Skocz do zawartości
lukasz779

Ładowarka samochodowa do Hero - jaką kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam kupić ładowarkę samochodową do mojego Hero. W opisie technicznym przeczytałem, że hero ma w telefonie złącze mini usb. Na allegro jest dostępnych wiele ładowarek ze złączem mini usb które podobno pasują do htc. Mam jednak problem ponieważ na zdjęciach aukcji owe mini usb różni się od tego które jest u mnie w hero - u mnie wtyczka jest prostokątna z lekko ściętym tylko jednym rogiem, natomiast ładowarki oferowane na aukcjach mają wtyczki usb ścięte z dwóch stron. Domyślam się po wyglądzie że taka ładowarka nie będzie pasowała do mojego hero. Czy złącze w moim htc to również mini usb, czy jakieś inne oraz jakiej ładowarki powinienem poszukać?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Viteq

Jeszcze nie mam Hero, ale z tego co wiem to to jest to samo, w końcu nazwa złącza nie jest wzięta z powietrza tylko określa jakiś standard. Po prostu HTC sobie ścięło tylko jeden róg, pewnie to miało być oryginalne czy coś. Kable mini USB są bardzo powszechne, stosowane do podłączenia do kompa: nawigacji samochodowych, aparatów cyfrowych, zarówno kompaktowych jak i lustrzanek, czytników kart pamięci takich trochę większych niż te wpinane bezpośrednio w USB czy chociażby zewnętrznych dysków twardych. Jeśli masz któreś z tych urządzeń to po prostu sprawdź czy kabel od niego pasuje do Hero

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hero ma złącze ExtUSB ale wtyczki mini usb bez problemu pasują, gwarantuje Ci to, sam używam ładowarki samochodowej od nawigacji ze złączem mini usb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ja podłączam mojego Hero kabelkiem do radia(mam wyjście USB) i bez problemu ładuje, a co więcej normalnie mogę słuchać mp3 w głośnikach samochodowych:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadam ładowarkę od nawigacji lark i mój hero nie wykrywa podpiętej ładowarki choć auto jest nawet na włączonym silniku(?)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dyfren

Dwa pytania:

1. Ładowarka jest w standardzie USB? (sprawdź napięcia w instrukcji od Larka)

2. Sprawdź czy masz prąd w gniazdku samochodowym. Mówię o tym bo często się zdarza że auta posiadają gniazdo zapalniczki to nie jest ono podłączone do instalacji samochodu.

P.S.

Drugi punkt jest profilaktycznie nie wiem czy jechałeś swoim autem lub autem w którym masz sprawdzone gniazdo. Dodatkowo zazwyczaj najprostsze rozwiązania zazwyczaj są najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Viteq

Teraz i ja sie moge wypowiedziec. Swojego hero bez zadnego problemu laduje w aucie kablem zasilajacym od nawigacji mio, jedynie musze ten kabel odlaczac od uchwytu nawigacji (tego przyssanego do szyby) bo do niego hero nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    d0mi5

Ja polecam ładowarkę HTC CC C100.

Bardzo dobre wykonanie, odpowiednia wydajność

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x