Skocz do zawartości
nieubezpieczony

Samsung Galaxy S5 przestał wykrywać kartę microSD

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, Dzięki za szybką odpowiedź. Jeszcze nie przetestowałem tego programu gdyż mam chwilowe problemy z komputerem. Karta pamięci to kingston. Jak usunołem z karty 2 filmy (dość duże pliki) to problem nie zniknął.

[Dodano: 17 marzec 2016 - 17:24]

Mam jeszcze jedną pytanie. Otóż zamówiłem w końcu nową kartę. Na starej karcie ma muzykę, zainstalowane programy, ustawione dzwonki. Czy jak podłączę startą karte do komputera wszystko skopiuje do jednego folderu a potem podłączę nową karte i z folderu wszystko skopiuję na karte to czy wszytsko na telefonie będzie dzialać. Mam na myśli aplikacje, ustwione dzwonki etc. Nie mam roota. Wiem że to proste pytanie ale chcę mieć pewność.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Draco73

Jak nie masz root to aplikacje na 100% są zainstalowane na wewnętrznej pamięci. I jeżeli nie przenosiłeś dane aplikacji ręcznie w ustawieniach na kartę SD to po wymianie karty będą działać normalnie. Pomijając takie aplikacje jak np. Nawigacje. Jeżeli mapy trzymasz na karcie SD. Co do dzwonków to jeżeli dźwięki (które np. sam robiłeś lub jakieś ściągnięte) nie są na karcie SD to nic się nie przestawi.

Co do nowej karty to bym ją przygotował od początku. Czyli sformatował w telefonie i później tylko poprzerzucał muzykę,filmy i zdjęcia do odpowiednich folderów. Na starej karcie mogą być jakieś pliki śmieci które mogły się na zbierać.

A jeżeli masz jakieś dane aplikacji po przenoszone na kartę SD to z powrotem je przenieś na pamięć wewnętrzną przed wyjęciem starej karty.

Wysłane z mojego SM-G900F

Edytowane przez Draco73

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź. Masz racje chodziło mi o dane aplikacji. Karta głównie mi służy do przechowania muzyki i danych aplikacji. Z chęcią by przeniósł dane aplikacji do wewnętrznej pamięci telefonu ale nie mam tam już miejsca (stąd karta pamięci). O dzwonki mi chodzi mi oto że plik muzyczny jest na karcie pamięci i jak zmienię kartę to żeby telefon nadal odczytywał dźwięk dzwonka z tej karty. Jeżeli zmienię kartę pamięci to nie chciałbym mieć tego szarego pola i instalować aplikacji jeszcze raz. Gdzieś znalazłem informacje żeby kopiować dane aplikacji wraz z ukrytymi folderami. Po prostu nie chcę tracić aplikacji i instalować ich jeszcze raz zwłaszcza że i tak nie mam już wolnej pojemności w pamięci telefonu (mam wolne około 500 mb ale przy takiej ilości wolnego miejsca nic nie można zainstalować)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Draco73

@@olafek4

Tu w tym temacie w drugim poście ktoś napisał że jak tak przeniesie się pliki to aplikacje nie będą działały http://forum.android.com.pl/index.php?/topic/274136-Przerzucenie-zawartości-karty-pamięci-na-drugą

Nie wiem na ile to jest prawda. Nigdy nie miałem danych aplikacji na karcie SD.

Musisz sprawdzić sam.

P.S. Do podziękowania na forum służy specjalny przycisk :)

Edytowane przez Draco73
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem nową kartę. Ze starej karty próbowałem skopiować pliki na wszystkie sposoby. Raz jak podłączałem kartę gniazda pamięci to nic się nie skopiowało ( prędkość 0k/s) potem do gniazda włożyłem nową karte a a telefon ze starą na usb. Znów próbowałem kopiować ale pokazywało mi się że na nowej nie mam pamięci chociaż obie maja taka samo pojemność. Więc kopiwałem folder po folderze. Patrze na komputrze skopiowąłem 0 bajtów. Ale sprawdzam później w komórce i też nic. Naprawde nie wiem co mam robić . Póbowałem też skonować starą karte , też bez skutku. Jedyne co to ze starą karta działa muzyka i cześć przeniesionych startych aplikacji ( oprócz kilu które przenisłem jak już karta zaczeła się psuć)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Draco73

Kolego jeżeli ta Twoja pierwsza karta jest podróbka (tz. Zamiast 32 ma np 8 GB ) lub jest padnieta to nie ma sensu kopiować jej bo nie wiadomo które pliki są nieuszkodzone. Oczywiście można spróbować to ustalic ale jest to bardzo czasochłonna praca. Najlepiej nową kartę przygotować od podstaw i zapisać na niej nowe pliki.

A tą nową kartę kupiłeś na jakiejś aukcji czy w jakimś dobrym sklepie typu mediamark. Bo jeśli na aukcji lub gdzieś w jakimś komisie telefonów to sprawdź ja czy tym programem co wcześniej pisałem czy nie jest podrobka bo szkoda kasy i nerwów .

Jeżeli przetestujesz stara i nową kartę tym programem i będą jakieś błędy ( okaże się że są uszkodzone lub podróbki ) oddaj je na gwarancji.

Edytowane przez Draco73
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obie karty były kupione na amazonie. Stara to Knigston a nowa to Sandisk. Zrobię tak jak mówiłeś i zrobię nową karte od nowa. Miałem nadzieje że nie będę musiał instalować i przenosić wszystkich aplikacji od nowa gdyż jest to czasochłonne i nie mam ostatnio za dużo czasu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Draco73

Sprawdź najpierw tą drugą kartę tym programem czy jest wporzadku.

Żeby uniknąć znowu problemów z karta.

Jak możesz to wstaw tu logi z programu.

Edytowane przez Draco73
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki, nowa karta już sprawdzona, Nie wstawię logów bo już jest w telefonie. Najpierw na kartę wstawiłem bibliotek muzyczną z komputera i nie musiałem ustawiać dzwonów od początku. Teraz już tylko appki przeinstalowuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Draco73

A testowałeś starą kartę?

Jakbyś testował to też bym z ciekawości zobaczył logi.

Oczywiście jeżeli to nie kłopot.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi