Skocz do zawartości
Alex Arnon

"Brak polecenia" przy próbie wejścia w tryb recovery

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Jeśli taki post jest już na forum, to bardzo przepraszam, ale szukałem i nie mogłem znaleźć. Z góry przepraszam również, jesli pytania są banalne; jestem początkujący.

Otóż, mój telefon, to Bluboo Xtouch. Kiedy próbuję przejść w nim do trybu recovery, ale za każdym razem wyświetla mi się zielony robocik z napisem "brak polecenia" (próbowałem przez android SDK komendą "adb reboot recovery", oraz wciskając przycisk vol- oraz przycisk power; rezultat był ten sam)

Bardzo proszę, powiedzcie mi, co mam zrobić, aby dostać się do tego trybu. Moim celem jest wykonanie roota w tym telefonie, instalując SuperSU binary przez tryb recovery. Czytałem coś, że, aby dostać się do trybu recovery, to potrzebne jest custom recovery, jak clockworkMod albo Team Win Recovery. Ale mogę się mylić. Czy trzeba w telefonie mieć odblokowany bootloader, żeby dostać się do trybu recovery? A czy trzeba mieć odblokowany bootloader, aby zainstalować custom recovery? 

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@@Alex Arnon

Egzotyczna marka plus mediatek równa się zero modyfikowania systemu. Ten zielony robocik to właśnie tryb recovery w twoim telefonie. Od androida 5.x w większości telefonów nie ma już interfejsu w trybie recovery. Recovery podczas uruchamiania się odczytuje klucz komend i je wykonuje, nie ma możliwości wysłania komendy po odpaleniu recovery. Gdzie umieścić komendy i jak mają one brzmieć nie mam pojęcia ale podejrzewam że bez roota i tak nie da się ich umieścić w telefonie. Jeśli zależy ci na Roocie to spróbuj alternatywnych metod roota np. programem KingRoot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź, trochę mi to rozjaśniło temat. Niestety, ale każdy program typu KingRoot mnie zawiódł. A nie ma możliwości wgrać custom recovery? Bo nawet znalazłem w internecie takowe dla mojego modelu:

http://www.needrom.com/download/twrp-2-8-7-1-for-xtouch/

Edytowane przez Alex Arnon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@@Alex Arnon

Wystarczy zjechać trochę niżej na tej stronce do której podałeś link i masz instrukcję instalacji ;)

ROM Install :
    - Unpack FlashTools, and Click on Flash_tool.exe
    - Select "scatter-Loading" and search MT6753_Android_scatter.txt in ROM
    - Wait file to be added into Flash Tool
    - Select "Download Only" or if upgrade "Firmware upgrade"
    - Turn off your phone, remove the battery (if the battery is removable) and replace it after some seconds (and don't turn on the phone).
    - Press “Download” button to start
    - and connect your phone into the computer via USB data cable.
    - The process will start and a red progress bar will appear after color purple, yellow.
    - And green circles display
    - Finish !
    - You can now safely disconnect your phone and turn it on.

A tu masz bardziej rozbudowaną instrukcje : http://www.movilesdualsim.com/tema/recovery-twrp-2-8-7-0-root-por-mdsteam.120970/ ( po Hiszpańsku ale idzie ogarnąć bo są zdjęcia )

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam problem, wszystko zrobiłem, zainstalowałem preloader drivers, pobrałem flash tool, obraz recovery, wszystko idzie pięknie według poradnika, aż przychodzi chwila:

- Turn off your phone, remove the battery (if the battery is removable) and replace it after some seconds (and don't turn on the phone).
    - Press “Download” button to start
    - and connect your phone into the computer via USB data cable.

Robię wszystko wg poradnika, ale program flash tool nie wykrywa urządzenia, a w moim telefonie pojawia się znak ładowania, i bateria się normalnie ładuje, jakbym urządzenie tak normalnie podpiął do komputera.

EDIT:

Odkryłem metodę flashowania recovery przez Android SDK, czyli adb, fastboot, itp. No i zapomniałem, aby najpierw odblokować bootloader, no i dostałem stosowny błąd :D . Wyczytałem w internecie, że jest to błąd spowodowany zablokowanym bootloaderem. Muszę najpierw zrobić kopię zapasową wszystkich moich plików i dopiero odblokuję bootloader, bo odblokowywanie bootloadera = utrata wszystkich danych.

Połączony post:

EDIT2:

Mam problem podczas odblokowywania bootloadera. Wpisuję w wierszu poleceń adb reboot bootloader, telefon poprawnie przechodzi do trybu fastboot. Potem wpisuję fastboot oem unlock, pojawia się komunikat, czy na pewno chcę odblokowywać bootloader, ja wybieram opcję, że tak, wciskając przycisk vol+ ale za chiny ludowe nie potrafię jej potwierdzić. Próbowałem przyciskiem power, dłuższym przytrzymaniem vol+, itp, ale nijak mi się nie udało. Opcji "nie" również nie udało mi się wybrać i musiałem wpisać w wiersz poleceń fastboot reboot, żeby wyjść z tego. W opcjach programistycznych w systemie mam zaznaczone "odblokowywanie oem". Bardzo proszę o pomoc. Poniżej macie zdjęcie, jak wygląda ten komunikat oblokowywania bootloadera (wiem, że jest on niewyraźny, robiłem zdjęcie słabym aparatem, ale przepisałem go całego niżej).

rUrOGX7.jpg

Edytowane przez Alex Arnon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Po tym komunikacie i wyborze vol+(yes) nic się nie dzieje? Po vol- też? Może odblokowałeś?

Co jeszcze się wyświetla na ekranie bootloadera /zielony robot/.

Spróbuj może użyć mtk droid tools na win (robi root, unlock, recovery).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie, nic kompletnie się nie dzieje, ani po vol+ ani vol-.

Bootloader na 100% nie jest odblokowany.

Ok, spróbuję później i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi