Skocz do zawartości
luknik

Nawigacja Google Maps i obszar offline

Rekomendowane odpowiedzi

luknik

Witam

Dziś spróbowałem skorzystać z nawigacji jaką dostarcza Google.

Pierwsze co zrobiłem to aktywowałem pobieranie obszarów z "laboratorium", a następnie pobrałem dość spory kawałek obszaru (16km dookoła miejsca jakie zaznaczyłem). No i ok. Wychodzę na miasto odpalam nawigację wybieram miejsce docelowe znajdujące się na terenie obszaru, który znajdował się w mojej pamięci. I niestety ale pojawił się komunikat pobieranie trasy... oraz komunikat głosowy dotyczący przerwanej transmisji danych.

Tutaj pojawia się moje pytanie. Co robię źle? Jak powinienem poprawnie uruchomić nawigację w trybie offline.

Przy okazji mam jeszcze jedną sprawę co do GPS. Wydaje mi się, że coś z nim nie tak, ponieważ raz "znajduję" mnie, a właściwie mój telefon (Ace) w Cieplicach (zaś ja jestem z Jeleniej Góry) i wtedy dokładność wynosi 30 metrów. W drugiej sytuacji wyznacza mi punkt w Jeleniej ale z dokładnością 2600 metrów. Coś jest nie tak czy ja coś źle robię?

Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witam

Dziś spróbowałem skorzystać z nawigacji jaką dostarcza Google.

Pierwsze co zrobiłem to aktywowałem pobieranie obszarów z "laboratorium", a następnie pobrałem dość spory kawałek obszaru (16km dookoła miejsca jakie zaznaczyłem). No i ok. Wychodzę na miasto odpalam nawigację wybieram miejsce docelowe znajdujące się na terenie obszaru, który znajdował się w mojej pamięci. I niestety ale pojawił się komunikat pobieranie trasy... oraz komunikat głosowy dotyczący przerwanej transmisji danych.

Tutaj pojawia się moje pytanie. Co robię źle? Jak powinienem poprawnie uruchomić nawigację w trybie offline.

Przy okazji mam jeszcze jedną sprawę co do GPS. Wydaje mi się, że coś z nim nie tak, ponieważ raz "znajduję" mnie, a właściwie mój telefon (Ace) w Cieplicach (zaś ja jestem z Jeleniej Góry) i wtedy dokładność wynosi 30 metrów. W drugiej sytuacji wyznacza mi punkt w Jeleniej ale z dokładnością 2600 metrów. Coś jest nie tak czy ja coś źle robię?

Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Wydaję się że mapa i wyznaczanie trasy to dwie rożne sprawy.

W telefonie raczej niema zainstalowanego oprogramowania do wyznaczania tras. Trasy są zapewne obliczane na serwerach Google stąd próba połączenia z siecią. Mając mapy w telefonie oszczędzasz na transmisji danych ale jej nie unikasz.

Co do GPS. Dokładność 30 m może pochodzić od GPS ale powinna być większa. Natomiast dokładność 2600 m pochodzi od lokalizacji według masztów telefonii komórkowej. W miastach ta dokładność może sięgać do kilkuset metrów a poza kilku kilometrów. Do prawidłowego funkcjonowania GPS a właściwie w naszym telefonie AGPS wskazana jest włączona transmisja danych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    luknik

Czyli jeżeli włączę transmisje danych to rozwiąże 2 problemy na raz? I uzyskam nawigację ale zapłacę mnie bo mapa będzie już pobrana i dokładność powinna być trafniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czyli jeżeli włączę transmisje danych to rozwiąże 2 problemy na raz? I uzyskam nawigację ale zapłacę mnie bo mapa będzie już pobrana i dokładność powinna być trafniejsza.

Myślę że tak ale oczywiście wchodzi w grę jakaś usterka.

Telefon, prawidłowo powinien się zlokalizować z dokładnością około 10 m i lepszą.

Wyjdź z budynku włącz mapy gogle i GPS jak ikona przestanie migać to powinieneś się zlokalizować .

Jeżeli na terenie którym mieszkasz dostępny jest dokładny obraz z satelity to powinieneś się widzieć z dokładnością do strony budynku. Ja mieszkam na ostatnim piętrze , przy bezchmurnym niebie chodząc po mieszkaniu niebieski trójkącik przemieszcza na tle zdjęcia bloku z satelity:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Łazan

A jeszcze przepraszam że się w trące.

Czyli mogę jak ściągnę mapę nie płacić za internet (będę sam patrzył na mapy i nie będę wyznaczał trasy)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    luknik

Teoretycznie tak, bo możesz pobrać kawałem mapy i to całkiem spory (16 km dookoła punktu) ale pytanie jak to potem uruchomić. Najprawdopodobniej, albo jak nie będziesz miał dostępu do neta i uruchomisz mapę to Ci załaduje ten kawałek albo wybierasz z warstw "Moje mapy", bo chyba na tym polega ta warstwa.

Mam prośbę. Mógł ktoś uruchomić mapy z GPS z uruchomioną transmisją danych (internetem od operatora nie Wi-Fi), a następnie bez transmisji (sam GPS bez internetu) i porównać efekt dokładności GPS?

Edytowane przez luknik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie? Czy w htc widfire s można wykasować odwiedzane ostatnio miejsca. Wpisałem parę miejsc z błędami. Jestem nowym właścicielem tego telefonu,

i mam 78lat i wolno łapię w nawigacji tego telefonu Z góry dziękuję za odpowiedz i wyrozumiałość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi