Skocz do zawartości
Rysiob

rom SIMPLE ROM 4.4.4

Rekomendowane odpowiedzi

Rysiob

Witajcie!

Lunę posiadam od ponad roku i gościło na niej wiele ROM-ów: zaczynając od różnych wydań stocka, przez usprawnionego stocka aż po customy. O ile stocka można odchudzić, to jednak ma swoje wady: przede wszystkim nakładkę Amigo, która nie każdemu odpowiada. Natomiast customy "gotowano" wedle zasady: "byle ruszyło". Wyjątkiem są tutaj THL/AOSP, które w zasadzie uznajemy za najlepsze alternatywne softy dla Luny.

Ostatnio stockowy soft doprowadził mnie do szału i stwierdziłem: czas jeszcze raz poszukać czegoś, czego jeszcze nie instalowałem na Lunie. Na tym forum wspominany był ROM o nazwie PURE III SIMPLE HIMAX ZOOM. Szperając znalazłem świeższy, którego nazwa jest podobna: SIMPLE ROM.

-------------ŹRÓDŁO-------------

W linku poniżej znajdziecie adres, z którego możecie pobrać wspomniany ROM:

-------------CO TO JEST?-------------

SIMPLE ROM to custom ROM, oparty na niemal czystym Androidzie KitKat 4.4.4 (dla porównania stock: 4.4.2). Napisałem "niemal", gdyż zastosowano szereg zmian i wizualnych, i funkcjonalnych. Są to jednak zmiany na plus i dodano je tak, by się dobrze komponowały z całym UI.

-------------INSTALACJA-------------

Pamiętaj: cały proces instalacji ROM-u robisz na własną odpowiedzialność. Nie odpowiadam za "uceglenie" telefonu.

1. Ściągnij ROM z linku poniżej w formacie *zip.

2. Wrzuć plik *zip na kartę SD.

3. Uruchom telefon w trybie recovery (vol+ & power).

4. Wybierz wipe > clean to install new ROM.

4a. Wipe Dalvik/Art Cache.

5. Następnie install zip from sdcard > wskaż plik *zip z ROM-em.

6. Potwierdź instalację.

7. Po zakończeniu instalacji telefon się zrestartuje. Luna może się dłużej ładować, ale trzeba poczekać.

8. GAppsów (Google Apps, w tym m.in. Usługi Google i Sklep Play) są w ROM-ie, nie trzeba ich doinstalowywać.

-------------CO DZIAŁA?-------------

Generalnie działa wszystko: zarówno przedni, jak i tylny aparat. Jakość zdjęć - jak na customa - jest niezła. Popróbujcie z różnymi ustawieniami, aplikacja stockowa jest dość rozbudowana. Polecam zainstalować np. SnapHDR.

-------------BŁĘDY (BUGI)-------------

Nie znalazłem. Raportujcie, dodam

-------------OPIS-------------

SIMPLE ROM ma to, czego oczekiwałem na Lunie: czysty KitKat z rozszerzoną funkcjonalnością. Jest szybki, stabilny, robi przyzwoite zdjęcia z obu aparatów (większość customów nie widzi przedniej kamerki). Dodano wiele przydatnych funkcji, m.in. rozbudowany menadżer uprawnień, w którym możemy każdej aplikacji ograniczyć dostęp np. do lokalizacji czy czytania SMS-ów.

-------------SCREENSHOTY-------------

Home screen.pngApp drawer.pngMotywy.pngPasek powiadomień short.pngDialer 1.pngDialer 2.pngDialer wybieranie numeru.pngKalkulator.pngAplikacja kamery.pngMuzyka.pngPodłączenie USB.pngUprawnienia 2.pngUprawnienia 3.pngUstawienia Dual SIM.pngUstawienia główne.pngUstawienia informacje o telefonie.pngUstawienia opcje programistyczne.pngUstawienia wyświetlacza.pngZarządzanie pamięcią RAM.pngBateria 1.pngBateria 2.pngBateria 3.png

Doinstalowałem sobie launcher ZENUI wraz z budzikiem:

Budzik Asus ZENUI.pngZEN UI Home screen.pngZEN UI Ustawienia.png

Zapraszam do dyskusji :)

Pasek powiadomień long.png

Menu zasilania.png

Uprawnienia 1.png

Edytowane przez Mikel25
    Prefiks
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ooooo zapowiada się bardzo ciekawy rom jutro przetestuje jak czas pracy na baterii będzie akceptowalny to zostanie u mnie na dłużej

Wysłane z mojego Luna przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Testowałem jakiś czas temu ten rom (we wcześniejszej edycji) o czym pisałem już na forum ( http://forum.android.com.pl/topic/217880-custom-romy-dla-myphone-luna-himax-zoom-gionee-gpad-g5-allview-p7-seon/page-22#entry4047985 )i pomimo że rom jest naprawde fajny (dużo dodatkowych opcji) to niestety bateria ucieka dużo szybciej a aparat robi bardzo kiepskie zdjęcia (można to trochę zniwelować moja poprawką miui ale rewelacji nie ma)... Mi zbyt zależy na jakości aparatu i czasu pracy na baterii bo bym dawno latał na tym romie. Idąc dalej, mi nakładka Amigo w połączeniu z launcherem Nova odpowiada jak nigdy żadna inna modyfikacja (również na innych telefonach). Wszystko mam w rozwijanych ustawieniach (kiedyś musiałem kombinować z widgetami na pulpicie tudzież w powiadomieniach) oraz screenshot wywoływany przyciskami vol i power też się sprawdza aczkolwiek zdaję sobie sprawę iż nie każdemu może się podobać oryginalny rom chociażby z powodu, może nie częstych ale występujących przycinkach takich jak czarny ekran po zakończeniu rozmowy. Bardzo fajny kalendarz, zegar czy powiadomienie o podłączeniu do hosta usb. Każdy rom ma jakiś feler większy lub mniejszy a ten rom do tych pierwszych wg mnie nie należy. Mimo wszystko wg mnie dobry temat i oby więcej romów było tak opisanych (czyt. w oddzielnych tematach).

EDIT: dodam tylko że rom jest zrootowany, domyślną kartą jest ta wewnętrzna i niestety rom nie jest do końca przetłumaczony.

@@Rysiob brakuje jednego ważnego punktu:

4a. Wipe Dalvik/Art Cache

Edytowane przez pavlikdc
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo fajny ROM tylko brakuje synchronizacji kalendarza z Google :( Wie ktoś może jak temu zaradzić ? Próbowałem wrzucić apke googlesync z Amigo oraz apke kalendarza to po restarcie kalendarz znika, a w ustawieniach cały czas pisze że występuje błąd synchronizacji :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyciągnij apkę z innego romu AOSP, bo ta z Amigo nie zatrybi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adonim

Niewiem czemum, niewiem jak, ale jak wrzucam ten ROM na kartę SD a zaś wejdę w recovery (PhilZ Touch 6.57.9) to moje recovery nie widzi pliku zip. z tym romem. Ciekawe to. Dlaczego tak? i jak to ewentualnie skorygować?

Zresztą nie widzi też wrzuconego folderu zip. z romem Pure III Simple Rom Himax Zoom... dziwne.

Edytowane przez adonim

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Że tak spytam delikatnie... Nie mylisz kart pamięci, zarówno podczas kopiowania ROM'u na kartę, jak i przy próbie jej odczytu z karty SD? Czasami popełnia się najprostsze błędy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adonim

NIE, BO RĘCZNIE KOPIUJE NA KARTĘ PAMIĘCI PODPIĘTA DO CZYTNIKA W KOMPIE, TAKŻE NIE MA PRAWA BYĆ TU POMYŁKI ;)

Inna sprawa jest taka, że nawet po zrobieniu od nowa folderu zip. z tym romem i tak nie mogę go wgrać.

4a. Wipe Dalvik/Art Cache.
    6. Potwierdź instalację.

Wyskakuje mi błąd "aborted instalation".

Edytowane przez adonim

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niewiem czemum, niewiem jak, ale jak wrzucam ten ROM na kartę SD a zaś wejdę w recovery (PhilZ Touch 6.57.9) to moje recovery nie widzi pliku zip. z tym romem. Ciekawe to. Dlaczego tak? i jak to ewentualnie skorygować?

Zresztą nie widzi też wrzuconego folderu zip. z romem Pure III Simple Rom Himax Zoom... dziwne.

Bo rom ma rozszerzenie RAR (zmienione by można było plik zuploadować) i trzeba po ściągnięciu zmienić na ZIP.

"(rename dari xxx.rar menjadi xxx.zip sebelum di flash)"

Edytowane przez pavlikdc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adonim

Pisałem wyżej że to zrobiłem. Nowe archiwum z koncówką zip., i rom jest w tym formacie wrzucony na kartę SD.

Podzas instalacji i tak mam "aborted instalation".

Narazie siedzę na AOSP KitKat 4.4.4 Himax ale tu z kolei nie działa mi komórkowa transmisja danych o dziwo.... może po wgraniu gapps-ów będzie ok. A jak nie to wgram inny soft.

Edytowane przez adonim

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi