Skocz do zawartości
korikore

przeskok miedzy 3g, hsdpa, edge

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam htc sensation i mam wykupiony pakiet internetowy w play.

Otóż mój problem polega na tym iż telefon ciągle przeskakuje między 3g a hsdpa a właściwie w 99% jest to hsdpa nawet jak już mam ikonke 3g po wybudzeniu telefonu to zaraz przeskakuje na hspda ; (

Dzwonilem do play i powiedzieli mi że to coś z ustawieniami telefonu. Jak wiadomo 3g jest o wiele lepsze więc zależy mi na takiej łączności.

Mieszkań w trójmieście w samym centrum więc problem zasięgu odpada. Mam 2 inne telefonu z play i na nich 3g smiga a na moim htc nie chce.

Z góry dzięki za pomoc ;)

Edytowane przez korikore
    literowka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

HSDPA gorsze od 3G? A nie jest czasem na odwrót? ;> Jeśli przeskakuje na HSDA to powinieneś wiedzieć dlaczego. Zawsze wyłapuje najmocniejszy nadajnik ;) HSDPA to 3.5. Mylę się?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ikonke H przy połączeniu internetowym zamiast 3g w play mi powiedziano że 3g jest lepsze... To wkońcu jak jest to hsdpa to jest dobrze i mam Sie cieszyć ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dexter

GPRS < EDGE - 2.5G

UMTS - 3G

HSDPA - 3.5G

WiMax < HSPA < LTE - 4G

więc nie wiem gdzie Ty widzisz problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze warto dodac ze 4g w play to tak naprawde 3g.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

Korzystajac z tematu zapytam: jest jakis sposob aby transmisje ograniczyc do 3G ? Chodzi o to ze hsdpa jest bardziej pradozerne, a mysle ze czasem wystarczylaby transmisja 3G..

Mozliwe jest takie zalozenie "kaganca"?? Dodam ze samo edge czasem wolno dziala i sie zawiesza czasem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

myślałem, że to dla śmiechu post ale jednak nie...:facepalm1:

ikonka H na komórce to znak że jesteś w zasięgu HSDPA, który jest szybszy od 3g(7,2Mbps vs 0,3 Mbps) ale jest jej rozwinięciem i tylko stare nadajniki mają jeszcze samo 3g, wszystkie nowe mają już hspa. Ikonka sieci hspa to 3g+ lub literka H. Nie jest to bardziej prądożerna technologią od 3g bo działa na tej samej technologii, powiedziałbym nawet że mniej bo skoro szybciej ściągasz dane, to mnie czasu na to potrzeba a więc i mniej energii, a więc nie panikuj.

teraz poprawność danych

GPRS => 2G => 56 kbps

EDGE => 2,5g => 286 kbps

UMTS => 3G => 384 kbps - wartość do połączeń wideo (0,3 mbps)

HSPA => 3,5G => na którą składają się dwie technologie HSDPA(download-ściąganie, do 7,2 mbps),HSUPA(upload,wysyłanie do sieci, 2,1 mbps)( na samsungu ikonka to 3g+, na htc ikonka to H, przedstawia to jedno i to samo)

tak jak edge jest następcą gprs ale działa w tej samej technologii, tak hspa jest następcą umts ale też działa w tej samej technologii

teraz dochodzimi do najnowszych technologii

HSPA+ => w play technologia 4G umożliwiająca teoretyczne ściąganie danych z prędkością 21mbps i wysyłaniem danych z prędkością 5,7 mbps, (ikonka na telefonach htc to H+, na samsungu nie wiem)

to i tak krótkie wyjaśnienie tego wszystkiego, jak ktoś ma jakieś pytania, chętnie odpowiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

Jeżeli to do mnie było, to szukam rozwiązania najlepiej softwareowego, a nie żebym miał ograniczać nadajnik komórkowy czy coś, więc nie wiem po co ta cala teoria. Logiczne ze hsdpa jest rozwinięciem 3g, nie rozumiem celu wyjaśniania tego.

Chodzi mi o to ze mi się procek ostro grzeje i bateria ucieka w oczach, no i transfer ostro mi zżera.

Zatem ponawiam pytanie czy ktoś się spotkał z czymś takim by ograniczyć transfer w celu oszczędzania baterii..

Zdecydowanie transfer 3g wystarczyłby mi lub ogranicznik do jakiegoś 0,8Mbit/s (czyli transfer rzędu jakiegoś 100kB na sekundę)

pisząc 3g mam oczywiście na myśli umts

Edytowane przez shaka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się nie spotkałem z czymś takim. Bateria nie wytrzyma CI dnia przy takim użytkowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi