Skocz do zawartości
Mandaryrayn

Przeglądarka internetowa; awaryjność urządzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji styczności z androidem jedynie w wersji 2.3/nakładka sence (htc wildfire s, po prostu), chciałabym się dowiedzieć, jakie są różnice, lub z grubsza, różnice, pomiędzy obiema wersjami andka; przede wszystkim chciałabym się dowiedzieć, jak wygląda obsługa internetu na tym telefonie/tablecie? Chodzi mi głównie o dopasowywanie się tekstu do szerokości ekranu, w wildfire mam coś takiego, że gdy powiększam czcionkę tekst jednocześnie mieści się w szerokości ekranu, nie trzeba przewijać na lewo/prawo czytając jakieś zdanie. Czy w dell streak jest tak samo? Czy bezproblemowo odpala pliki flash?

I jak wygląda w ogóle przeglądanie internetu, plików graficznych itp., czy wszystko wygląda ładnie (jak w końcu z tym ziarnem)?

I następne pytanie do osób zorientowanych, czy te telefony szybko/często się psują? Jak potem wygląda ewentualne realizowanie gwarancji o ile taka jest? Czy polecilibyście ten telefon komuś, kto przynajmniej nie planowałby zmieniać smartfona przez np. 2 czy 3 lata chociaż? Martwi mnie również nieco to, że dell wycofuje się, z tego co wyczytałam,, ze sprzedaży tego sprzętu, nie będzie więc aktualizacji itp.

Dodam, że muzyki nie planowałabym na nim słuchać (ale jednak chciałabym, żeby głośnik, jesli już nie rewelacyjny, to żeby chociaż był normalny/zupełnie dobry, a czytam, że na słuchawkach to 'raczej bez szału'), jeśli chodzi o gry to u mnie raczej jak dotąd raczej mało wymagające, jakieś sudoku, scrabble, szachy (tego typu, ale nie wykluczam, że może by mi się to zmieniło, dawno po prostu w nic nie grałam, więc na tym polu właściwie też nie chciałabym jakiegoś zamykania furtki).

Podoba mi się ten aparat, ''niewiele'' zresztą jest na rynku 5calowych telefonów, ale zastanawiałabym się też nad Samsung Galaxy SII.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jakie są różnice w andkach 2.2 a 2.3, nie wgrywam custom romów, używam oficjalnego. Co do przeglądarki to oczywiście dopasowuje sama tekst do szerokości ekranu, choć w trybie landscape bardzo rzadko jest potrzeba powiększania tekstu. Co do jakości wyświetlania tekstu jest on dla mnie bardzo dobry, jeśli nie będziesz siedział z lupą to pikseloza nie kłuje w oczy. Nie rozumiem co masz na myśli mówiąc o ziarnie. Mam matową folię naklejoną kiepskiej jakości i wyświetlany obraz jest bardzo zadowalający(przed naklejeniem folii naturalnie był boski:) Ogólnie przeglądanie internetu to bajka.

Co do awaryjności to niewiele pomogę, co mi się podoba to nie nagrzewa się tak jak mój poprzedni Iphone, no i raz mi wypadł z kieszeni na podłogę, się spociłem ale nawet ryski nie mam.

Dźwięk masz rację, że na słuchawkach bez szału ale dużo zależy od słuchawek, na oryginalnych film obejrzę, muzyki niewiele słucham. Chociaż zazwyczaj filmy oglądam bez słuchawek i jestem zadowolony. Dodam że głośnik do rozmów mógłby być ciut głośniejszy, choć nigdy nie miałem problemu ze zrozumieniem rozmówcy. Jako GPS jest rewelacyjny. Bateria wytrzymuje mi cały dzień, czyli tyle samo co Iphone. W razie co dokupiłem zapasową baterię z ładowarką, ale nie miałem potrzeby używania jeszcze(pewnie sprzedam bo wystarcza mi oryginalna bateria).

Gier jest sporo, od sudoku przez Angry Birds po Asphalt. Ale nie oszukujmy się do gier to tylko Iphone( tylko ten mały ekran). Osobiście mało gram, mam zainstalowane Air Attack, Flight Control, Reckless Racing, Skies of Glory, no i eksperymentalnie zainstalowałem jakiś emulator na którym mają działać gry napisane na Tegra i działa mi Samurai 2. Nie muszę mowić że granie na takim ekranie to czysta przyjemność, jak na iphonie położyłem paluchy to prawie nic nie widziałem.

Jeśli się zastanawiasz i masz "pieniążka" na SGS II to się zastanów bo pod względem technicznym chodzi mi o procesor bla bla bla to jest na pewno silniejszy, ale mówią że pod względem wykonania jest już gorzej, nie wiem nie miałem w rękach. Natomiast Dell to kawał metalu i szkło Gorilla które naprawę ciężko porysować, jedynymi słabymi punktami mogą okazać się plastiki góra/dół. Powiem tak - miałem 1400 zł do wydania na telefon i brałem m.in. SGS II po uwagę, potrzebowałem telefon głównie do internetu, choć lubię zagrać i film obejrzeć, w tej chwili jeśli miał bym na coś zamieniać(choć nie planuję przez najbliższy rok lub dwa) to iphone 4, ale ten mały ekran...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedź i do tego taką obszerną. O ziarno spytałam bo wpadł mi w oko tekst z innego wątku, że trochę widać (no w końcu ekran większy od 3 czy 4 cali a rozdzielczość wciąż ta sama).

Zależy mi przede wszystkim na sprawnym obsługiwaniu internetu, bez konieczności nawet zabawy z wgrywaniem nowego softu. Dell mnie kusi ku sobie ze względu na ten duży właśnie ekran, chciałabym móc swobodnie przeglądać neta przez komórkę (nie tylko wifi, ale też np. przez operatora), stąd nie bardzo leżałby mi tablet. Z 2 str już samsung galaxy 1 ma naprawdę duży wyświetlacz i sam nie telefon nie jest malutki, a 2ka jest przecież o 0,3'' większa jeśli chodzi o ekran. Gry mnie, szczerze mówiąc, za bardzo nie obchodzą, ale nie chciałabym zamykać sobie tutaj drogi, bo może czasem miałabym ochotę pograć w coś bardziej wymagającego niż coś w stylu sudoku, jeszcze co do neta zależałoby mi na np. możliwości wygodnego oglądania plików na YT (czyli zależałoby mi ogólnie na tym, aby jakość płynąca z zastosowania okreslonego ekranu w telefonie była dobra do oglądania, nazwijmy to w uproszczeniu, filmów). I na słuchawkach.

W każdym razie najbardziej właściwie mnie interesuje, jak to jest z tym powiększaniem tekstu, dopasowywaniu do szerokości ekranu, bo oglądając YT miewałam wrażenie, że tekst owszem, powiększa się, ale nie upycha się na ekranie, tylko by trzeba było jeździć od lewego do prawego. ;)

No i z zalożenia chciałabym też mieć telefon, który posłużyłby mi trochę, bez myślenia o kupowaniu w szybkim czasie innego, lepszego pod jakimś nowym, lub w ogóle, względem (w sumie teraz zmieniałam telefon, bo mój poprzedni nie miał wifi, i obecny byłby spoko, bo ogólnie jest, gdyby nie to, że chciałabym jednak aparat z dużym ekranem. Choć w wfs sama wielkość ekranu nie stanowi problemu wlaśnie dzięki dopasowywaniu się treści do wyświetlacza), stąd nie chciałabym już jakiegoś zabytku jeśli chodzi o soft i możliwości procesora np. Podoba mi się sgs2, opinie też ma dobre, no i jest modelowo nowszy, niemniej, dell ma tych 5 cali, a to byłoby miłe. I nie wiem, wybór którego byłby fajniejszy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O ekran sie nie obawiaj bo nie widac zadnego ziarna. Co do softu to ja tez "jade" na oryginalnym bo nie mam czasu na wgrywanie, poza tym po co wgrywac jak sprawnie chodzi. Co do gier to oczywiscie jest ich sporo a ostatnio z ciekawosci wgralem sobie"Chainfire 3D" ktory emuluje m.in. uklad graficzny Tegra I udalo mi sie uruchomic gry przeznaczone na ten procesor. Z ciekawosci wgralem Samurai2 HD, wyglada ladniej niz na Iphone, a wygoda grania jest nieporownywalna. Dziala Pinball z Tegry, no i settlersow odpalilem tym razem przeznaczone na uklad Power VR. Wszystko smiga. Telefonu tez nie planuje zmieniac predko a juz na pewno nie na mniejszy, jak teraz wezme w rece Iphone kolegi bo swoj juz sprzedalem to zastanawiam sie jak moglem cokolwiek robic na tak malym ekranie:-)

Jeszcze co do przegladarki, to jesli powiekszam dwoma palcami to trzeba przewijac ale jak klikne palcem dwa razy to automatucznie dopasowuje tekst.

Jesli kupisz della to mysle ze bedziesz zadowolona. Ja swojego kupilem za 950zl, mysle ze jest wart swojej ceny. Dokupilem sobie baterie 1800 mAh choc na oryginalnej bez problemu wytrzymuje caly dzien a ja go nie oszczedzam(filmy w pracy:-) , internet do pracy) czasem w cos popykam, no I nie potrzebujesz juz oddzielnej nawigacji:-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi