Skocz do zawartości
Astrefowy

Czy da się jakoś zwiększyć pamięć wewnętrzną?

Rekomendowane odpowiedzi

Mój telefon ma 8GB pamięci wewnętrznej, z czego 4.5 to system. Zainstalowałem grę, która bardzo się ścina na karcie pamięci, dlatego nie mogę jej przenieść, zajmuje 3GB. Czy da się jakoś zwiększyć pamięć? Aplikacje systemowe usunąłem, co się dało przeniosłem na sd. Czy swap z kartą sd 8GB się opłaca, nie wpłynie to na szybkość systemu i aplikacji?

Edytowane przez deus
    Sprecyzowanie nazwy tematu warunkowo ze względu na staż.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@@Astrefowy

Apps2SD

EDIT:

Stwierdzenie 

Mój telefon

To tak jak byś zadzwonił do mechanika i powiedział "mój samochód się popsuł" a gdzie marka , model , rodzaj silnika ?

Tak samo jest z telefonami. Podaj producenta , model , wersję systemu android czy masz roota ? Cokolwiek ?

Edytowane przez maxprzemo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

LG G4 Stylus, android 5.0, root jest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@@Astrefowy
    Wypróbuj aplikację Apps2SD: All in One Tool

Tylko mnie jedno zastanawia 

Czy swap z kartą sd 8GB się opłaca, nie wpłynie to na szybkość systemu i aplikacji?

Ta karta to jakaś porządna a nie jakaś marketówa ? Minimum klasy 10 ( klasa karty określa szybkość zapisu i odczytu danych ). Bo jak przeniesiesz aplikacje na byle jaką to aplikacje będą działały strasznie wolno i nic z tym nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, klasa 10. Wszystko byłoby OK, gdyby nie Heartstone, w którego nie da się grać (na karcie). Na telefonie chodzo płynnie, a nie powinno być tak dużej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@@Astrefowy

Jeśli dotąd nie korzystałeś z link2sd+ lub apps2sd(ta konkretna - z linka wcześniej) to każda przeniesiona przez ciebie apka znajduje się w obu pamięciach (sdcard0 i 1). Użyj link2sd i wtedy zobaczysz gdzie, jakie pliki się znajdują.

Być może heartstone nie lubi takiego podziału.

Jeśli najwięcej pamięci pożerają ci gry to wystarczy użyć folder mount lub directory bind. Jeśli chcesz część k.sd dołożyć na dane to zainteresuj się wcześniej wspomnianymi l2sd i ap2sd.

Root i sdfix(sklep; na 5.0 używam na wszelki wypadek), następnie "link2sd plus" lub "apps2sd". W skrócie:

http://forum.android.com.pl/topic/58839-tutorial-link2sd-czyli-jak-zaoszczędzić-miejsce-w-pamięci-telefonu-przenosząc-aplikacje-na-sd/page-19

Str 19 #185; s. 20 #194; s. 27 #263.

Apps2sd robi to samo + tworzenie partycji, folder mount, i dużo więcej. K.sd. class 10 wystarczy ale 8gb + 4gb wewn szybko się skończy.

Samsung evo uhs-1 32gb są b.dobre i ostatnio w atrakcyjnej cenie (x-kom, komputronik).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuję coś zrobić i dam znać później.

--------------------

Gra chodzi tak samo wolno jak chodziła, nawet po przeniesieniu wszystkich plików na kartę. W takim razie pozostaje mi telefon z 300 mb dostępnej pamięci. Dziękuję wszystkim za pomoc.

--------------------

Przeniosłem aplikację na kartę, a dane na pamięć wewnętrzną i gra działa płynnie, można zamknąć.

Edytowane przez Astrefowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    atlik

Tutaj łatwiejszy poradnik z XDA.

Sprawdziłem i działa. Od razu przeniosło mi 600 mb danych z pamięci wewnętrznej na kartę SD. Telefon działa normalnie a aplikacje nie sprawiają większych problemów :).
    Pamięć wewnętrzna - 5 GB zajęte.
    Karta SD 32Gb Class 10 (Przed całym zabiegiem sformatowana).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@up

Poradnik na xda jest o: "wymuszenie użycia k.sd. jako pamięć wewnętrzna, android 6.0"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi