Skocz do zawartości
dombeo22

Hard Brick Telefonu - naprawa (poradnik)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , wszystko robie jak jest opisane. Wszystko wychodzi lecz po flashu sbl1 telefon sie nie restartuje. Nie mozna wejsc w recovery. Windows po 5 s. znow widzi telefon jako nieznane urzadzenie. Zmienialem porty com , porty USB i dalej to samo :(  Da sie jeszcze cos zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj tego.

http://www.mylgphones.com/unbrick-lg-g3-qhsusb_bulk-qualcomm-9008-by-lg-smart-boot-diag-tool-all-lg-g3-variants.html

Później fastboot'em wgrywasz LAF'a i masz download mode.

Edytowane przez Bombel757

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie. Problem jest następujący. Korzystałałem z telefonu w pracy w nocy, nagle się wyłączył i nie chciał włączyc. Wszedlem w recovery zrobiłem hard reset i nic z tego, dalej nie odpalał. Postanowiłem ze wgram od nowa system, wgrałem programem LG flash tool 2014, wszystko poszło ładnie, program wyświetlił zeby odpiąc telefon i uruchomić. Telefon się włączył i wyświetlał cos boot failed error nie pamietam juz. Po tym lg flash tool przestał widziec telefon i znikł download mode. Wyczytałem ze musze od nowa wgrac plik laf.img. Ściągnąłem adb fast boost, telefon się połączył w trybie fastboot , ale była juz pozna godzina wiec postanowilem ze skoncze rano. Rano okazało sie ze telefon wcale nie wchodzi w tryb fast boot program go nie widzi. A komp pokazuje telefon jako port com RELINK HS-USB QDLoader 9008. Czy mi to wyglada na to ze telefon nie ma systemu, nie ma download mode i nie ma fastboot mode. Da się jakoś go uratować? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko

@@michal15qaz podpinam tutaj. Skoro masz gwarancję to wyślij naprawią od ręki. Miałem to samo. Nie bawiłem się w naprawy bo jak skoro jest gwarancja to po co się bawić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

dobra, zrobiłem wszystko wg tego poradnika http://forum.android.com.pl/topic/262761-hard-brick-telefonu-naprawa-poradnik . Program wykrwa port com, test AP zwraca PASS natomiast test EMMC zwraca FAIL. Uwalony całkowicie ? 

post-180878-0-36787100-1467732145_thumb.png

Edytowane przez Araa
    Tagi spoiler obowiązkowe proszę pamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ZysuPL

A tak z ciekawości to czym jest "sbl1" i za co odpowiada, skoro sflashowanie jej jest takie niebezpieczne w tym przypadku? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dobra, zrobiłem wszystko wg tego poradnika http://forum.android.com.pl/topic/262761-hard-brick-telefonu-naprawa-poradnik . Program wykrwa port com, test AP zwraca PASS natomiast test EMMC zwraca FAIL. Uwalony całkowicie ? 

Niestety mam  to samo pomocyyyy :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możę ktoś mi powiedzieć o co chodzi ?

Przechwyt_apxpwqs.jpg

Edytowane przez bartekc00
    obowiązkowe tagi spoiler do zdjęć, screenów, filmów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi