Skocz do zawartości
korikore

przeskok miedzy 3g, hsdpa, edge

Rekomendowane odpowiedzi

shaka
    Ja się nie spotkałem z czymś takim. Bateria nie wytrzyma CI dnia przy takim użytkowaniu?

jakbym dużo siedział na necie to by mi nie wytrzymała. Muszę zmienić chyba rom, bo zdecydowanie na nim przy HSDPA zjada szybciej baterię niż na innych... procenty baterii i megabajty w oczach idą...

wiedziałem że pewnie czegoś takiego nie ma, ale może kiedyś ktoś napisze apkę,

Co do pana 2x wyżej to wg. Twojego postu jak jestem w zasięgu hsdpa to nieważne z jakim transferem ściągam a bateria trzyma tak samo i że im szybciej ściągnę tym więcej baterii zaoszczędzę. To jest nielogiczne myślenie. Bo przecież to z jakim transferem ściągam obciąża baterię właśnie. Co do trybu czuwania to się zgodzę 3g oraz 3,5g pobiera tyle samo energii, ale przy transferach już nie bo wydziela się ciepło i obciążenie dla procesora i modemu. Zatem nie rozumiem czemu ludzie chcą mieć 4g w komórce, jeżeli przy transferach powyżej 100kB na sekundę (co jest IMHO wystarczające) bateria leci w oczach (nie mówię o czuwaniu tylko pobieraniu, przeglądaniu itp)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie chcesz hsdpa? To wyłącz 3g i jedź na 2g. W czym problem włączyć 3g dopiero jak go potrzebujesz? Mb lecą w oczach? To tylko twoja wina. Prędkość łącza nie ma nic wspólnego z tym ile pobierasz. Bo przy hs robisz to tak samo i tyle samo co z 3g, tylko szybciej. Nie będzie nigdy apk pod 3g bo to głupota ograniczać możliwości telefonu. Od tego jest 3g i 2g.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

Dzięki za radę. Nie chce wyłączać 3g, tylko ograniczyć transfer (przepustowość). Nie ważne, nie było tematu. Temat jest głupi. Nic się nie da zrobić. Hsdpa jest zbyt pradożerne a edge za wolne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No się uparł na prądożerność. Temat jest bo trzeba edukować. Jak masz programy w tle i ogólnie serfujesz to bateria leci. HSDPA zabiera tyle samo energii co UMTS. HSDPA do tego to jest 3.5G ustawowo można nazwać to 4G choć nim nie jest. LTE dopiero może wiecej brać energii, ale na pewno nie HSDPA. Na moim Sensation nic takiego nie zaobserwowałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

Ze niby lte ma być bardziej pradożerne od hsdpa a hsdpa od umts nie? Co do umts i hsdpa to badales to miernikiem czy jak? Nie no ok, twój sensation ci mówi tak i to już prawda absolutna, ok. już się nie odzywam mój guru :)

adevole > Radzę zakończyć te niepotrzebne dyskusje...

Edytowane przez adevole

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

Odpowiadajac autorowi tematu: H pojawia sie w momencie uzywania sieci 3g hsdpa, a ikonka 3g pojawia sie w stanie czuwania. Nic sie nie przelacza, po prostu jestes w zasiegu szybszego hsdpa.

Temat rozwiazany i dalsza dyskusja nie ma sensu, sugeruje zamknac zeby nie bylo zbednego offtopu..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W stanie czuwania? Niby jak? Jeśli używasz to masz strzałki jesli tylko łapiesz jako zasięg masz samo H. jak wyświetla się 3G to nie łapie HSDPA tylko zwykły UMTS.

---------- Post dołączono o 19:24 ---------- Poprzedni post napisano o 19:10 ----------

@shaka: jeśli nie wiesz lub nie znasz się na czymś to nie wprowadzaj człowieka w błąd. BTW @autor jak masz H to łapiesz najszybszy nadajnik a jak masz tylko 3G to nie ma w twoim zasięgu lepszego nadajnika jakim jest HSDPA. To jak z GPRS a EDGE. Jeśli jest zasięg EDGE to z GPRS przeskakuje na EDGE.

Żeby rozwiać wątpliwość tu jest od htc z obrazkami. Co, co oznacza. Amen.

Stan i powiadomienia

---------- Post dołączono o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:24 ----------

@Korikore: Powiem Ci jeszcze lepiej. Powinieneś działać tylko na HSDPA. Dlaczego? Większość nadajników PLAY to HSDPA. Jeśłi łapiesz tylko 3G może to oznaczać, że łapiesz nadajnik Plusa i jesli np masz prepaid i pakiet to z nadajnika Plusa liczy CI kase normalnie a nie z pakietu i wtedy masz klocki i zero na koncie jak za dużo złapiesz kilobajtów.

To taka moja dobra rada :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka
    W stanie czuwania? Niby jak? Jeśli używasz to masz strzałki jesli tylko łapiesz jako zasięg masz samo H. jak wyświetla się 3G to nie łapie HSDPA tylko zwykły UMTS.

---------- Post dołączono o 19:24 ---------- Poprzedni post napisano o 19:10 ----------

@shaka: jeśli nie wiesz lub nie znasz się na czymś to nie wprowadzaj człowieka w błąd. BTW

Ty wprowadzasz wszystkich w błąd. :facepalm3::facepalm3: HTC Sense ogólnie ma tak, że jak nic nie ściągasz to masz 3G w status barze. A jak ściągasz to masz H, no chyba że HTC w Sensation od tego odszedł, ale tak jest też w androidzie.. Poza tym Człowiek- autor tematu pisze wyraźnie że mu ikonki się zmieniają , więc jak mu to wytłumaczysz ??

Poza tym to może zależeć od nadajnika, czasem masz w trybie czuwania HSDPA i będzie tylko H bez strzalek, ale na czesci nadajnikow masz ikonke 3G i jak zaczniesz uzywac np Opery to zamienia sie na H ze strzalkami. Sam tak mialem nie raz, chociaz zmienialem juz setki romow i szedlem od androida 2.1 do 2.3 to nie zawsze tak sie dzieje, wiec mysle ze rodzaj nadajnika lub tez wersja androida lub romu tez moze miec znaczenie.

Dlaczego uważasz sie za wyrocznie jak nie widze podstaw ku temu, i kiedy niektórzy zaawansowani użytkownicy androida i HTC mogą potwierdzić co mówię ??

Praktyka wychodzi czasem inaczej niz w instrukcji od sensation i starsi androidowcy to wiedza..

Edytowane przez shaka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli tak HTC "ma" to mea culpa. To mój pierwszy HTC. U mnie tego nie zauważyłem, więc nie napisałem. Ale całe życie tak działało na moich pozostałych telefonach. Chyle czoła shaka :facepalm1:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi