Skocz do zawartości
master20robi26

P8 Lite Wszystko skopiowane na kartę SD nie działa.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z Kartą micro sd 64gb, albo z telefonem huwawei p8 lite nie wiem jeszcze. Chodzi o to że cokolwiek zgrywam na telefon ,no może nie cokolwiek ale prawie wszystko , nie działa ,filmy i video w różnym formacie nie odpalają się jest błąd czasami mp3 i  zdjęcia zapisane na karcie,od razu po zrobieniu. Najciekawsze jest to, że cokolwiek zgram na pamięć telefonu działa ,każde video ,każde mp3 (więc nie wina odtwarzaczy video)  i działają mi zdjęcia gdy zapisują się na pamięci wewnętrznej . Kiedyś wszystko funkcjonowała normalnie teraz coś jest nie tak , telefon ma niecałe 4 miesiące ,nie wiem czy coś w ustawieniach zmieniłem czy jest problem z karta sd. Proszę o pomoc z góry dziękuję :)

Edytowane przez bartekc00
    proszę następnym razem zareagować na ramkę. Poprawiam tym razem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spens

A sprawdzałeś kartę na kompie, czy te materiały które z niej nie otwierają się w telefonie otwierają się na kompie?! Ja bym zaczął od sformatowania karty ewentualnie sprawdzenia jej jakimś softem do testowania kart 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Karty nie formatowałem ,jeśli chodzi o odpalenie bezpośrednio z karty to zdjęcia nie działają ,filmy  muszą się zawsze skopiować a potem dopiero odpalają z komputera (nie wiem czemu tak jest ) i w większości nie działają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    janisz

Czy ta karta włożona do czytnika podłączonego do kompa działa normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dapik1

Posiadasz kartę markową czy też no name?

Jakieś info na temat tej karty.

Edytowane przez Piterosss
    usunięcie treści niezwiązanej z tematem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podstawowe i chyba najważniejsze pytanie: Czy ta karta pamięci nie jest przypadkiem "okazją" z allegro lub innego portalu aukcyjnego?? Jeśli tak to najprawdopodobniej naciąłeś się jak większość ludzi kupujących te "okazyjne" karty, one w rzeczywistości potrafią mieć kilkaset MB pojemności zamiast tych 64GB. Miałem klienta który na ebayu kupił takową kartę, postanowił bezpośrednio z poziomu fona przenieść na nią wszystkie dane z pamięci wbudowanej, po tej operacji danych oczywiście nie ujrzał a jak sprawdziłem jego kartę programem to okazało się że ma niecałe 2GB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak kupowałem ją z allegro, ale ma 64 gb (sprawdziłem to ) próbowałem ja formatować ale z pozycji telefonu rady nie dało ,więc przez czytnik formatowałem i  potem kopiowałem na niego z powrotem rzeczy w 5 minut , z pozycji w telefonie zajmowało to z 4 h ,niestety wcześniejsza muzyka która działała w pełni przestała funkcjonować ,co 3 utwór w odtwarzaczu tylko działał , filmiki które były wkopiowane przed jeszcze problemami z kartą/telefonem ,wkopiowane ponownie przestały działać , więc całą muzykę i filmy umieściłem  na pamięci telefonu i tam wszystko działa bez problemu(ale jeśli skopiowałem z kompa na wewnętrzną a nie z karty na wewnętrzną (bo te pliki już uszkodzone były i nie działały wgl)). Karta w czytniku w kompie odtwarza muzykę i filmy.  Może telefon mi z automatu wrzuca na kartę jakieś pliki blokujące poprawny odczyt danych i szybkość przesyłu  nie wiem i nie wiem już co zrobić kiedyś wszystko śmigało,  a tu nagle... ;/

Aaa i jeszcze jedno zawsze po wrzuceniu w czytnik mam dwa folder których nie mogę usunąć(chyba że formatem) "Android" i ".File_SafeBox" ,ale zawsze po wrzuceniu(po formacie)  do  telefonu karty one tam są umieszczane  z powrotem.

INFO : Karta to No Name 62,4 GB , NTFS lub exFAT ( i w tym i w tym nie działa poprawnie ). Made in Taiwan -,-

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spens

Sformatuj zwykłym fat32 może. Poza tym karta 64gb ma chyba coś koło 59gb więc nie wiem co ta twoja to nie fake i tylko systemowo widać że ma taką pojemność a w rzeczywistosci parę GB

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

http://crystalmark.info/download/index-e.html

Sprawdź kartę tym programem i zobaczysz co to jest za cudo.

masz 1 szansę na 100, że karta z Allegro jest oryginalna. Pewnie nawet zawyżyłem prawdopodobieństwo trafienia w oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@jackpe a jak wykryć kartę podłączona na adapterze, bo program mi jedynie wykrywa dyski twarde a w opcjach nie mogę nic zmienić by wyszukało mi kartę micro sd?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi