Skocz do zawartości
Kacper Maniura

"Nie zarejestrowano w sieci" Po debrandowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest to mój pierwszy temat na forum, więc proszę o wyrozumiałość! No więc, wczoraj zamieniłem swój stary telefon z jakimś facetem na Samsunga Galaxy S3. Telefon mimo pękniętej szybki działał dobrze tzn. miał zasięg, dało się dzwonić. Jednak miał brand T-Mobile. Pytałem go, czy ma do niego pudełko itp, odpowiedział mi, że nie, tylko kabel z ładowarką i dowód zakupu. To samo z simlockiem, odpowiedź brzmiała "nie". Po powrocie do domu, zabrałem się za debrandowanie. trochę się na tym znam, gdyż jeszcze wcześniej miałem SG Ace 2. Debrand minął bez problemu, no może nie dokońca, ponieważ nie łapie mi żadnej sieci.

Mam wszystkie kreski zasięgu, ale w pasku powiadomień widnieje napis z trójkącikiem: "Wybrana sieć (PLAY) jest niedostępna"

Próbowałem już chyba wszytkiego, próbowałem z każdą siecią którą mi pokazywało, próbowałem wgrywać nowy modem, nowy soft, kernel, oczywiście tel zrootowałem! Najlepsze jest to, iż po wpisaniu w dialerze *#06# pokazuje mi inne imei, niż to pod baterią!  Sprawdzałem to imei spod baterii na różnych stronach, i większość pokazywała prawidłowo, czyli S3 zaś jedna pokazała, że to imei jest z IPHONE! Imei które pokazuje mi sie po wpiasniu *#06# to: 355995057****59/01 (zakryłem część imei) a pod baterią mam 355994/05/****05/2 

Przeczytałem też wiele artykułów na ten temat i jestem bez radny! Pomocy!  :crybaby:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Idź do serwisu, przez BOX'a zrobią ci naprawę imei i będzie działać, u mnie w mosinie to kosztowało 30 zł i 10 minut czasu operacyjnego :) Ewentualnie napisz do http://www.cvxcvx.pl/tylko jest teraz chory i mógłby ci to pewnie zdalnie zrobić za parę dni.

ale jeżeli IMEI się zgadza, a chyba nie to inny problem

Też miałem ten problem niedawno, pozdrawiam

Edytowane przez Zmora-dono

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłem teraz w pobliskiej naprawie telefonów, i twierdzą, że, telefon jest zablokowany czy coś, a zmiania IMEI Jest nielegalna, kurde

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Kacper Maniura, powiem tak, powiedz im że zmieniałeś soft, i coś się stało z numerem IMEI po zmianie i nie wyświetla się ten co pod baterią. Żeby to naprawili. I tyle :) nawet jakbyś przez kies wgrywał Rom, to też może się cos posypać.

Ewentualnie pisz do CVXCVX

Lub zostaje ci skorzystać z ArizaPatch, ale tu możesz zrobić że będzie imei 0049... 0000.. lub null/null.

Edytowane przez Zmora-dono

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, dzięki za rady, jak na razie będe jeszcze przeglądał coś w języku angielskim, jakaś naprawa imei czy coś 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jedyna możliwa naprawa imei to wlaśnie przez BOXa, albo spróbuj sposobu justarchi z granie modemu zstarszej wersji 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znalazłem taki modem: JustArchi_Modem_XXUGMK6 czy to ten?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Kacper Maniura, nie chce być cham bo sam tak nie lubię dostawać odp, ale tutaj http://forum.android.com.pl/topic/103526-kompendium-wiedzy-odin-bootloader-recovery-backup-rom-root-sudden-death-efs-imei/masz pliki Modemów i instrukcje co i jak  EFS V2, IMEI null/null 0049XXX

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, mam jeszcze jedno pytanie, czy wymiana płyty głównej da jakiś rezultat? Bo znalazłem ciekawą aukcję na której jest cały S3 tylko z uszkodzonym wyświetlaczem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi