Skocz do zawartości
ursus

nowy smartfon 600-700 pln - Meizu M2 / Huawei Y6 / czy cos jeszcze?

Rekomendowane odpowiedzi

ursus

Witam!

Moja wymagania są następujące: 

• Telefon nowy + dostępność w sensownym sklepie, który będzie respektował rękojmię (wymiana na nowy przy wadzie ukrytej)
    • Ekran 5"
    • 2 GB pamięci
    • Bezproblemowość użytkowania - dam go komuś kto absolutnie nie ma pojęcia o romach, bootloaderach i tym podobnych, a ja też nie będę miał czasu się z tym telefonem bawić
    • Szybkość działania  - w użytkowaniu typu zdjęcia, przeglądarka, youtube, żadnego grania
    • Jakość zdjęć - powiedzmy coś na poziomie Nexus 5, lub lepiej

Jak na razie, to udało mi się wynaleźć 2 modele. Meizu M2, Huawei Y6

Meizu M2 kusi specyfikacją, ale z tego co czytam, to ma jakiś dziwny OS (?) i trzeba się bawić w aktualizacje (ręcznie?). 

O Huawei Y6 nie wiem sensownego nic, ale jak zacząłem moje kryteria wpisywać, to ten telefon na euro.com.pl mi się znalazł. Nikt go nie poleca, nie ma go na gsmarena, ani tutaj na forum, co to w ogóle za zwierz (co z nim nie tak?). 

Z góry dzięki za pomoc :)

Edytowane przez ursus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

Aktualizacje są w każdym systemie. Ręcznie trzeba je robić w MIUI Polska dla Xiaomi, nie Meizu. M2 ma przeciętny aparat, ale nie powinno być gorzej niż imitacja aparatu w Nexusie 5. Y6 to naprawdę słaby budżetowiec. Pomyśl o Honorze 4C.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ursus

Rzeczywiście, Honor 4C wygląda ok, ale... nie ma LTE. Za tą samą kwotę około 600 pln można wyrwać Moto G (2nd gen), która ma LTE, ale znowuż słabszego procka i aparat 8Mpix. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gathon

Wymagania za duże w stosunku do ceny. Chinole mają to do siebie ,że przy ich obsłudze trzeba mieć pojęcie mniejsze bądź większe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ursus

Wymagania za duże w stosunku do ceny. Chinole mają to do siebie ,że przy ich obsłudze trzeba mieć pojęcie mniejsze bądź większe.

No racja... ale widzę Moto G 3rd gen za 699 pln. To wydaje się chyba najlepsza opcja, no nie? 

I firma znana, I stockowy Android, i Ramu sensownie. 

EDIT: A jednak kicha, bo Moto G 3rd gen wersja 8GB ma... 1 GB ramu. Ble :(

Edytowane przez ursus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paveu241

Mam M2 i M2 Note. Oprócz tego, że tłumaczenie jest biedne, to nie można mu (im) nic większego zarzucić. System można aktualizować przez OTA, ale to trwa, zanim aktualizacja do wszystkich dotrze. Poza tym w wersji międzynarodowej tych aktualizacji często nie ma, więc raz na dwa miesiące można pobrać rom ze strony, wrzucić go do pamięci głównej i w niego tapnąć - każdy sobie z tym poradzi. Aparat robi poprawne zdjęcia, na pewno dużo lepsze od mojego poprzedniego G2 Mini. Przy normalnym użytkowaniu oba działają naprawdę sprawnie, nie zauważyłem większych przycinek. Na wielki plus można dodać możliwość regulacji temperatury kolorów wyświetlacza, co jest rzadko spotykane w tej półce cenowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ursus

Dzięki za opinię, ale telefon jest nie dla mnie i nic poza OTA nie wchodzi w grę. On musi być bezobsługowy i najlepiej ze stockowym Androidem. 

Niestety Moto G 3rd z 2GB ramu kosztuje już nie 700 pln, a 900 pln :(

Już się zastanawiam, czy nie szarpnąć się te 200 pln więcej i nie pójść w to moto. 

Według poradnika zakupowego z GSMArena, to jedna z polecanych opcji: 

http://www.gsmarena.com/gsmarena_buyers_guide_november_2015-review-1345p4.php

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi