Skocz do zawartości
dombeo22

Hard Brick Telefonu - naprawa (poradnik)

Rekomendowane odpowiedzi

a u mnie g3 dalej nie reaguje. Zaniosłem nawet do serwisu telefonów ale tam tez rozkładają ręce i mowią ze wymiana płyty tylko pomoże. Naprawde nie da sie z tym juz nic zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pv808

Komputer widzi mi telefon jako Qualcomm HS-USB QDLoader 9008, czyli niby ok, jednak w kroku 6 przy teście AP check wywala mi komunikat ”Device was not found in dload trying flash programmer. TEST aborted!”.  Natomiast program SmartBootDiag wyrzuca komunikat ”Device not in Download Mode. (Sahara), AP Chip is not working”. Da się z tym coś jeszcze zrobić czy kosz pozostaje?

Francuskie forum + you tube i problem rozwiązany. Telefon póki co śmiga.

Edytowane przez pv808
    Rozwiązanie problemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam Po rozpakowaniu softu nie mam dbi dbi.img  w BoardDiag

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rev0N
    Dnia 31.12.2015 o 17:34, dombeo22 napisał:

Nie mogę nic pobrać z tego linku

Edit. Udało już się pobrać

dodana zawartość

Wszystko robiłem wg. instrukcji, ale pomimo kilkudziesięciu próbach nie udało się przejść kroków 3.1 i 3.2.

Edytowane przez Rev0N
    Dodanie tekstu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak telefon najpierw mi się zawiesił, później wyłączył, a teraz nie chce już włączyć to znaczy, że padła płyta głowna? jak podepnę ładowarkę to nawet dioda się nie świeci

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w skrocie - dwa dni temu zlapalem pierwszego BSODa, a raczej bsod loopa:) gdzie po paru resetach i bluescreenach w koncu tel uruchomil sie normalnie

sytuacja zaczela sie powtarzac, nastepnego dnia po ktoryms bsod nie dalo sie juz normalnie telefonu uruchomic tylko ciagle bsod zanim system ruszy na dobre

poczytalem, ze moze byc to kwestia programowa (4 dni wczesniej byl ostatni update lineage os, ale wszystkie te dni tel chodzil normalnie. Pierwszy bsod wyskoczyl przy wchodzeniu w przegladarke www. Dluzszy czas nie korzystalem juz z kernel adiutora). Pojawila sie tez kwestia wilgoci. Jako ze 2 dni wczesniej bylem z telefonem na dlugim spacerze po lesie w sniegu itd to poszedlem tym tropem = skorzystalem z porady pieczenia plyty glownej przez 10min w 180 stopniach:)

Po tym zabiegu telefon sie juz w ogole nie wlaczal. Nie wchodzi w download mode. Jedyny moment, ze cokolwiek jest na wyswietlaczu to gdy bez baterii podlacze go do kompa to typowy obrazek niemoznosci ladowania sie wyswietla. No to nie kombinujac zaczalem korzystac z tego poradnika.

Telefon normalnie wykrywany jako Unknown Device. Po zainstalowaniu sterownikow i zlaczeniu pinow wykrywany poprawnie jako Qualcomm.... na COM7.

Poradnik wykonuje krok po kroku, wszystko odbywa sie jak opisane. I gdy fleszuje sbl1 - telefon nie restartuje sie w zaden widoczny sposob. Dalej ciemno i nic. Jedyne co, to po dluzszej chwili slychac dzwiek podpiecia urzadzenia usb i na nowo pojawia sie jako UnknownDevice.

Mimo juz 3 prob procedury opisanej poradnikiem - ciagle takim sam efekt po sbl1, nawet gdy raz od razu po sfleszowaniu sbl1 odlaczylem go od usb to i tak telefon dalej nie reaguje, czarny.

Cegla? Jakies pomysly?

W ogole jezeli udaje mi sie go wykryc jako Qualcom... to daje to jakas mozliwosc dostania sie do zawartosci pamieci? Dane bym sobie chociaz jakos skopiowal:)

p.s. z drugiej strony - jak przeflashuje jednak wszystkie pliki poza sbl1 to nadpisze w ten sposob dane w pamieci wewnetrznej? to na wypadek ewentualnej wysylki do serwisu

Edytowane przez klos6rafal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie zawsze ta metoda ma sens, bo wystarczy wygrzać EMMC (od strony aparatu) i telefon żyje bo to kość odpowiedzialna na boot aparatu natomiast kość odpowiedzialna za system to jest po stronie przeciwnej i jest "sklejona" na cpu... dlatego wgrywanie to idiotyzm ale cóż.... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.  Czy mógł by mi ktoś pomóc uratować telefon ? Przed próbą wyrywania telefon cały czas byl w trybie download  modę a teraz po kilkunastu  próbach nie reaguje na nic i na ekranie nie pokazuje się nic.  Komputer wykrywa go jako Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 lecz w programie pokazuje cały czas 

Device was not found in dload trying flash programmer. TEST aborted!”

bardzo prosze o pomoc bo już mi ręce opadają...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a mam pytanie, kosci działaja. spróbuj wygrzać kosci, bo moze sa dobre tylko puścił topnik i dlatego nie chce załączyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie. Wybaczcie, że odgrzewam kotleta, ale mam pytanie. Czy plik TOT to to samo co firmware w formacie .kdz?? Pytam, bo gdy pobieram plik z pierwszej strony to przy próbie rozpakowania wyskakuje mi błąd, że archiwum jest uszkodzone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi