Skocz do zawartości
dombeo22

Hard Brick Telefonu - naprawa (poradnik)

Rekomendowane odpowiedzi

Przerobiłem cały poradnik, nie było łatwo połączyć telefon z komputerem. Jak już się udało dalsza część przebiegła sprawnie ale telefon dalej nie wchodzi w download mode :/

edit #1   Po trzech próbach nic. znalazłem ten sposób i telefon wszedł w download mode od razu.

edit #2   Instaluję Stockową wersję TOT przez LGUP i instalacja przebiega pomyślnie w 100% ale telefon zostaje na logu LG i już nawet tryb download mode nie działa.

edit #3   Łączenie przez piny opanowałem już do perfekcji. Próbowałem flashować każdy plik z archiwum TOT'a odzienie i sbl1 jako ostatni z włożoną baterią, mam teraz system AAT Mini OS 3.1 i myślę czy by nie flashować tak Stocka. Może by działał, bez download mode ale zawsze.. tyle że to robota na marne bo cały proces trwa ponad 6h (pliki długo się wgrywają).

Czy ktoś to ogarnia ??

Dzięki...

Edytowane przez modzel116

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam , dzisaij mój G3 zaczął dziwnie się zachowywać . 

Mianowicie pół dnia nie miał zasięgu , po czym jak go zresetowałem to wyskoczyła optymalizacja aplikacji. OK poczekałem , po optymalizacji aplikacji telefon włącza system jestem na ekranie i po chwili wywala mi logo LG z boot loop ...... Zaktualizowalem softa przez LG update tool - to samo , telefon po optymalizacji aplikacji i uruchomieniu androida wpada w bootloop od razu... 
    Właśnie zrobiłem hard reset - zoptymalizował aplikacje i znowu wpadł w boot loop od razu.... 

Drodzy koledzy i koleżanki , czy jesteście w stanie mi pomóc ;/ ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kuźwa jak mam to zrobić skoro przy rozpakowywaniu na koncu jest błąd ze plik jest uszkodzony to jest wina mojego kompa czy juz pliki przestarzałe ? juz chyba ze 4 pobrałem i zawsze to samo pomoze ktos czy wyjpieprzyć telefon do śmieci????

zrobilem udal;o sie nie wiem jak ale udalo telefon zyje dziekuje za poradnik

Edytowane przez Glamour15

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko

Musisz programem odpowiednim rozpakować. U mnie na w10 też był problem by to rozpakować. Użyłem jakiegoś programu i się udało.

Dirty Unicorn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U Mnie ten program Board w kroku 5 wchodzi w tryb brak odpowiedzi gdy rozpakowywuje plik system .

Nazwa pliku tot   LGD855AT-00-V10e-EUR-XX-JUL-08-2014-16G+0

Dobra wszystko zrobiłem ale nie wchodzi Mi w tryb download

Edytowane przez coolfon1988

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam przy wgraniu twrp tel się wyłączył i wisi teraz na qualcomm HS-USB QDLoader 9008 chciałem go ożywić tą metodą ale przy zmianie w cmd

bcdedit -set TESTSIGNING ON

wyskakuje "wartość jest chroniona przez zasadę bezpieczeństwa rozruchu i nie można jej zmienić ani usunąć"

Powiedzcie mi jak mam to zmienić bo bez tego mi nie chce ruszyć ten program

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@bociek22 sprobuj uruchomić cmd jako administrator

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

uruchamiam jako administrator. Jakbym tego nie zrobił to nawet ten pierwszy wiersz by nie przeszedł. Moze mam uruchomić komputer w jakimś innym trybie albo coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa

@bociek22 Musisz wejść w ustawienia BIOS komputera / laptopa i przełączyć opcję Secure Boot na disabled

Co i jak np pod tym linkiem https://www.eightforums.com/tutorials/17058-secure-boot-enable-disable-uefi.html

i w przykładowych filmikach na YT: https://www.youtube.com/watch?v=S0sY0DWtRNw https://www.youtube.com/watch?v=ElzvaL96cw0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Silux

Witam, postępuję według bardzo podobnego poradnika, który jest pod LG L90 - LINK 

Przy tutejszym kroku 6. po naciśnięciu START wyskakuje komunikat "AP CHECK START" lecz proces ten się nie kończy. Proszę powiedzcie mi jeśli wiecie co innego mogę zrobić w tej sytuacji.

Spoiler

1.png

Poradziłem sobie z problemem robiąc wszystko tak samo na innym komputerze. Całość zajęła mniej niż 10 minut.

Edytowane przez Silux
    Problem rozwiązany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi