Skocz do zawartości
jageks

Wybór systemu w Sony Xperia Z1 LTE

Rekomendowane odpowiedzi

jageks

Witam szukam i szukam dobrego systemu, lecz to jak igla w stogu siana :/ , wymagam od systemu kilku drobiazgow .

-bez lagowosc

-dobra wydajnosc

-dobra bateria (na kk dobrze mi trzymal 4 godz)

-aparat zeby dzialal normalnie

-kernel podkrecenie itp

-bez wyskakujacych blwdow co jakis czas .

Wiele osob juz przesltestowalo systemy i chce sie dowiedziec jaki polecacie na moje wymagania ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

Brak lagow, brak bledow, bardzo dobra wydajnosc i dobrze trzymajaca bateria - tylko stock 5.1.1. Co do kernela sie nie wypowiem, bo dawno testowalem kernel od rockz1l i cm, z zadnego nie bylem zadowolony, kazdy mial wady, dzięki którym zostalem przy stocku.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jageks

ten lollipop 5.1.1 jest dobry lecz nie podchodzi mi pod gusta ;/ mam odblokowany bootloader a szukam dobrego systemu bo jak ładuje np na cm12.1 to jest 90% i po 2 sekundach 95% ;/ i potem drain w nocy mi znika 20% i tak leci szukam jakiegos dobrego nie wazne czy to JB.KK,LP  ma byc wydajny szybki i z dobra bateria na tym mi zalezy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam! Mam telefon od premiery. Przetestowałem wszystkie możliwe systemy (stockowe bo zmodyfikowanych nie lubię) i wyrobiłem sobie o tym opinię:

Jelly Beany : Telefon działa idealnie, bez lagów,ścinek itp/.

KitKat: 4.4.4: Według mnie najlepszy możliwy system. Dobry interfejs, brak lagów, bugów, czasami się zdarzy, ale jest to niewielka ścinka, gdzie zwykle wystarczy reset telefonu aby działał jak nowy.

LP: Czy to 5.0 czy 5.1 jest to totalny badziew. Aparat chodzi o wiele gorzej niż na KitKacie, Zdjęcia wychodzą nieostre pełno artefaktów, szczególnie przy gorszym świetle. Nawet kamera jest niskiej płynności. Jedyny plus to interfejs. Mam znajomych ze szkoły, którzy mają Z2 i Z3 na lollipopie i moja Z1 na 4.4.4 robi lepsze zdjęcia od ich telefonów. Dla mnie telefon jest narzędziem do robienia zdjęć, robię kilka dziennie i mam porównania zdjęć ze wszystkich systemów. Jeżeli sobie życzysz pokażę Ci porównania zdjęć z poszczególnych okresów.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gRaB@

ja bym się skusił na AOSP, ale nie wiem czy jest w pełni działające :P Jakoś na moje stare Ace 2 jest więcej romów :P

Stock to tylko 5.1.1 w najnowszej wersji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mati mam prośbę proszę pokaż dla porównania kilka zdjęć z kitkatu i z lolipopa, a jak sam interfejs w kitkecie się sprawuje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie w LP jest lepszy sam interfejs jednak stock lollipopa chodzi gorzej jeżeli porównujemy płynność 

Fotki z kitkata:

fOreBmI.jpg

HL9IX5q.jpg

AgdgydD.jpg

leRTG6G.jpg

3r4qTgz.jpg

jElnh7E.jpg

twmp4G8.jpg

QUZ5Obz.jpg

ZkEvCWj.jpg

Fotki z lollipopa stock:

jdYQ3YG.jpg

PpGffNE.jpg

SJPMYAB.jpg

P2QUaLC.jpg

Niedawno wgrałem inny rom, stoi na lollipopie, zmodyfikowany, zaczerpnięty z tego tematu:

http://forum.android.com.pl/topic/256819-511lbub216z5-featuresmx-romv780battery☆-life/page-3
    Oto efekty:

jts5etN.jpg

Edytowane przez patrikos23
    Obrazy wstawiamy w spoilerze - poprawione. Proszę o tym pamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli można powiedzieć matis że ten rom z tego linku co podałeś sprawdza się również w robieniu zdjęć ?:>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jageks

dobra to ja juz sam nwm moze ktos mi powiedziec kotry system pobrac czy KK - JB lub LP ????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jageks

przetestowałem każdy stock ale bardziej wydajny w grach i muzyka to przypadł mi stock 4.3 na kazdym systemie przetestowałem tą samą gre wziąłem 3 xpeire z1 i głupia gra a widać gdzie i jak laguje więc moze mi ktoś powie czy opłaca sie zostac na tym 4.3 ? bo decyzja do mnie nie nalezy a znajomy chce to co na forum piszą nawet jak sam sprawdzi ;/ (wiem kretyn bo kazdy ma inna odp) więc opłaca sie zostac na 4.3 ? a jak tak to jaki kernel do niego najlepiej i inne dodatki typu deodex czy cuś ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi