Skocz do zawartości
dombeo22

Hard Brick Telefonu - naprawa (poradnik)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten sam problem, dziś przeszedłem ze cm12.1 na stocka 6.0 zrobiłem roota i chciałem zmienic dpi, uruchomiłem telefon ponownie i już się nie podniósł. Gdy podłącze go pod komputer bez baterii pokazuje mi się obraz baterii z wykrzyknikiem, a komputer wykrywa go jako nieznane urządzenie. Czy jestem zmuszony rozkręcać telefon i próbowac go podłączyć metodą "na piny" ? :/

Nie, nic nie musisz rozkręcać. Przerabiałem to dzisiaj w nocy, ostatecznie załamany koniecznością rozkręcania (przed wysyłka do serwisu z powodu pekniętej obudowy) postanowiłem zrobić wszystko, żeby tego uniknąć. Jest bardzo prosty sposób aby telefon został rozpoznany przez komputer.

Wyciągasz baterie, ponownie ją wkładasz. Naciskasz vol + i jednocześnie podłączasz kabel USB. Pojawiają się początkowe napisy z Download Mod, z informacją o błędnej weryfikacji (lewy górny róg). Trzymasz cały czas ten przycisk vol  + , aż ekran zgaśnie - po tym komputer normalnie powinien wykryć urządzenie jako Qualcomm. 

Oczywiście robisz przywracanie z kliku TOT. W instrukcji jest mowa o wyjętej baterii, tak naprawdę po podłączeniu pod kompa możesz po prostu ją wyjąć (nie wyciągając USB). Wkładasz ją przy ostatnim kroku z poradnika.

No mi w taki sposób udało się połączyć telefon z kompem, bez konieczności rozbierania. A oczywiście bez baterii też za cholerę nie łączyło nic.

Zobacz czy u Ciebie to zadziała, szkoda czasu na rozbieranie telefonu, skoro można tego uniknąć. Mój telefon wstał po tym wszystkim i już śmigam na Stock MM ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłem wszystko zgodnie z poradnikiem lecz sflasgowanie sbl1 nie spowodowało rebootu, telefon nie wchodzi również w download mode :/ Co mam zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up wypakuj ponownie TOT do innej lokalizacji i próbuj od nowa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie, powtórz wszystko zgodnie z krokami opisanymi w poradniku. Spróbuj podłączenia, które opisałem. Powoli i dasz radę, sam spędziłem przy tym 4h, i poszło bez problemu :)

A telefon uwaliłem masakra, przy włączeniu itd. tylko migała dioda na czerwono-niebiesko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki wszystkim za pomoc, na ekranie już wyświetla się radosne logo LG :)

Ręce mi się trzęsły przez cały proces, ale chyba najgorsze już za mną :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super ;) Jeśli mogę coś polecić, to praktycznie po tym poradniku (a dokładnie 9 kroku) wgrywałem Stock MM metodą opisaną tutaj - http://forum.android.com.pl/topic/133722-wgrywanie-oprogramowania-flash-firmware-dla-telefon%C3%B3w-lg-alternatywna-i-prostsza-metoda-by-bride/

W Firmware download wchodzisz oczywiście podłączając wyłączony telefon do kabla, trzymając vol + a potem zgodnie z poradnikiem, do którego dałem link - najprościej po prostu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ZetVip

Witam, Panowie sprawa nie jest ciekawa, wrócił mi tel z naprawy z kosztami do akceptacji w wysokości 1300zł: ( z uwzględnieniem rozkręcania telefony przeze mnie... Więc musze poradzić sobie sam. Robiłem wszystko zgodnie z instrukcją tak jak pisałem wcześnie i za każdym razem wyskakiwał mi błąd komunikacji, co mogę zrobić inaczej, aby jakoś wskrzesić moje LG... Chętnie podam mój numer tel., aby się z kimś zdzwonić, aby mnie pokierował lub wysłać do kogoś uczciwego moje LG. Nie uśmiecha mi się kupować nowego....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Co dokładnie dzieje się z telefonem? Reaguje w ogóle na przycisk zasilania? Jak masz w nim baterie i podłączysz do komputera trzymając vol +, wchodzi w download mode? Miga Ci niebiesko-czerwona dioda? 

Dzieje się coś w ogóle?

Edytowane przez Araa
    Nie cytujemy posta wyżej w całości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ZetVip

@up

Nic sie nie dzieje DEAD!!!

Edytowane przez Araa
    Nie cytujemy posta wyżej w całości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    olbaid
    Napisano (edytowane)

Cześć

Jak większość użytkowników chciałem wykonać aktualizację z llipop na MM programem LGFlashTool2014 ...ale coś poszło nie tak ..

W tej chwili nie działa:

- uruchomienie telefonu - pojawia się logo z komunikatem komunikat "boot verification faild couse: MISMATCH_SIG_LEN"

- download - tu muszę poprawkę nanieść - telefon rozpoznawany jest jako RELINK HS-USB QDLOADER 9008 (COM10) - ta informacja się pojawiła po wgraniu sterowników z http://forum.android.com.pl/topic/262761-hard-brick-telefonu-naprawa-poradnik/

Tu telefonu jeszcze nie rozebrałem

z góry bardzo dziękuje z podpowiedz co dalej :)

Edytowane przez olbaid

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi