Skocz do zawartości
BlueBlazer

Rootowanie Note 5

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowilem poswiecic flage i gwarancje w imie bezpieczenstwa urzadzenia i zrobic roota. Jednak jako, ze w razie ubicia telefonu, serwis europejski za reanimacje urzadzenia pewnie zawola niemala sume, trzeba miec pewnosc, ze roota wykona sie odpowiednio. Dlatego pytanie do tyhc, ktorzy juz roota maja - ktorym sposobem robic, i czy sa jakies mankamenty roota, poza niedzialajcym Samsung Pay. Czy sa problemy z deep sleepem? Czy trzeba zmieniac kernel czy mozna zostac na oryginalnym?

Edytowane przez camdell
    Dodano prefix

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No prosze... root fajna sprawa. Mialem od zawsze ale poki co na n5 sie jakos trzymam. Z tego co czytalem na xda to n5 raczej dobrze znosi roota. Ludzid najczesniej wgrywaja custom kernel artera i maja od razu fajny kernel i roota. Do tego rom od dr.ketana i 8h sot na wifi ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

SOT absolutnie mnie nie jara a roota chcialbym ze wzgledow bezpieczenstwa i wygody oraz wlasnie ROMu Ketana, bo na N2 i N3 go uzywalem i zawsze sobie go chwalilem, choc czasem cos tam nie zawsze dzialalo.
    Angielski niby znam, jednak zawsze lepiej poczytac w swoim jezyku instrukcje, napisana przez kogos, kto juz roota robil;)
    Jesli jednak dzisiaj nikt sie nie pochwali, to przetre szlaki;)

Nie, jednak za duzo mecyji, zeby wrzucic custom Ketana. Poczekam parenascie dni na Andka 6.0 gdzie beda opcje, na ktorych mi zalezy, i ewentulanie jak Ketan zrobi na jego bazie jakis rom, to pomysle o roocie.

Edytowane przez Hubal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja zrobiłem roota wgrałem standardowo twrp przez odina a pozniej  przez twrp kernel skyhigh2.1  wszystko pieknie ladnie ale zaczołem zauwazac ze czasami podczas połaczenia nie było mnie słychac restart robiłem i jakis czas był spokuj teraz po wgraniu skyhigh 2.9 jest pieknie ładnie idealnie bateria według mnie super w rozny sposob uzywam nota  5 raz czesciej raz nie wiec sie az tak nie wypowiadam ale porównujac do nota 4 którego miałem to jest o jakies 30 procent leipiej u mnie

a są juz jakies info kiedy na sammobile sie marschalmalow pojawi dla nas

Edytowane przez mariuszekx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może ktoś wie jak wgrać rota i twrp do N9208 DUAL,i skąd pobrać te dwa pliki.Obecnie mam wersię N9208ZTU2AOL1.Czy mogę wgrać rom z taką końcówką  N9208XXU2AOJ5 na ten co mam.I chciałbym się zapytać czy ktoś rotował ten telefon

Edytowane przez czarny kot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczorajszy zassalem rom ketana. Jak zwykle wypasik. Ficzery z edge plusa nawet ma choć akurat brak najlepszego- mocnego zegarka na boku. Ale ogonie wypas. W końca czuję że żyje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a flagę nabiłeś? czy jest już na to sposób?

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Flaga na 100 proc.jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a flagę nabiłeś? czy jest już na to sposób?

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Oczywiscie, ze flage nabilem. Wyszedlem z zalozenia, ze jak bede sprzedawac telefon za niecaly rok, to gwarancji zostaloby tak czy owak miesiac czy dwa, wiec bez roznicy. A telefon teraz bede ubezpieczac, wiec jesli cos sie z nim stanie, to mlotek w rece i sru...

Rom Ketana jest rewelacyjny. Teraz jakis koles wrzucil screena z 8h15min SOT hehehe choc on tam wlasnie mial inny kernel.

Ale sam rom jest naprawde dobry. Poki co nie zauwazylem bugow zadnych, choc pare opcji nie dziala, mimo, ze sa w ustawieniach, np wifi calling, VoLTE, floating messages (to wszystko na przyciskach w belce powiadomien), czy zegar nocny zö Edge Pluusa.

Z tymi ficzerami z edge plusa wlasnie troche mam zagryche, bo np peoples edge i apps dzialaja, dziala powiadomienie krawedziowe (jak teelfon lezy wyswietlaczem do dolu i ktos dzwoni, to jedna krawedz swieci odpowiednim kolorem - co prawda w N5 to bez sensu, ale dziala) - jednak nie dziala zegar nocny (wysweitla godzine wzdluz calej krawedzi - fajny patent) - gdy odblokowywuje ekran, to na chwile sie pojawia, wiec jestem niemal pewien, ze mozliwe jest jego wyswietlanie, jednak jeden koles twierdzi, ze nie. A moze jest jakas zewnetrzna apka, ktora by wysweitlala godzine na boku telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi