Skocz do zawartości
lukasz779

Ładowarka samochodowa do Hero - jaką kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Zbig
    Ja polecam ładowarkę HTC CC C100.

Bardzo dobre wykonanie, odpowiednia wydajność

I to jest cenna uwaga. Do szybkiego okołogodzinnego pełnego naładowania od zera Hero potrzebuje prądu o natężeniu 1A. Tyle daje firmowa ładowarka sieciowa, ale to dwukrotnie więcej niż przewiduje standard USB (w podstawowej wersji) i niż oferuje większość tanich ładowarek USB z wtyczką zapalniczki.

---------- Post dołączono o 00:06 ---------- Poprzedni post napisano o 23:50 ----------

Posiadam ładowarkę od nawigacji lark i mój hero nie wykrywa podpiętej ładowarki choć auto jest nawet na włączonym silniku(?)

Hero zaczyna się ładować dopiero po spełnieniu jednego z dwóch warunków:

• wykryje, że jest podłączony do komputera a następnie się z nim "dogada" i "wynegocjuje" zgodę na pobór prądu
    • wykryje, że jest podłczony do ładowarki (wtedy zaczyna ciągnąć prąd bez dalszych ceriegieli)

Żeby zaszła ta druga sytuacja, ładowarka musi być wyposażona w prosty układ wykonany na kilku rezystorach, który "podciąga" linie danych do zasilania w odpowiedni sposób. Problem w tym, że w rozwiązaniach urządzeń ładowanych przez USB przez dość długi czas istniała (i pewnie istnieje do dziś) swego rodzaju wolna amerykanka, odpowiednie standardy i wytyczne zostały opracowane stosunkowo niedawno a na dodatek prawdopodobnie nie wszyscy producenci jeszcze się do nich stosują. Bardzo możliwe zatem, że Twoja ładowarka nie posiada tego prostego "wykrywacza" albo ma go zrealizowanego w inny sposób, którego Hero nie lubi/nie rozumie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ironek

Czy ładowarka od GPSa trak o właściwościach: INPUT: DC 12-24V OUTPUT: DC 5V --- 1.5 A nada się do Herosa? Tzn, czy nie zaszkodzi w żadnym stopniu baterii? (oryginalna ładowarka sieciowa ma INPUT: 100-240V~0.2A OUTPUT: 5V --- 1A)

Edytowane przez Ironek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zbig
    Czy ładowarka od GPSa trak o właściwościach: INPUT: DC 12-24V OUTPUT: DC 5V --- 1.5 A nada się do Herosa? Tzn, czy nie zaszkodzi w żadnym stopniu baterii? (oryginalna ładowarka sieciowa ma INPUT: 100-240V~0.2A OUTPUT: 5V --- 1A)

Zaszkodzić nie zaszkodzi, ale może się nie "dogadać" z Hero, jeżeli nie ma odpowiednich połączeń w środku (patrz mój post wyżej).

Co do parametrów:

- napięcie (V) - musi się zgadzać, ma być 5V, ale tyle daje każda ładowarka USB

- wydajność prądowa (A) - określa, jaki prąd ładowarka jest w stanie oddać i dla Hero powinna wynosić nie mniej niż 1A a telefon weźmie tyle ile potrzebuje, czyli ok 0,7 - 1A. Mówiąc krótko - będzie "zapas" a ładowarka będzie mniej się grzała - jest to sytuacja wręcz pożądana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Viteq

Wcześniej pisałem że ładuję ładowarką od nawigacji. Nawigację sprzedałem bo stwierdziłem że mi jest nie potrzebna, bo wystarcza mi ta w telefonie. Ładowarkę niestety też. W zamian kupiłem jakiś czas temu ładowarkę samochodową HAMA, wyjście miniUSB, output: 5V 1A. Sprawuje się świetnie. Telefon w trybie czuwania ładuje migiem. Podczas używania nawigacji również szybciej ładuje niż telefon się rozładowuje. Ma diodę informującą o działaniu i wtyk który pewnie i ciasno siedzi w gnieździe zapalniczki (a to niestety nie jest standard). Kosztowała ok 30 zł w jakimś megasklepie RTV (bodajże w Saturnie)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zyga00

Również firmowa ładowarka htc ma końcówkę ścięta z obu stron

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ahela
    Ja polecam ładowarkę HTC CC C100.

Bardzo dobre wykonanie, odpowiednia wydajność

Również posiadam tą ładowarkę,bardzo fajna a do tego oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W związku z zarządzeniem administracji obecny temat o ładowarkach zostaje zamknięty.

Dalsze kwestie związane z ładowarkami należy omawiać tu:

Ładowarki - Forum Android.com.pl

Ewentualne uwagi proszę zgłaszać administracji ;)

Edytowane przez WithoutName

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x