Skocz do zawartości
dombeo22

Hard Brick Telefonu - naprawa (poradnik)

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzięki za ten poradnik! Zrobiłem wszystko po kolei i fon wrócił do żywych. Już chciałem lecieć na serwis, a tu jedyny temat z moim problemem do rozwiązania. Piwko poleciało :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój G3 wyłączył się i przy włączeniu widniało tylko logo lg. Stwierdziłem, że to wina ROM'u który dotychczas działał bez zarzutów i próbowałem wgrać stockową wersje systemu. TWRP nie startował ale DL mode tak, tylko że w trakcie instalacji przez LG flash tool telefon wyłącza się i zaczyna widnieć w systemie jako Qualcomm 9008. Poradnik nie pomógł, a kiedy wyjme baterie znów działa DL mode. Co mam robić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@dombeo22 Dzięki, nie wiem jak to się stało, ale po przeczytaniu stwierdziłem że spróbuje raz jeszcze i mimo, że niczym nie różniło się to od poprzednich czynności, tym razem zadziałało i system jest postawiony.
    Edit: Nawet nie udało mi się przejść przez ustawienia startowe i system się wyłączył. Przy włączeniu występuje zacięcie i dźwięk jak przy zacieciu się komputera. Można coś z tym zrobić, czy raczej odesłać na gwarancje?

Edytowane przez Michał Reczulski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to chyba obecnie bardziej odpowiednie miejsce dla mnie, bo mam bricka po dzisiejszej zabawie z modemami. W jednym z wątków podane metody u mnie nie działają, driver nawet po resecie po wyłączeniu podpisów nie ładuje się jak powinien i mam nieznane urządzenie: . Widać muszę dobrać się do bebechów i zmusić go aby był 9008, ale tam jest taka blaszka i nie chce jej wyrwać, czy trzeba wyciągać cała płytę, aby zrobić zworkę?

Nie bardzo bym chciał ją wyciągać, bo mam tam pastę MX-2 na procesorze i trochę byłoby czyszczenia (dobry patent na zmniejszenie temperatur i działa). Muszę jakoś do tej blaszki dobrać.

Edycja:

Błaszka usunieta. :-)

Ale te piny strasznie małe.

dodana zawartość
    Dnia 31.12.2015 o 17:34, dombeo22 napisał:

-krótki kabel wyjęty z oplotu (zdjęcie przykładowego kabla -

Spoiler

sgR2GW.jpg

KROK 3.1 / 3.2 WYKONAJ TEN KROK TYLKO JEŚLI TWÓJ TELEFON Z WYJĘTĄ BATERIĄ PO PODPIĘCIU DO KOMPUTERA WIDNIEJE W MENEDŻERZE URZĄDZEŃ JAKO NIEZNANE URZĄDZENIE USB (cos tam) !!!

3.1 Wyjmij baterię ze swojego telefonu, odkręć całą plastikową osłonę ( telefon posiada ich dwie a ty masz okręcić tylko tą część na której jest aparat [9 śrubek]) UWAGA! Jedna śrubka obok aparatu jest innego rozmiaru, pamiętaj o tym i nie wymieszaj jej z pozostałymi. Następnie zdejmij metalową osłonę która znajduje się obok aparatu.

3.2 Przyłóż jedną z końcówek kabelka do GND a drugą do punktu pokazanego na obrazku. Trzymając te punkty złączone podepnij kabel USB do telefonu. Jeśli od razu po podpięciu kabla usb i jednoczesnym połączeniu dwóch punktów windows wykryje urządzenie (wyda dźwięk podłączenia urządzenia) możesz już rozłączyć dwa punkty ale NIE WYPINAJ PORTU USB! innymi słowami - Mostkujesz piny -> podłączasz przewód USB -> zdejmujesz mostek po usłyszeniu wykrycia urządzenia przez system Windows, ale USB nadal pozostaje podłączone.

Spoiler

nLUfGW.jpg

KROK 9

Skręć cały telefon do kupy (nie zapomnij o metalowej blaszce) i dokręć dokładnie wszystkie śrubki.

Sukces telefon odzyskany!

No i powiem, że bardzo dobrze napisany przewodnik i telefon odżył bez problemu od razu pokazując bateryjkę ładowania.

Dodałabym od siebie 2 modyfikacje opisów i rozwiązań do tego mini przewodnika.

Przed krokiem 1 to zdjęcie z kabelkami, to jest trochę trudne do realizacji, chyba, że mówimy o sztywnych drucikach.

Tu jest ryzyko, że może się coś poruszyć i zrobić zwarcie lub przepięcie.

Krok 3.2

Znalazłem lepsze rozwiązanie w kwestii stabilności połączenia tych punktów, po kombinacjach z drucikami, drutami.

Mianowicie 2 połączone, splecione igły takim drucikiem miedzianym jak na zdjęciu, więc łatwo uzupełnić opis i tylko dodać te igły.

Co to daje, a to, że taka igła trafi w ten malutki punkcik, a druga w masę i zatrzask blaszki. Jedną ręką da się to utrzymać a drugą wpiąć kabel USB.

Działa na 100% i jest bezpieczniejsze.

Spoiler

igla.jpg

Krok 9

Tu bym dodał ważną informację, chodzi o to, aby przed skręceniem obudowy, wyjąć baterię, ryzyko zwarcia duże. Ja się zastanawiałem, czy mogę wyjąc, czy nie, aż w końcu przed skręceniem wyjąłem, ale wielu może to skręcać z baterią w środku, nie polecam. Zwłaszcza, gdy się montowało blaszkę, ale także ten górny plastik, mogą być przepięcia i procesor padnie. Dopisałbym wyjąć baterię już w tym punkcie.

Poza tym świetny opis, rzeczowy.

Edytowane przez Araa
    Dodaje spoiler w cytat.
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@cybertex dzięki za radę, faktycznie zapomniałem o baterii :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam nietypowy problem z moim G3 Brickiem. Mianowicie Brick powstał kiedy chciałem wgrać fabryczne oprogramowanie V30n pobrane ze strony lg firmware. Odpaliłem flash toola. Program wyczytał telefon, czas flashu leciał ale nic się nie działo. na telefonie nie wyświetlił się ani port a posek postępu wskazywał 0%. po około 20 minutach odłączyłem telefon i uruchomiłem go ponownie. System nie startuje. Na chwilę pokazuje się logo LG a zaraz potem pokazuje się okienko Firmware update (bez napisu Download mode). Tak samo jest kiedy próbuję wejść do twrp. Próbowałem przywrócić do życia telefon metodą z powyższego postu. Było wymagane stykanie do masy. Telefon wykrywa jako relink hs-usb qdloader 9008 lg Niby wszystkie pliki wgrywają się prawidłowo bo jest różny czas wgrywania. jednak po włożeniu baterii i wgraniu ostatniego telefon uruchamia się ale dalej jest tak samo jak przed zabiegiem. Następnie próbowałem 

metode. Kiedy wykryję telefon po chwili wyświetla się komunikat że telefon nie może wejść w download mode. Oczywiście tradycyjnie przez flash toola również nie idzie. Nie mam już pomysłów. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?

Edytowane przez dragus1208
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko

@dragus1208 możliwe, że padła płyta głowna. 

Edytowane przez Araa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbowałem na innym komputerze i druga metoda za którymś razem zadziałała. telefon wrócił do żywych :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon wykrywa mi jako Qualcomm HS-USB QDLoader 9008

Przy sprawdzaniu Boardem wyskakuje Failed to open partition from EMMC.

Oznacza zgon płyty?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi