy telefon! To tyle.

'

'

'

'

XDA:DevDB Information
    ♦ [ROM][ks01lte][6.0] Temasek's UNOFFICIAL CyanogenMod 13 ♦, ROM for the Samsung Galaxy S 4

Contributors
    arter97temasek 
    Source Code: https://github.com/temasek

ROM OS Version: 5.1.x Lollipop
    ROM Kernel: Linux 3.4.x
    ROM Firmware Required: arter97 kernel for Android 6.0
    Based On: CyanogenMod 13

Version Information
    Status: Beta

Created 2015-04-14
    Last Updated 2015-12-05

Z6w3aQn.png

Cyanogenmod 13 by Temasek dla i9506:

http://forum.xda-developers.com/devdb/project/?id=9233#downloads

CWM Recovery dla i9506:

http://www35.zippyshare.com/v/N14Yemro/file.html

PhilZ Recovery:

http://www.arter97.com/browse/S4/recovery/

GAPPSy:

http://opengapps.org/

Wybieramy wersję 6.0 i pico

Patch do i9506:

http://www.arter97.com/browse/S4/etc/i9506_patch/

Tutaj wybieramy najnowszy patch czyli patch-2.0

Kernel:

http://www.arter97.com/browse/S4/kernel/AOSP_M/X/arter97-kernel-i9506-X-REUPLOADED.zip

Edytowane przez bluur
    • Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinadd

Tylko po co komplikowac instalację? Wystarczy wgrać TWRP odinem i zainstalować. Szybciej i łatwiej ;)

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bluur

Wiesz ja tam nie mogłem zainstalować na początku PhilZ Touch recovery bo coś się działo z telefonem więc wgrałem CWM'kę i za pomocą tego wgrałem potem PhilZ'a.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie co robię nie TAK ? nie mogę wgrać CWM. Odin pokazuje, że wszystko poszło OK, po restarcie wchodzę do recovery a  tam fabryczne i flaga knox 0x0. Zmieniałem wersje odina, kable i gniazda usb, ale wynik ten sam. Obecnie posiadam najnowszy 5.0.1 NEE na kraje nordyckie. Telefon nie rotowany. Pobierałem też kilka razy samego CWM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bluur

Hmm. Ja wgrywałem tego roma mając czysty 5.0.1 NEE ale nie najnowszy. Miałem soft sprzed aktualizacji, która daje Smart Menadżer.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinadd

Panowie co robię nie TAK ? nie mogę wgrać CWM. Odin pokazuje, że wszystko poszło OK, po restarcie wchodzę do recovery a tam fabryczne i flaga knox 0x0. Zmieniałem wersje odina, kable i gniazda usb, ale wynik ten sam. Obecnie posiadam najnowszy 5.0.1 NEE na kraje nordyckie. Telefon nie rotowany. Pobierałem też kilka razy samego CWM.

Lepiej wgrać twrp a nie cwm. Jeżeli to nie pomoże odznaczasz opcje auto reboot w Odinie następnie Flashujesz TWRP (klikasz start) jak flashowanie zakończy telefon nie uruchomi się ponownie. Wtedy musisz wyciągnąć baterie i odłączyć kabel USB. Teraz wkladasz baterie i uruchamiasz telefon w tryb recovery vol+ home i power. Powinno zadziałać ;)

Link Do strony na xda z twrp

Połączony post:

Opłaca się przechodzić z Cm Temasek 12.1? Jest duża różnica wydajności i trwałości na baterii. A co z gubieniem zasięgu? Występują takie problemy. Bo u mnie na 12.1 telefon gubi zasięg (korekcja apn nie pomaga)

Edytowane przez marcinadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MARCINADD - dzięki za podpowiedż. Zadziałał sposób z XDA (wyłączenie auto reboot , wyjęcie baterii i odłączenie kabla usb). Od razu pobrałem wskazany przez Ciebie TWRP i go zainstalowałem. Za jego pomocą wgrałem,  CM 13, patch, kernel i gappsy. W ten sposób nie musiałem wgrywać CWM i PHILZIP.  TWRP poradził sobie sam ze wszystkim. Za nim przystąpiłem do wgrywania CM 13  korzystając z funkcji TWRP zrobiłem sobie kopię całego poprzedniego sysytemu i mogę ją przywrócić w każdej chwili (trwało to trochę czasu i zajęło 6.2 Gb na karcie SD). Faktycznie CM 13 chodzi bardzo płynnie - było warto trochę się potrudzić. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andex

A jak się spisuje aparat w CM13? Lepiej niż w CM12.1? czy gorzej niż w stockowym systemie od Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinadd

Wgeywaliscie może ten ROM na f2fs?Wgrywal wogole ktoś Rom na f2fs. Podobno może to jeszcze przyspieszyć telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi