Skocz do zawartości
Rysiob

rom SIMPLE ROM 4.4.4

Rekomendowane odpowiedzi

A na czym polega ta poprawka? Nie da rady "przekopiować" tych sterowników z innego softu np. AOSP?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bateria trzyma - jak dla mnie - dobrze. Poniżej screeny, widoczne na dole ładowanie to podłączenie pod komputer na parę minut. Generalnie zauważyłem,ze nawet jak mam 15% to schodzą one wolno.

attachicon.gifScreenshot_2015-12-30-18-40-34.pngattachicon.gifScreenshot_2015-12-30-18-40-42.pngattachicon.gifScreenshot_2015-12-30-18-40-51.png

Wysłane z mojego ZOOM przy użyciu Tapatalka

No właśnie. 2% opery i 6% wifi to daje jakieś 1,5h internetu na dwa dni i patrząc dalej na screeny praktycznie zero albo zero rozmów telefonicznych (bo albo ich nie ma na liście albo są poniżej opery czyli poniżej 2%). Przytoczenie przykładu to jedno a porównanie go z innym to drugie. Ludzie w takim trybie na stocku (Amigo) wytrzymywali od 4 do 16 dni. Na poniższym przykładowym obrazku widoczny jest przykładowy czas trwania na baterii i procent jej naładowania. Podsumowując rom jest świetny ale brak mu optymalizacji względem baterii i aparatu. W moim przypadku czyli około 1h rozmów kilka smsów i 2h internetu dziennie - stock wytrzyma bite 2 dni zaś simple możliwe że zaledwie pół.

d646c9f379da9374gen.png

I dlaczego masz podpis jakbyś nie był na tym romie? :D

Edytowane przez pavlikdc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rysiob

Podpis się ostal, nie zwróciłem uwagi,żeby zmienić.

Co do baterii to jest jeszcze inna sprawa. Moja ma już ponad rok i od dwóch, trzech miesięcy nie trzyma tak ja wcześniej. Na stocku trzyma mi Luna góra półtorej dnia. Stad zmiana na customa. Czy w tych statystykach było dużo rozmów? Nie, raczej krótkie ale akurat rozmowy tak nie biorą energii jak ekran. A przy użytkowaniu z Facebookiem i Messengerem plus sporo Tapatalka na custom mi trzyma lepiej.

Moje zużycie to IMO jedynie przykład, bo każdy używa telefonu inaczej i każdego dnia to zużycie będzie inne. Niestety to, ze mamy nietypowy procesor powoduje problem z optymalizacją customów, bo nikt się za to na serio nie zabrał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie było mnie parę dni i pytam dopiero teraz. Wie ktoś w którym romie AOSP działa synchronizacja kalendarza? Bo kiedyś miałem też jakiś custom rom i tam też nie było synchro :( Nie mam czasu ściągać 10 romów i to sprawdzać. Pytam czy ktoś zna jakiegoś pewniaka albo gdzie w necie dostanę aplikacje do synchronizacji kalendarza która zadziała z tym romem?

EDIT:

Już nie ważne ogarnięte :D

Edytowane przez Braddock

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vkmaxx

Niestety nie jest to prawdziwy 4.4.4, w pliku build.prop jest wpis że to 4.4.2, aplikacje systemowe też podają taką wersję.

W ROM wbudowany jest 99Supercharger script oraz Titanium Backup. Tak jak w innych ROMach dostajemy tutaj ZRAM o wielkości połowy RAMu. Nie udało mi się zamienić mountowania partycji wewnętrznej i karty SD, sposób podłaczenia karty wyklucza użycie aplikacji Link2SD.

Edytowane przez vkmaxx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi