Skocz do zawartości
dombeo22

Hard Brick Telefonu - naprawa (poradnik)

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.09.2017 o 17:32, pv808 napisał:

Komputer widzi mi telefon jako Qualcomm HS-USB QDLoader 9008, czyli niby ok, jednak w kroku 6 przy teście AP check wywala mi komunikat ”Device was not found in dload trying flash programmer. TEST aborted!”.  Natomiast program SmartBootDiag wyrzuca komunikat ”Device not in Download Mode. (Sahara), AP Chip is not working”. Da się z tym coś jeszcze zrobić czy kosz pozostaje?

Francuskie forum + you tube i problem rozwiązany. Telefon póki co śmiga.

Mam ciągle ten komunikat. Czy mógłbyś coś więcej napisać, bo już nie wiem co robić. Robię wszystko jak w poradniku.

Edytowane przez heniek62

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie też padł G3. Wziąłem się za naprawę, ale na samym początku już dwa problemy: Po wpisaniu w CMD polecenia pojawia się komunikat: Nazwa 'bcdedit' nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne, program wykonywalny lub plik wsadowy. Sterowniki oczywiście zainstalowane i uruchamiam z administratora. A drugi problem to taki, że archiwum z TOT jest puste lub uszkodzone. Co z tym zrobić?

Edytowane przez elektronic-27

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Wgrałem Flashtool2014 wersję v30o do mojego G3. Przy pierwszym uruchomieniu wszystko przebiegło ok. Po restarcie pojawia się na około 10 minut logo LG a następnie prze kolejne 20 minut trwa optymalizacja aplikacji a natsępni ponownie wraca do logo Lg i tak w koło.

Proszę Szanownych forumowiczów o pomoc o co chodzi. Dodam że wgrywanie plików kdz flashtoolem przebiega poprawnie. Dodatkowo są momenty, że dotyk przestaje działać i można tylko pracować na smartfonie poprzez mysz podpietą do usb.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lasica

@Peter2175 Zapoznaj się dokładnie z tym tematem, może znajdziesz odpowiedź na swój problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Mam takie pytanie po co ten kabel USB ? i czy wg tego poradnika uruchomię LG440 spirit 4G ?

Edytowane przez Marek_S

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa
    23 godziny temu, Marek_S napisał:

Mam takie pytanie po co ten kabel USB ? i czy wg tego poradnika uruchomię LG440 spirit 4G ?

Przeczytaj dokładnie poradnik, pkt 3.2, to się dowiesz po co kabel.

To jest poradnik dla LG G3 (d855) . Tobie na pewno nie uda się dzięki niemu zadziałać na LG440

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam Lg L70 d320n, zostałem odesłany do tego tematu dla g3 (?), mam pobrany plik kdz, ale co powinienem wybrać w programie boarddiag? Tam gdzie mamy AP Chipset?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kwaany

Czesc wszystkim, 

Wgrywam wszystko zgodnie z poradnikiem jednak na samym koncu jak wgrywam sbl1 telefon znika z menadzera urzadzen i cyklicznie dostaje komunikat w windowsie, ze nie mozna rozpoznac urzadzenia.
    Wgrywalem to od poczatku juz z 5 razy i zawsze efekt taki sam. Telefon jest uceglony na dobre? Jest szansa, ze sie w koncu kiedys zrestartuje i bede mogl wejsc w download mode? Moze brakuje mi jakich sterownikow? 
    Poratuje ktos rada? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi