Skocz do zawartości
korikore

przeskok miedzy 3g, hsdpa, edge

Rekomendowane odpowiedzi

@Korikore: Powiem Ci jeszcze lepiej. Powinieneś działać tylko na HSDPA. Dlaczego? Większość nadajników PLAY to HSDPA. Jeśłi łapiesz tylko 3G może to oznaczać, że łapiesz nadajnik Plusa i jesli np masz prepaid i pakiet to z nadajnika Plusa liczy CI kase normalnie a nie z pakietu i wtedy masz klocki i zero na koncie jak za dużo złapiesz kilobajtów.

Okej dzięki za te radę czyli mam poprostu uważać podczas korzystania z internetu na te ikonki.

No właśnie mam abonament i doliczylo mi 4 zł extra to pewnie za transfer z plusa ;/

A mam jeszcze takie pytanie co do ikonek, czasem nad kreskami z zasięgiem jest literką R

Coś tam wyskoczyło że roaming jest włączony a potem było znowu Okej , jaki roaming przecież jestem w centrum dużego miasta i daleko od.granicy.

Jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Roaming pojawi Ci się na nadajniku Plusa. Roaming wewnętrzny, płacisz za neta drożej a reszta tak samo. Wtedy wiesz, że lepiej zmienić nadajnik na inny lub iść tam gdzie pojawi sie ten z Play lub jeszcze samemu sprobowac wylapac nadajnik z Play.

---------- Post dołączono o 00:20 ---------- Poprzedni post napisano o 00:19 ----------

W dzwonieniu to nie przeszkadza, ale nie wchodz na roamingu na neta. Właśnie wtedy extra Ci kase doliczy.

---------- Post dołączono o 00:20 ---------- Poprzedni post napisano o 00:20 ----------

Pomogłem? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

Jak ma taryfę long play II (all inclusive, lub stan darmowy) to ma pakiety razem z nadajnikami plusa. Te abonamenty są już długo i pakiety na cały zasięg plusa z lejkiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    p1t3r
    Odpowiadajac autorowi tematu: H pojawia sie w momencie uzywania sieci 3g hsdpa, a ikonka 3g pojawia sie w stanie czuwania. Nic sie nie przelacza, po prostu jestes w zasiegu szybszego hsdpa.

Temat rozwiazany i dalsza dyskusja nie ma sensu, sugeruje zamknac zeby nie bylo zbednego offtopu..

Myślę, że to wyjaśnia wszystko. Jest dokładanie tak jak wyżej napisane. Nawet mój dziadek Hero pokaywał 3g jeśli w tle nic nie było ściągane z neta a H jeśli w danej chwili leci transfer. Nic dodać nic ująć. No może po za tym, że faktycznie przy nadajnikach 3g/hsdpa bateria "leci"wyraźnie szybciej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co do ograniczenia prędkości, zapraszam do t-mobile, tu z góry za pakiet 100 mb i 300mb transmisja jest ograniczana do 1 mbps ;) więc

chwalenie sie hspaDC do 42mbps powoduje u mnie lekki uśmieszek ;) i nie trzeba żadnego programu, twój operator sam ci powie co jest dla ciebie lepsze ;) (oczywiście to jest sarkazm....)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1
    Jak ma taryfę long play II (all inclusive, lub stan darmowy) to ma pakiety razem z nadajnikami plusa. Te abonamenty są już długo i pakiety na cały zasięg plusa z lejkiem.
    o

Nie wiem czy dokładnie tak jest jak piszesz. Jeśli jest na nadajniku play czyli przy zasięgu nie ma literki r - roaming wtedy korzysta z szybkiego i tańszego internetu playowego. Jeśli natomiast ma litere r znaczy to jak już pisaliscie wcześniej że korzysta z nadajnika plusa i internet jest wolniejszy i nie kwalifikuje sie do pakietu 100 czy 500mb. Można tez kupić pakiety tego drugiego. Przerabialem ten temat na desire. Może też zadzwonić do BOK'u play i poprosić o to by założyli blokadę na ten internet poza nadajnikami play. Myślę, że to najlepsze rozwiązanie dla tych co mają pakiet i myślą, że tylko z nich im leci. Mi w powiatowym mieście idealnie sie to sprawdzilo, bo gdy byłem na wiosce i nadajniku plusa, to htc miał podciete skrzydełka ale za to gdy już sie wpinal do netu, to zawsze na pakietowym limicie.

---------- Post dołączono o 16:38 ---------- Poprzedni post napisano o 16:34 ----------

Nie popatrzylem na datę ostatniego postu. Stary temat ale może sie komuś przydać. Ważne, że można zablokować internet poza pakietami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak masz fresh all in internet to z nadajnika plusa też leci jako z pakietu.

---------- Post dołączono o 17:45 ---------- Poprzedni post napisano o 17:44 ----------

poczytaj sobie dział play yusuf. tam znajdziesz informacje na czasie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

Dzięki za info. W moim abonamencie na pewno jest inaczej. Ale już powoli sie kończy więc wskocze na nowa opcję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

Ostatnio play wprowadzilo mozliwosc zmiany taryfy, wiec mozemy przejsc z longplay I na longplay II gdzie pakiety sa tylko na caly zasieg i w tym roaming plusa. Ja juz zlozylem dyspozycje. Tego brakowalo w play...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pekawu

Witam.Chciałem się podłączyć do wątku.Miałem samsunga gs2 i ten pokazywał mi H+ , a prócz tego smigał mi naprawę szybko po tym łączu.Teraz kiedy użytkuje Sensation,to już mi nie pokazuje H+ tylko H, a przy tym wydaje mi się wolniejszy.Pytanie to czy Sensation nie pokazuje H+????Czy mam coś nie tak w ustawieniach???? Raczej nie bo mam ustawienia auto.Telefon kupiłem od kolesia z anglii.Czy to coś w oprogramowaniu???Użytkuje play .Samsunga też używałem w play ale od polskiego dystrybutora.Możecie mi pomóc??Dzięki pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi